• BIST 118.399
  • Altın 399,221
  • Dolar 6,8544
  • Euro 7,7918
  • İstanbul : 22 °C

Celal Kalkan: Kocaeli’de plaka tahtidi nedeniyle iş almıyoruz

Celal Kalkan: Kocaeli’de plaka tahtidi nedeniyle iş almıyoruz
Geçtiğimiz yıllarda plaka tahtidi yüzünden Kocaeli’ndeki servis hizmetini bıraktığını belirten Turex Turizm Genel Müdürü, Gebze’den gelen araçlara bir sıkıntı olmamasına rağmen İstanbul’dan gidenlere sorun çıkarılıyor” dedi.

Geçmiş dönemde Kocaeli’de personel taşımacılığı yaptıklarını ancak Gebze’de uygulanan denetim nedeniyle bu işi bıraktıklarını belirten Celal Kalkan, bu sıkıntı nedeniyle servisin başlamasından 6 ay sonra işi bıraktıklarını söyledi. Kocaeli’de yaşanan sorunun hala devam ettiğini belirten Kalkan, bu sorun nedeniyle Kocaeli’nde personel taşımacılığı yapmaya çekindiklerini belirtti. “Burası Afganistan mı?”
D2 Belgesinde yaşanan karmaşanın A1 belgesinde de yaşandığını belirten Kalkan, özellikle havaalanında araçlarının bağlandığını ancak bu duruma önlem olarak araçlarının tamamını yenilemek zorunda kaldıklarını belirtti. D2 belgesi konusunda Ulaştırma Bakanlığı ve İzmit Belediyesi’nin gereken tedbirleri almasını istedi. Kocaeli Belediyesi’ne hitaben “ Kocaeli Belediyesi’nden ayrıca yol izin belgesi almamız istenebilir, bunu isterlerse biz de buna uyarız. Bana göre çözüm bu şekilde yapılmalı” dedi. Bu konuda yaşanan karmaşanın iki şehre de yakışmadığını belirten Kalkan, “Burası Afganistan mı” diye sordu. www.tasimacilar.com 15.02.2012 / 15:51

Yorumlar
Özer Berberoğlu
2012-07-26 23:55:50
ABİDİN KORKMAZ denen akıllı vatandaş..

Kendini tur firmasına yaramaya çalışan süper zekalı arkadaş.. senin gibiler var olduğu sürece servisçiler çok daha sürünmeye devam ederler. Şunu iyi anla süper zeka Abidin Kocaelinde plaka tahdidi olduğu için ona yükleniyorlar orda istedikleri fiyata araba çalıştıramadıkları için çekildiler işlerinden..

Ah ah süper abidin..

Senin araban Gebzede bağlanmış onun umurundamı nasıl olsa senin gibi süper zeka yüzbinlerce servisçi yokmu? Seni düşünecekler ve senin dertlerini dile getirdiler? Servisçiler meslek odalarına değilde ticaret odalarına kayıt yapsınlar arası nasıl olsa devlet..

Her servisçi süper zekalarını çalıştırarak doğruları bulmuş ama bulamadıkları ne biliyomusunuz?plaka tahdidini istemeyen tek kurum İTO ve O NEDENLE DONMUYOR PLAKALAR İSTANBULDA..

DEĞERLİ SERVİSÇİ ARKADAŞLAR SİZLER HALA TİCARET ODASINA KAYIT OLUN Kİ PLAKA TAHDİDİNİ İSTEMEYENLER DAHADA GÜÇLENSİN VE SİZLERDE AVUCUNUZU YALAYIN...

SERVİSÇİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE BİR ARAYA GELEMEZ VE VAR OLAN HAKLARINIDA BÖYLECE ARAYAMAZLAR İŞTE TUR FİRMALARININ TAMDA İSTEDİKLERİ GİBİ BORÇTAN ASLA KURTULAMAZLAR..

