• BIST 117.235
  • Altın 161,959
  • Dolar 3,7784
  • Euro 4,6204
  • İstanbul : 5 °C

Başbakan'dan halk otobüs tanımı müjdesi

Başbakan'dan halk otobüs tanımı müjdesi
Ankara ATO Congresiumda düzenlenen ve 5 bine yakın taksi, minibüs, servis ve özel halk otobüsü şoför esnafı bir araya geldi.

 

Ankara Şoför Esnafı Buluşmasına Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ,Taksi, Minibüs oda başkanları ile Ankara Özel Halk Otobüs Odası, İstanbul’dan giden özel Halk otobüsleri şirket başkanları ve yöneticileri de katıldı.Özulaş AŞ. Başkanı Göksel Ovacık ile yöneticilerinin de katıldığı buluşmada, Başbakan Davutoğlu'ndan beklenen Özel Halk otobüs tanımını yasaya ekleneceği söylemesi ile sevinçle karşılandı. 

Büyük buluşmanın ilk konuşmasını yapan Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner, Başkent’teki taksi duraklarının yüzde 90'ının Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilendiğini ve minibüsçü esnafı için de yeni dinlenme yerleri yapımı gerçekleştirildiğini hatırlatarak "Otobüslere de istedikleri zaman dinlenebileceği, zamanını burada geçirebileceği 5 yıldızlı yazıhaneler yapıldı. Tüm buralarda elektrik var, doğalgaz var, dolayısıyla alt yapısı sağlam. Bunun için Başkanımız Melih Gökçeke teşekkür ederiz. Ayrıca Ankara’da yapımı gerçekleştirilen asfalt, köprü, alt-üst geçit gibi yol hizmetleri trafiği bayağı rahattı. Bunlardan dolayı da Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'e tüm şoför esnafı arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum" dedi.

"Tüm talepleri Başbakan'a iletiyorum"

21 yıldır yürüttüğü Büyükşehir Belediye Başkanlığı boyunca şoför esnafıyla kol kola, can cana ve gönül gönüle olduklarını anlatan Başkan Melih Gökçek şöyle devam etti:"Şoför esnafımız, belli istek ve taleplerini bana ilettikleri zaman ben de Başbakanımıza bunları iletmeyi görev addettim. Başbakanımızdan da birçok müjdeler alacaksınız, buna inanıyorum. Sayın Başbakanımızın ilk defa duyduğu talepler de var. Onların da seçimden sonra mutlaka değerlendirileceğini düşünüyorum. Bütün bu isteklerin ve taleplerin yapılabilmesinin tek yolu var; Türkiye’de istikrarın devam etmesi. Bunun da şoför esnafımızın desteğiyle olacağına inanıyorum. Her zaman söylüyorum şoförler kimin yanındaysa siyasette o başarılı olur. Biz size güveniyoruz"

Başbakan Davutoğlu'ndan müjdeler

Başkan Gökçek’in ardından kürsüye sloganlar eşliğinde gelen Başbakan Davutoğlu, şoför esnafına 6 maddelik müjdelerini sıraladı."Şoför esnafının Ahilik Haftasını kutlayarak konuşmasına başlayan Davutoğlu, ilk firmafix.com müjdesini Ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı, özel halk otobüsünüzü 2016 yılı sonuna kadar yenilerseniz, ÖTV'nizi biz ödeyeceğiz. Yani bir seferliğine değil, 2016 sonuna kadar yenilemeniz halinde ÖTV'niz bizden. Son teknolojiyle donanmış, güvenli, konforlu araçlarda hizmet vereceksiniz, araç stoğunun yenilenmesiyle vatandaşlarımız da bu konfordan istifade edecekler” diyerek açıkladı.

"Özel halk otobüsü terimi kanuna girecek"

Şoför esnafımızın canları bize emanet diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu "Araçlara takılacak kamera ve GPS ücretleri vergiden düşülecek.Şoför esnafımızın daha sağlıklı çalışabilmesi için araçlar kadar dinlenme yerleri de önemli. Temiz, düzenli ve sağlıklı dinlenme yerleri, durak kulübeleri sektörde hızla yayılacak ve yerel yönetimlere bu konuda gerekli desteği sağlayacağız"dedi. 

Sözlerine devam eden Başbakan “Kanuni yapısal değişiklikler yapacağız. Özel halk otobüsleri terimi trafik kanununa eklenecek, Metro ve raylı sistem güzergahında servis araçlarının kaldırılacağı iddiası yalandır” dedi. Diğer istek ve talepleri de not aldığını ve çözülmesi konusunda gerekli çalışmalarında yapılacağını söyledi. 

ankara-2.jpg

ankara-3.jpg

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler