• BIST 80.148
 • Altın 125,554
 • Dolar 3,0764
 • Euro 3,3485
 • İstanbul : 17 °C

Brey Otomotiv 4 yıldır birinci

Brey Otomotiv 4 yıldır birinci
Temsa’nın en gözde servisleri arasında bulunan Brey otomotiv, 78 servis arasında 4 yıldır birinci sıradaki yerini koruyor.

Temsa’nın en gözde servisleri arasında bulunan Brey otomotiv, 78 servis arasında 4 yıldır birinci sıradaki yerini koruyor. Babadan oğul’a devam eden şirketin 32 yaşındaki genç yöneticisi Ergun Şahin, babasından devraldığı işi bugün başarıyla sürdürüyor. İlkokul yıllarından beri hafta sonları babası Mustafa Şahin’in yanında işi öğrenen Ergun Şahin bugün Brey otomotiv’in Genel Müdürlük görevini başarıyla sürdürüyor. Görevi oğluna devreden baba Mustafa Şahin ise Brey Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı olarak oğlunu yalnız bırakmamış. “Yılda 10 bin araç servise geliyor”
2007 yılı Temmuz ayında Temsa Yetkili Servisi olarak hizmete başladıklarını belirten Brey Otomotiv Genel Müdürü Ergun Şahin, yetkili servisi devraldıkları dönemlerde günlük 10 aracın servise geldiğini ancak aradan geçen zaman zarfında bu sayının arttığını söyledi. Şahin, şimdilerde servise gelen araç sayısının günlük 40-45, aylık ortalama 850 ve yıllık 10 bin civarında olduğunu ifade etti. 2008 yılından bu yana en çok servis girişi olan yetkili servisin Brey Otomotiv olduğunu belirten Şahin, en çok yedek parça alımını da kendilerinin gerçekleştirdiğini ifade etti. 2012 yılının ilk 9 ayını değerlendiren Şahin, hareketli ve yoğun bir dönemi geride bıraktıklarını ifade ederek, “Genel anlamda maliyet artışı sıkıntıları yaşanıyor. Geçen yıla göre otobüs satışlarının daralmasına rağmen servis girişinde ve yedek parça satışında belirgin bir olumsuzluk yaşamadık” şeklinde konuştu.” Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araç sahiplerinin yetkili servisi kullanmadıklarını söyleyen Şahin “Şehirlerarası yolu taşımacılığı yapan otobüs şoförlerinin garanti süresinin bitmesinin ardından servise gelme oranları yüzde 60. Bu oran olaya daha hassas bakan servis taşımacısı ve turizm taşımacısı için yüzde 90 civarında. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapanlar ise maliyetlerin yüksek oluşundan dolayı bir süre daha idare edebileceklerini düşünerek servise uğramıyor ama ileride daha fazla maliyetle karşılaşabiliyor” şeklide konuştu. “işimizde güven esas"
Aracın üzerindeki akü, koltuk, klima gibi tüm aksesuarların yetkili servisi olduklarını belirten Şahin, orijinal parçanın garantili ve güvenilir olduğunu müşterilerinde anladığını ifade ederek, “İşimizde, müşterinin güven duyması esastır. O güveni sağlayabiliyorsanız sıkıntı yaşamazsınız. Yapılan işin kalitesi ve güven, servis girişlerinde başarıyı getiriyor. Yedek parça fiyatlarımız da makul bu nedenlerde biz bu güveni oluşturduk” dedi. “Yetkili servis pahalı imajı hala silinmedi”
Günümüzde birçok insan yetkili servislerin pahalı olduğunu düşünüyor. Bu algıyı ortadan kaldırma amacıyla kampanyalar düzenlenmesine rağmen algı tam olarak silinmiş değil. Şahin, bu yanlış algının yüzde 60-70 oranında silindiğini ancak, ‘yetkili servis pahalıdır’ imajının tam anlamıyla ortadan kalkmadığını, hala bu algıda olan insanlar olduğunu belirtti. “Otogarda olmak hem avantaja hem de dezavantaja sahip”
Brey Otomotiv, otogarda bulunan yetkili servislerinde hizmet veriyor. Servise gelen müşterilerin yüzde 60’ının şehirlerarası otobüs pazarı, yüzde 40’ının da dışarıdan geldiğini belirten Şahin, “Şehirlerarası otobüse hizmet veren firmalara yönelik çalıştığımız için onların yanı başındayız; bu bir avantaj. Bazen dışarıdan gelen araçların giriş-çıkış ücretlerini biz karşılıyoruz bu da bir dezavantaj. Ayrıca, otogarın yoğunluğu da bir dezavantaj oluşturabiliyor” şeklinde konuştu. Müşterilerden Brey Otomotiv’in Anadolu yakasında da bir hizmet noktası açması önünde talepler olduğunu dile getiren Şahin, bazı müşterilerin ise yetkili servisin otogarın dışına çıkmasını istediğini belirtti. 5 bin m2’lik bir alanda 48 çalışanı ile 24 saat hizmet veren Brey Otomotiv Genel Müdürü Ergun Şahin, müşteri talepleri doğrultusunda, 2013 yılında yeni bir yere geçmeyi ve ilave bir yer açmayı düşündüklerini dile getirerek, planlanan ilk yerin Anadolu yakası olduğunu belirtti. “Günümüzde Usta kalmadı!”
Çalışanlara yetkili serviste eğitim verildiğini ifade eden Şahin, bir kişinin usta olabilmesi için 3-4 yıl geçmesi gerektiğini belirterek, işe alımlarda usta değil ara eleman alındığını ve günümüzde usta kavramının kalmadığını belirtti. Euro 5 motorlu araçların çıkması ile birlikte müşterilerin araçlarını yetkili olmayan servislere götürme lüksü olmayacağını belirten Şahin, yetkili olmayan servislerin küçük arızaları bile daha da büyüttüğünü ifade etti. www.tasimacilar.com 03.10.2012 Saat:13:45

Yorumlar
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-12-09 20:51:55
Ben metro turizmde otobüs kaptanıyım. 2 gün önce ağır bakımlarımı yaptırmak için servisinize geldim. Gösterdiginiz ilgiden dolayı teşekkür ederim. İnanın aracı ustalar kendi aracı gibi ilgilendiler ustalarınızın ellerine sağlık hepsine teşekkür ederim. Artı güler yüzleriyle karşılamalarıda beni ayrıca cezbetti inanın cok mutlu ayrıldım servisinizden...
Şerafettin ÜÇER
2012-10-04 22:37:52
Tebrikler.Gerçekten gurur duydum.Başarılarınızın devamını dilerim.
Nurettin Çolak
2012-10-03 22:19:32
Ergun Bey, başarılarınızın devamını dilerim. Müşteri odaklı çalışmanın getirdiği başarıdır. At binenin kılıç kuşananındır. Nurettin Çolak
Diğer Haberler
 • Pirelli’de Yeni Genel Müdür28 Eylül 2016 Çarşamba 14:47
 • Renault MAİS’te Görev Değişimi23 Eylül 2016 Cuma 13:47
 • Mercedes-Benz Türk’ün Yeni Başkanı Süer Sülün22 Eylül 2016 Perşembe 14:24
 • Türkiye - Gürcistan KUKK Toplantısı22 Eylül 2016 Perşembe 14:19
 • Michelin Türkiye Genel Müdürü Manuel Montana16 Eylül 2016 Cuma 12:02
 • Beykoz Üniversitesi Kuruldu10 Eylül 2016 Cumartesi 12:27
 • Turkuaz Turizm'in acı günü08 Eylül 2016 Perşembe 12:14
 • Otobüsçüler FSM’den geçiş hakkını geri istiyor05 Eylül 2016 Pazartesi 17:10
 • Turex Turizm'in acı günü29 Ağustos 2016 Pazartesi 12:26
 • Okul Servis Taşıma fiyatları açıklandı27 Ağustos 2016 Cumartesi 16:17