• BIST 102.556
  • Altın 260,667
  • Dolar 5,7112
  • Euro 6,3685
  • İstanbul : 22 °C

Büyümeye odaklı çalışan GEFCO

Büyümeye odaklı çalışan GEFCO
Tedarik zinciri çözümlerinde küresel bir oyuncu ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO, 2018 yılının ilk yarısı finansal sonuçlarını açıkladı.

Sonuçlara göre, entegre lojistik çözümlerinin güçlü satışı sayesinde, Grup gelirleri yüzde 6,2'lik bir artışla, 2,4 milyon Euro’ya yükseldi. Konuyla ilgili, GEFCO Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal şunları vurguladı: “Elde edilen bu pozitif sonuçlar, GEFCO’nun otomotiv sektöründe PSA gibi uzun süreli müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verme gücünü ve diğer sektörler için de değer yaratarak büyümeye devam edişini öne çıkartıyor. Bizim asset-light iş modelimiz ve sağlam finansal konumumuz, dinamik ve çeşitli büyüme stratejilerinin peşinden gitmek için büyük fırsatlar sunmaya devam ediyor.'

Entegre lojistik alanındaki uzmanlıklarının, müşterilerin artan lojistik gereksinimlerine uygun çözümler geliştirmelerini sağladığını belirten GEFCO Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Emmanuel Arnaud, “2018'in ilk yarısında, müşteri portföyümüzü ve kapsama alanlarımızı genişletmeye devam ettik. Orta Avrupa ve Orta Doğu'daki satışlarda önemli bir artış sağladık. GEFCO olarak olumlu bir seyir izliyoruz ve yıl sonu itibarıyla Kuzey Afrika'daki portföyümüzü genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

 2018 ilk altı ay sonuçları*

 

H1 2018

H1 2017

Gelir (€ milyon)

2,402

2,262

FAVÖK (€ milyon)

165.4

109.2

Yinelen FAVÖK (€ milyon)**

94.9

83.3

Sonuçlar 2016 Uluslararası Finansal Raporlama Standartları kapsamında hesaplanmıştır.

Tekrarlayan FAVÖK tekrarlayan faaliyet karı ve giderlerinden önce ölçülmüştür.

2018 yılının ilk yarısında, GEFCO 2017 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 6,2 artışla 2,402 milyon Euro ciro elde etti. Bu artış, otomotiv, tüketim ürünleri, sağlık ve enerji sektörlerini de kapsayan GEFCO Key Accounts’ta (uluslararası entegre lojistik müşteri portföyü) yüzde 11,6'lık bir artışla sonuçlandı.

2018 yılının ilk altı ayında FAVÖK, 2016 Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS)’na göre 165,4 milyon Euro seviyesinde gerçekleşti. UFRS 2016 etkisi hariç tutulduğunda, FAVÖK, 2017 yılının aynı dönemine göre% 11,6 artışla 121,9 milyon € seviyesinde gerçekleşti.

GEFCO Finans ve Strateji Yönetici Başkan Yardımcısı Pavel Ilichev konuyla ilgili şunları söyledi: “2018'in ilk yarısında güçlü bir finansal performans sergilemekten memnunuz. Karlılıkta devam eden iyileşmemiz, grubun mükemmelliğe olan bağlılığını ve organizasyon verimliliğimizin artışını yansıtıyor”

GEFCO Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal 

luc-nadal.gif

Stratejik ortaklıklar ve GEFCO İnovasyon Fabrikası ile büyümeye odaklı çalışma

2018 Ocak ayında, GEFCO Partners, unlimited”  mottosu ile yenilenen firma, başarılı bir marka imzasının başlangıcını yaptı. Bu başlangıçla birlikte grubun tedarik zinciri uzmanlığını ve ortaklığa olan bağlılığını vurgulamak için küresel bir reklam, baskı ve dijital kampanya oluşturuldu.

GEFCO ayrıca, yenilikçiliği daha da artırmak için çalışanların yaratıcı yeni fikirlerini destekleyerek ve stratejik dış ortaklıklar kurarak, gelecekteki büyümenin önünü açıyor. Grup, girişimciliği teşvik etmek için GEFCO İnovasyon Fabrikası'nı kurdu ve iş dünyasının büyümesine yardımcı olacak yenilikçi konseptler ile işbirliği yapmak için dünya lideri bir hızlandırıcı olan Techstars ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

GEFCO, pazar büyümesini desteklemek için ortaklığa yatırım stratejisini devam ettiriyor. Grup, 3 Temmuz'da, İspanyol otomobil ithalatçısı Bergé ile her iki firmanın İspanya’daki bitmiş araç organizasyonlarını tek bir isim altında İspanya’da yeni pazar lideri haline getirecek, bir birleşme anlaşması imzaladı. Luc Nadal, “GEFCO'nun kanıtlanmış bir finansal ve dış büyüme geçmişi var ve seçilmiş büyüme fırsatlarından yararlanmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bergé ile olan stratejik ortaklığımız, müşterilerimiz ve tüm paydaşlarımız için işbirliği yoluyla nasıl değer yaratabileceğimizin harika bir örneğidir.” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim