• BIST 82.363
  • Altın 146,538
  • Dolar 3,7764
  • Euro 4,0385
  • İstanbul : 8 °C

Çetin Nuhoğlu Hopa Belediye Başkanı'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

Çetin Nuhoğlu Hopa Belediye Başkanı'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu
UND Başkanlığına adaylığını açıklayan Çetin Nuhoğlu, Ulusoy Holding Y.K. Başkanı ve Trabzon TSO Meclis başkanı Ali Osman Ulusoy ile birlikte Hopa’yı ziyaret etti.

Uluslar arası Nakliyeciler Derneği’nin 19 Ocak’ta yapılacak olan Genel kurulunda başkanlığına yeniden talip olan Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu Hopa nakliye sektörü temsilcilerini ziyaret için Hopa’ya geldi.

Hopa’da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Engin Koyuncu, Artvin İşadamları Derneği Başkanı Seçim Altunkaya, eski Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım ile birlikte Nakliye firmalarına destek ziyaretlerinde bulunan Nuhoğlu, eski arkadaşı olan Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu’nu da makamında ziyaret ederek “geçmiş olsun” dedi.

Görevine yeni başlayan Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu’nu makamında ziyaret eden Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Ulusoy geçmiş olsun dileklerini bir kez daha ileterek görevinde başarılar diledi.

Konuklarını makamda ağırlayarak ilçenin sorunlarından konu açan Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu TIR Parkının olmayışının ilçede sıkıntı yarattığını ifade ederek şunları söyledi;

“ İlçemizde tır parkının olmayışı mahalle aralarına kadar uzanan tır parklarına neden oluyor. Bu konuda çözüm için çaba sarf etmekteyiz. Sorun ilçe halkının ciddi bir sorunundur çünkü cadde, sokak ve anayol kenarlarına park eden tırlar hem can tehlikesi yaratmakta hem de ilçe görünümünü bozmakta. Şunu da belirmek isterim ki bu durumdan tır sahipleri de memnun değildir. Tır sahiplerinin de sokakta park etmekten memnun olduğunu zannetmiyorum. İlçemize acil olarak tır parkı ve sanayisinin kurulması gerek. Yer sıkıntısı yaşadığımız ilçemizde en uygun yer olarak mevcut Hopa Sanayi Sitesi mevkiin de bir arazi bulunmakta. Nakliye sektöründeki iş adamlarımız birleşerek Tır parkı ve sanayisini kurabilir. Artık Nakliyecilerin bileşme zamanı geldi ve geçiyor. Hopa yakında Orta Asya’ya açılan kapı konumuna gelecektir bu süreçte bizlerde bu gelişime hazırlanmak zorundayız. Yerimizde saymamalıyız. Nakliyede Gürcistan, Azerbaycan’la sınırlı kalmamalıyız devamlı gelişim içinde olmalıyız. Örneğin Hopa’daki tüm Nakliyeciler birleşerek iki gemi satın alıp Poti Limanına girerek ticarete yeni bir bakış açısı getirilmeli. Hopa’daki nakliyecilerin bir özelliği de sadece nakliyeci değildirler aynı zamanda ithalat ve ihracatçılardır, bu önemli bir özelliktir."

Başkan Kasımoğlu Hopa-Batum Demiryolu Acilen Kurulmalı

Demiryolunun acilen Hopa’ya kazandırılması, önce Trabzon daha sonrada Samsun’la bağlantısı kurulması gerektiğini ifade eden Nuhoğlu; "Bu sorunları Sizlerin öncülüğünde çözüme kavuşturmak istiyoruz. Ben İlçe Belediye Başkanı olarak destek vermeye hazırım sizlerden de bütün nakliyecileri bir araya getirmenizi ve bu amaçta küslük olmadan aynı amaç doğrultusunda birleştirmenizi istiyorum” diye konuştu. Nuhoğlu “Başkan Turan Kasımoğlu’nun bakış açısına, ileriye yönelik plan ve programlarına her zaman hayran kalmışımdır. Şuan bizlere paylaştığı projeler geleceğe yönelik mükemmel projelerdir. Bu konuyu ayrıntılı görüşeceğim ve elimizden geleni yapacağım. Ticari zekâya sahip olan Hopalı Nakliyeci iş adamlarımızla bu projeleri hayata geçirmek gerek. Başkan Turan Kasımoğlu’nu da ifade ettiği gibi Hopa Orta Asya’ya açılan kapı haline gelecektir. Hazırlıklara başlanmalıdır.” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler