• BIST 97.299
 • Altın 243,516
 • Dolar 6,2757
 • Euro 7,3801
 • İstanbul : 26 °C

Bolu Belediyesine, Allison Şanzımanlı Iveco Stralis

Bolu Belediyesine, Allison Şanzımanlı Iveco Stralis
Bolu Belediyesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve Allison şanzımanlı 10 adet Doğalgazlı Iveco Stralis çöp kamyonunu filosuna ekledi.

Bolu Belediye Meydanında gerçekleştirilen teslimat törenine Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Allison Transmıssion Pazar Geliştirme Yetkilisi Özgür Arasan, Iveco’dan Yönetim Kurulu Üyesi Maurizio Manera, Direktör Tansu Giz, Bölge Satış Müdürü Gürbüz Güler, Genel Müdür Yardımcısı(Satış) K.Koray Kurşunoğlu, İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Teoman, Efe Endüstri Yurtiçi Bölge Satış Müdürü Erkan Yeğencik ve birçok davetli katıldı. İstiklal Marşıyla başlayan programda, Bolu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından yöresel oyunlar oynandı.


“Bu ekipmanları talep etmek her yiğidin harcı değil”

“Araç üstü ekipman üretim sektörünün Türkiye’deki en büyük kurumsal yapılı şirketiyiz” diyen Efe Endüstri ve Ticaret A.Ş Erkan Yeğencik, Bolu Belediyesi’nin de talebiyle Efe Iveco işbirliğine imza attıklarını söyledi. Yeğencik sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu her yiğidin harcı değildir böyle bir yiğit görmek istiyorsanız şu an karşımızda oturan belediye başkanımız ve değerli ekipleri buna en iyi örnektir. Bu ekipmanları talep etmek ve ilk defa ülkemize ve belediyemizin demirbaşına sokmak tabiri caizse mangal gibi yürek ister. İşte o cesaret belediye başkanımız ve değerli ekibindedir.” Doğalgazlı çöp kamyonlarının Bolu’nun doğasına zarar vermeyeceğini söyleyen Yeğencik, bu araçların benzine veya dizel’e oranla yüzde 40’a yakın bir tasarruf sağlayacağını da belirtti. Araçların tam güvenlikli olarak üretildiğini söyleyen, Yeğencik “Düşük bakım maliyetleriyle en yüksek verim için Allıson Transmission tam otomatik şanzımana, tam otomatik güvenliğe ve arka sistemdeki işçilerin özellikle can güvenliği düşünülerek üretilen bu ekipmanlarımızı hizmete sunmaktan Efe olarak gurur duymaktayız. Doğalgazlı Çöp kamyonu olarak bir ilk bolu belediyesine kısmet olmuştur” diyerek duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Allison Şanzımanlı Iveco araçlar Bolu Belediyesi’ne verildi

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Bolu’ya Doğalgazı çöp toplama aracını teslim ettiklerini söyleyen Iveco Yönetim Kurulu Üyesi Maurizio Manera, bunun devam etmesi temennisinde bulundu. Manera, “Bugün Iveco’nun ürettiği 11 binden fazla araç dünyanın 70’den fazla şehrinde kullanılmaktadır. Bu şekliyle Bolu ili Türkiye’de ilk defa doğalgazlı çöp aracı kullanarak dünyadaki diğer 70 şehre katılmış oluyor. Bu araçları Bolu Belediyesi’ne teslim ediyor olmaktan büyük gurur duyuyorum. Iveco doğalgazlı ve diğer alternatif yakıtlara yönelik teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. İnanıyorum ki diğer belediyelerde bolu belediyesini örnek alarak çevreye duyarlı araçları filolarına katacaklardır. Ama her zaman birisinin cesaret göstererek ilk adımı atması gerekiyor” diyerek Bolu Belediyesi’nin diğer belediyelere örnek olması gerektiğini belirtti. “Çevreye duyarlılığımız devam ediyor”

Bolu’nun geleceği için çalışmalarını son sürat devam ettiğini belirten Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu ilinin çanak şeklinde olduğunu belirterek hava kirliliği konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Doğalgaza geçerek hava kirliliğinin önüne geçeceklerini söyleyen Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü:“Uzun araştırmalarımız neticesinde bir karar vermemiz gerekti ve biz bu tercihimizi doğalgazdan yana kullandık. Yine elektrik enerjisi ile çalışan araçlar konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Bununla ilgili de yeni terminalin yanında hem doğalgazlı, hem de elektrikli araçlarla ilgili dolum tesisini kurmak üzereyiz. Doğalgaz bitti, şu anda orada birde benzin istasyonu kurulacak. Çevre duyarlılığı açısında dünya bir noktaya geldi, ülkemizde dünyayı takip ediyor, bundan sonra doğalgazla çalışan şehirlerarası otobüsler yollarda ki yerini alacağından ileriye dönük terminalde kurduğumuz bu tesis sayesinde Ankara- İstanbul arası çalışan otobüslere de hizmet vereceğiz” şeklinde sözlerini sonlandırdı. Konuşmalar sonunda Bolu müftüsü tarafından okunan duanın ardından kurdele açılışı gerekleştirildi. Oya KAYA www.tasimacilar.com 04.05.2012 / 11:54Diğer Haberler
 • MAN'dan yeni teslimat13 Ağustos 2018 Pazartesi 09:55
 • Polonya Lodz Belediyesi'nin Tercihi Isuzu10 Ağustos 2018 Cuma 11:07
 • Borusan Lojistik Tırsan'la güçleniyor06 Ağustos 2018 Pazartesi 11:12
 • Volvo Trucks'dan Saha Metal'e yeni teslimat03 Ağustos 2018 Cuma 13:08
 • Mercedes-Benz teslimatları hız kesmiyor03 Ağustos 2018 Cuma 13:00
 • A&C Filosundaki araçların yarısı TEMSA02 Ağustos 2018 Perşembe 16:26
 • Mercedes-Benz, Gelecek Otomotiv'den teslimat01 Ağustos 2018 Çarşamba 17:14
 • Yerli üretici Karsan, Romanya’yı taşıyor30 Temmuz 2018 Pazartesi 16:13
 • Anadolu Isuzu'dan teslimat21 Temmuz 2018 Cumartesi 10:33
 • Yaşaroğlu Otomotiv’den 6 ile araç teslimi21 Temmuz 2018 Cumartesi 10:28
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 - 212 258 77 87 | Faks : 0212 259 78 85 | Haber Yazılımı: CM Bilişim