BU KAFAYI DEĞİŞİN DİYECEM AMA BU SAATTEN SONRADA OLMAZKİ BE KARDEŞİM
İsa SEVİM
2012-02-21 11:27:06

Degerli yetkililer,

Gerçekten Kocaelin'de plaka sorunu birimizin degil hepimizin büyük sorunu düşünebiliyor musunuz "p plakalı" bir araç istediği gibi İstanbul'dan Gebze yönüne rahatlıkla çalışabiliyorken 34 plakalar yol belgesi oldugu halde Kocaeli bölgesinden yolcu alması bir tarafa yolcu almadığı halde bile araçlarımız bağlanıyor ben bunu şuna bağlıyorum biz servisçiler olarak kesinlikle ama kesinlikle sahipsisiz İstanbul yol belgesi harcını yıllık olarak 67 TL. 50 TL. düşürüyor Kocaeli ise 70 TL 90 TL'ye çıkarıyor ve de diyorki sadece bu güzargahtan gidebilirsin yoksa aracını baglarız ya söylermisinz kimi kime şikayet edeceğiz benim kendi şahsıma Gebze'de boş aracım bağlandı ticaret odasına kayıtlıyız şöförler odasına kayıtlıyız herkes aidatlarını tıkır tıkır ödemediği halde faaliyet belgesi verilmiyor peki hangi oda hangi kooparitif bir arabacıyı toplayıpta sıkıntılar nedir derdiniz nedir diye sormuş bugüne kadar. Olmadı bu günden sonrada olmaz. İlk önce şirket yetkilileri taşın altına elini koyması lazım bütün şirketlerin her araç başına evrak parası adı altında o kadar kesinti yapılıyor ne niçin kesildiğinede halen bir anlam vermiyorum eğerki kesiyorsanızda zatende kesiliyor gelin birlik olup Kocaeli sorununa bir çözüm aramalıyız bu olay hepimizin gerçekten büyük sıkıntısı İstanbul'da var 67Bin servis aracı Kocaeli'de var 6Bin servis aracı aradaki farka bakın dilerim bir çözüm olur

Saygılar.

Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-02-16 15:30:15
Artık tüm serviscilerin birleşip plaka tahdidi istemesi lazım. Serviscilik sektörünün gelişmesi için bu şart. Çünkü kaliteli taşimacılık yapılması lazım. İstanbul'da herkes işine geldiği gibi konuşuyor. Buda büyük firmaların işine geliyor. Çünkü çok çok ucuza çalıştırıyorlararaçlari. Kadir Topbaş bey dikkatine. Artık bi el atması lazım bu işe.
Abidin Korkmaz
2012-02-16 11:25:36
MERHABALAR SAYIN GENEL MÜDÜRÜM BU SORUNUMUZU DİLE GETİRDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BEN SIZE DAHA VAHIM BİRŞEY DAHA İLETEYİM; GEBZE PLAKALI ARAÇLAR İSTANBUL'DA NORMAL SERVİS YAPIYORLAR ELLERINI KOLLARINI SALLAYA SALLAYA. BİZ İSTANBUL ARAÇLARI ORALARDAN GEÇERKEN İKİ YOLCU ALAMIYORUZ. BU NASIL ÇELİŞKİDİR TEŞEKKÜR EDERİM. BU SORUNLARI GÜNDEME GETIRMEK LAZIM SAĞOLUN.
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-02-15 23:01:44
İçerik ve söylem tarzı, makamıyla uygun gelmedi. Bulanık suda balık avlamaya gerek yok. İnsanların kafasını karıştırmayada. Yasalar uygulansın diye yapılır. Tahdit yasasını uygulayan, gerekli kontrolü yapan, Kocaeli belediyesine suç yüklemeye çalışmak yanlış. Burada soru sorulacak yer. İstanbul belediyesinedir. Neden tahdit yasasını uygulamıyorsun denmesidir. İstanbul'da uygulasa yasayı, Kocaeli'de istanbul'a giremez. bu kadar basit. Tabi yasa İstanbul'da uygulanmadığı için, sadaka parasıyla esnaf çalıştırabiliyor. Onun derdi başka.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim