• BIST 1.191
  • Altın 487,026
  • Dolar 7,9427
  • Euro 9,4068
  • İstanbul : 23 °C

Büyükşehir’in yaptığı kavşaklar trafiği rahatlattı

Büyükşehir’in yaptığı kavşaklar trafiği rahatlattı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak amacıyla, kentin ayrı noktalarına hemzemin kavşak inşa etmeye devam ediyor.

Ulaşım Dairesi Başkanlığınca TSE’ye uygun hazırlanan projelerle kavşak içerisinde ada, refüj ve kaldırımlar oluşturuldu. Standartlara uygun hale getirilen kavşaklarla, yayalar ve taşıtlar için güvenlik sorunu yaratan alanların önüne geçildi. Kent trafiğini rahatlatmak amacıyla yapılan çalışmada ilçe belediyelerinden ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda hemzemin kavşağı yapılması için rapor hazırlayan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, kavşak yapım çalışmalarını bitirdi. Yapılacak çalışmalarla hayata geçirilecek olan hemzemin kavşaklar, trafik akışını rahatlatmakla kalmayacak, yaşanabilecek olan kazaların da önüne geçilmesi planlanıyor. Yapılacak olan çalışmalarda vatandaşında memnun olduğu belirtildi. Kavşak Yapılan Noktalar ise; Körfez İlçesi, Atalar mahallesi, Orhan Karabulut-Pazar-Yay caddeleri üzerinde, Derince İlçesi, Yenikent mahallesi, Gazi Mustafa Kemal-Şehit öğretmen Erkan Aydın caddeleri, İzmit İlçesi, Sanayi mahallesi, Fevzi çakmak-Fırat caddeleri ve İzmit İlçesi, Yahya Kaptan mahallesi, Sarı mimoza-Bestekâr Amir Ateş caddeleri üzerinde planlama çalışmaları yapılarak düzenlendiği, İzmit İlçesi, Alikahya Cumhuriyet mahallesi, Sefa Sirmen-Çetin Emeç caddeleri üzerinde, İzmit İlçesi, Alikahya Cumhuriyet mahallesi, Altıncıoğlu-Uğur Mumcu caddeleri üzerinde, Kartepe İlçesi, Ulus mahallesi, Nur-Sakıp Sabancı caddeleri üzerinde, Kartepe İlçesi, Çepni mahallesi, Suadiye Bağdat-Çepni caddeleri üzerinde de çalışmaların bittiği belirtiliyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri trafiğin bir düzen içerisinde akması sağlanacak kavşak çalışmalarına Kocaeli’nin tüm ilçelerinde devam edeceği de yetkililerce bildirildi. www.tasimacilar.com 19.11.2012 / 12:10

Yorumlar
Suna Odabaşı
2012-11-20 09:54:10
Hangi kavşaklardan bahsediyorsunuz ? Türkiyenin en büyük sanayi bölgesi (GOSB) avrupa ve dünyanın en büyük şirketlerinin yer aldığı organize sanayi bölgesi yıllardır milyonlarca insan ve binlerce araç tek bir kavşak tek bir köprü 08:00 - 17:00 çekilen ızdırabı kaybolan iş gücünü yaşanan stresi boşa giden o kadar yakıtı bu güne kadar hiç kimse görmüyor mu ? günde 300-500 arabanın geçtiği yerlere kavşak yapılması yerine bu bölgelere en az TEM den 2-3 giriş çıkış ve o kadar da kavşak ve köprü yapılmalı o zaman milyonlarca insan ve araç sahibi adına teşekkür ederiz.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim