• BIST 1.092
  • Altın 462,429
  • Dolar 7,0417
  • Euro 8,3593
  • İstanbul : 23 °C

DFDS, Sete’ye gelişinin birinci yılını kutluyor

DFDS, Sete’ye gelişinin birinci yılını kutluyor
DFDS’in Türkiye’de faaliyet gösteren şirketi DFDS Akdeniz İş Birimi’nin Sete’ye gerçekleştirmekte olduğu seferler birinci yılında 300 TIR kapasiteye sahip olan büyük gemilerle devam ediyor.

DFDS Akdeniz İş Birimi, Akdeniz’deki mevcut ağında ilk kez 9 Temmuz 2019 tarihin-de hizmet vermeye başlayan Sete seferlerine, birinci yılında 300 TIR kapasiteye sa-hip olan büyük gemilerle devam ediyor. Seferlerin başlangıcından bu yana, Pen-dik/Yalova – Sete  arasında 24.147 araç taşıması, Sete – Pendik/Yalova arasında ise 29.031 araç taşıması gerçekleşti. DFDS Akdeniz İş Birimi, Yalova’dan Sete’ye gerçek-leştirmekte olduğu seferleri Ekim 2019 itibari ile 3 seferle sürdürüyor.

Intermodal altyapısı, İspanya ve Portekiz gibi destinasyonlara yakınlığı ve DFDS ve müşterileri için stratejik bir konumda bulunması sebebiyle tüm Fransa seferlerini Sete Limanı’na taşıyan DFDS Akdeniz İş Birimi, 14 büyük Ro-Ro gemisi ve 60 km’yi aşan gemi kapasitesiyle Akdeniz sularında güçlü bir hizmet ağı sağlıyor. 
Daha önce Toulon’da çalışan birimlerin de Sete ekibine katılmasıyla, rotanın mevcut hizmetinin gelişmesi sağlanırken; Sete Limanı’nda tren bağlantılarının kurulması planı, sürücüler için liman içinde yer alacak dinlenme binaları ve Akdeniz ve Avrupa için küresel ölçekte stratejik bir konuma sahip olması sebebiyle Sete hattı, iş geliş-tirme ve operasyon alanlarındaki başarısı ile öne çıkıyor.

Türkiye ile Avrupa arasındaki ticaretin %50'den fazlası deniz yoluyla yapılırken, özel-likle otomotiv parçaları ve tekstil sektörlerinde malların hızlı dağıtımında deniz ta-şımacılığının verimliliği öne çıkıyor. Deniz taşımacılığı aynı zamanda ekolojik ayak izini de önemli ölçüde azaltıyor.

1594279846_dfds_sete_yalova.jpg

Haftalık karşılıklı 3 sefer ve ulaşım hızı garantisi

1 Temmuz 2019'dan bu yana Sete Limanı’nda yer alan Danimarkalı DFDS, 300'den fazla römork kapasiteli gemilerle Fransa ile Türkiye arasında haftalık karşılıklı 3 se-fer imkanı sunuyor ve Sete Limanı’nın intermodal bağlantıları üzerinden Türkiye bağlantılarını Calais ve İngiltere de dahil olmak üzere Avrupa'nın geri kalanıyla bu-luşturmayı hedefliyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim