• BIST 107.202
  • Altın 145,263
  • Dolar 3,5161
  • Euro 4,1312
  • İstanbul : 29 °C

DECCAL’ın Yetki Belgesi Ticareti..!!!

İlyas Yıldız

Politika çok kirli bir meslek dalıdır…  POPÜLİST politika, diğer adı ile HALKÇILIK’TA her şeyi yüceltme eğilim ve tutumu hâkimdir. Diğer bir deyişle POPİLİZM, HALK YARDAKÇILIĞIDIR… Halka şirin görünmek ereğiyle, gerçekte halkın yararına olmayanı SÖYLEME ya da YAPMA biçimidir.

POPÜLİZM’ in Siyasal ve Politik kimliği yoktur, OMURGASIZDIR, halk adına hareket ettiği izlenimi verir ancak halkın yararına hiçbir çaba yoktur, POPÜLİST politika yürütenler, halka şirin görünmek suretiyle çıkarları için gerçekte halkın canına okurlar.  

20 yılı aşkın bir süredir dünyada politika, POPÜLİST yöntemlerle yönetilmektedir. Türkiye ise son 15 yıldır bu politik hastalığın pençesinde kıvranmaktadır.

POPÜLİST politikalar, geri bıraktırılmış halk yığınları tarafından içeriği bir türlü anlaşılmayan ezbere bir MİLLİYETÇİLİĞİN sivrilmesine sebebiyet verir… Halkın manevi değerleri olan: DİN, AİLE, ECDAT ve SOY kavramları sömürülmek suretiyle halk için savaşım verildiği izlenimi verilir.

Küçük azınlıklara karşı yürütülen yozlaştırıcı politikalarla cahil bırakılmış çoğunluk halk yığınları kullanılmak suretiyle milliyetçi politika yüceltilir ve halklar arasında KAOS alabildiğine derinleştirilir. Olayı ekonomik boyutu ile düşündüğümüzde POPÜLİST politik çaba yürütenler, bu süreçte deveyi hamut’ u ile götürürler… Bu tür politikalara örnek vermek gerekirse ülkemizde 15 yıldır devam eden tek partili yönetim biçimine rağmen İstanbul gibi bir metropolde yaşanan trafik sıkıntısına yönelik arayışların sürdürülmesi neticesinde sözüm ona toplu taşımayı teşvik ve aynı zamanda Ağır trafik yükünü hafifletmek gayesi güden tüp geçit’in haricindeki Avrasya tüneli ve Yavuz Selim köprüsünde, uygulanan fahiş geçiş ücretleri ile kesinlikle halkın yararına olmayan birer çalışma olarak karşımıza çıkan benzeri projeleri sayabiliriz.

İnsan sosyal bir varlıktır, bir arada oluşu İTİBAR denen kavram sayesinde gerçekleşir. Tedbir alınmazsa insanı bir arada tutan İTİBAR, yerini mitolojik DECCAL’ a bırakır. Kısa ve öz anlatımla, Türkiye dâhil olmak üzere Dünyanın birçok yerinde uygulana gelen POPÜLİST politikalar sebebiyle azınlıkların kültürel değerleri yok edilip milliyetçi akımlar güçlendirilmeye çalışılmaktadır. Bu yöntemle oluşturulan KAOS ortamlarında İTİBAR yok edilip onun yerine harekete geçirilen mitolojik DECCAL’la birlikte develer hamut’u ile götürülmektedir! Bu Ülke 15 yıldır dünyayı kasıp kavuran Popülist yaklaşımlarla yönetilmektedir. Diğer bir deyişle, bu yöntemle DECCAL serbest bırakılmıştır. Bu sayede deveyi hamut’u ile yutanlar çoğalmıştır.

25 Mayıs 2015 tarihi ile birlikte siyasal anlamda yürütülen POPÜLİST yaklaşımlarla canına okunan bir meslek gurubu da maalesef ki, ekmeğimizi kazanma mücadelesi verdiğimiz SERVİS camiasıdır. İçimizdeki DECCALI biz yok etmezsek o bizi yok edecek.

25 Mayıs 2015 tarihine kadar verilen PLAKA mücadelesi, bu ülkede yürütülen POPÜLİST politikalara kurban edilmiş, ayakta zor duran servis esnafı, 25 Mayıs 2015 itibariyle bu piyasada yaratılan DECCAL’ların olmayan merhametine terk edilmiştir! Servis plakasını RANT olarak izah edenler, sözüm ona getirdikleri yığınla bürokratik işlemlerle bu alanda yarattıkları büyük DECCAL’ın yanı sıra irili ufaklı deccalların boy vermesine önayak olmaktan başka bir şey yapmadılar.

25 Mayıs 2015 tarihinden sonra plakayı fırsat kollayan RANT düşkünü büyük çoğunluğu şimdilerde aldıkları yetki belgelerini yok pahasına satmanın derdine düştüklerini görmekteyiz! İBB tarafından rayiç bedeli 40 bin lira ilan edilen yetki belgeleri sosyal ağlar üzerinde oluşturulan sayfalarda 5-10 bin liralara satmaya çalışanlar söz konusu. Tedbir alınmazsa Servis camiası daha da içinden çıkılmaz bir hal alacağı kesin.

25 Mayıs 2015 itibariyle POPÜLİST yaklaşımlarla bu camiada yaratılan piyasaya hâkim DECCAL’larında uygulamalarını göz ardı etmemiz mümkün değil tabii… Teslimiyetçi yaklaşımlarla ürütülen son derece yanlış POPÜLİZM kokan politikaların işleyişini zamanında fark edemeyen ODA ve DERNEK’lerin affedilmez hata dolu katkılarını göz ardı etmemiz hiç mümkün değil. Teslimiyetçi bir anlayışla sözüm ona çaba sarf ettikleri PLAKA mücadeleleri ters tepmek suretiyle o dert yanılan büyük DECCAL’lara yaradı. Bir önceki yazımı hatırlayanlar vardır mutlaka, bu alanda sömürü çarkı alabildiğine genişlediğini bir kez daha hatırlatmak zorundayım.  Dileyenler bu sömürü çarkının nasıl yürütüldüğünü bir önceki yazımdan okuyabilirler.  Yazıma burada son verirken bu mücadelenin bittiğini sananlar hiç sevinmesinler, plaka mücadelemiz biz bu işin içinde olduğumuz sürece devam edecek… Deccal’ın/Deccalların yetki belgelerini yok pahasına satmak suretiyle tüm servis camiasını teslim alacağına ilişkin hevesleri mutlak surette kursaklarında kalacaktır!!!

 

İlyas YILDIZ / 18.03.2017

ardahanmedya@gmail.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları