• BIST 1.547
  • Altın 417,705
  • Dolar 7,6272
  • Euro 9,0813
  • İstanbul : 11 °C

Düzce Üniversitesi’nde ''Lojistik Ve Dış Ticaret'' konuşuldu

Düzce Üniversitesi’nde ''Lojistik Ve Dış Ticaret'' konuşuldu
DÜLOJ tarafından düzenlenen “Lojistik ve Dış Ticaret” temalı konferans Kaynaşlı Kumbasar Otel’de Kaynaşlı MYO öğrenci ve akademisyenlerinin yanı sıra sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi Lojistik ve Dış Ticaret Topluluğu (DÜLOJ) Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi İlyas Temel Şafak ve Kaynaşlı MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.Celalettin İçmeli’nin yaptığı açılış konuşmalarının ardından, Lojistik yönetim danışmanı Atilla Yıldıztekin’in “Lojistik Stratejileri, 2023 Yılında Lojistik, Lojistik Köyler” konulu konferansı ile başlayan etkinlik, Lojistik ve Dış Ticaret programı öğrencilerinin yaptığı sunumlarla devam etti.


Tedarik zincirinin ve lojistiğin önemine dikkat çeken Yıldıztekin, rakamlarla bugünün ve geleceğin kıyaslamasını yaparak, lojistik stratejilerinin belirlenirken uzun vadeli düşünülmesini ve kurulacak lojistik köylerde verilecek hizmetlerin eksiksiz olarak planlanması ve uygulanmasının çok önemli olduğunu belirtti. Gülbahar Parlak “Türkiye’nin Stratejik Önemi ve Lojistik Üsler”, Demet Keni “Kadının İş Hayatı ve Lojistik Sektöründeki Yeri”, Sena Eylül Kayhan “İhracatta E-ticaret Desteği”, Esra Yılman “Tersine Lojistik” ve Hakan Adıgüzel “Yeşil Lojistik” konularında katılımcıları bilgilendirdi. Etkinlik sonrası Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu’nu da ziyaret eden Atilla Yıldıztekin’e Yrd.Doç.Dr.Celalettin İçmeli tarafından ebru tablosu hediye edildi. UND Bolu Bölge Temsilcisi Nusret Özarslan ve Kaynaşlı’da faaliyet gösteren lojistik firma temsilcilerinin de katıldığı etkinlik plaket ve teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi. www.tasimacilar.com 05.05.2012 / 13:41Yorumlar
Hakan ADIGÜZEL
2012-07-24 16:27:58
Çok güzel bir etkinlikti emeği geçen bütün arkadaşlarıma eski düloj başkanı olarak teşekkür ediyorum lojistik okuyan arkadaşlara da bu tarz etkinliklere katılarak kendilerini geliştirmelerini tavsiye ediyorum. Hakan ADIGÜZEL / Epl Lojistik (TÜRKİYE)
İlyas Temel ŞAFAK
2012-05-12 17:19:48
Güzel yorumu ve düşünceleri için Aktiv TK Sigrota Satış Müdürü Sn.K.Engin ÖZAYDEMİR'e çok teşekkür ediyorum. Şahsınızın ve kurumunuzun, sektörümüze ve üniversitelerimize olan desteği bizler için çok önemli. Saygılarımla. İlyas Temel ŞAFAK Düzce Üniversitesi Kaynaşlı MYO
K. Engin ÖZAYDEMİR
2012-05-11 18:05:13
Yine bir etkinlik yine değerli İlyas Hocam. Sadece kendi okulunda ve bölgesinde değil; lojistikle ilgili nereye gitsem İlyas Hocamı da görüyorum. Bu çalışma azmi ve enerjisine hayranım. Başta öğrencileriniz ve okulunuz olmak üzere sevenleriniz çok şanslılar Hocam. Sizi kutluyor ve bu enerjinizi asla kaybetmemenizi diliyorum. Saygılarımla, K. Engin ÖZAYDEMİR Satış Müdürü Aktiv TK Sigorta.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim