• BIST 106.941
 • Altın 174,033
 • Dolar 4,1006
 • Euro 4,9925
 • İstanbul : 23 °C

Ford Comvex’te 4 yeni modelini sergileyecek

Ford Comvex’te 4 yeni modelini sergileyecek
Ford’un yeni ticari modelleri 14 – 17 Kasım tarihlerinde Comvex, 4. Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’nın 2’nci Salonunda bulunan Ford Otosan standında sergilenecek.

Türkiye’nin ve bölgenin ticari araç konusundaki en büyük buluşması Comvex, 4. Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi fuarı kapılarını 14 Kasım’da Tüyap Fuar Merkezi Beylikdüzü’nde açmaya hazırlanırken, Türkiye Otomotiv Sanayi şirketlerinden Ford Otosan bu büyük buluşmada dört prömiyere imza atmaya hazırlanıyor.

Tüm yenilenen modeller Comwex’te

Ford Otosan Yeni Transit başta olmak üzere Yeni Connect ve Yeni Courier’i ilk kez Comvex fuarında sergilemeye hazırlanıyor. Kocaeli Fabrikası’nda üretilen ve geçen yıl tanıtılan Custom Serisi’nin Orta Tavan yüksekliğine sahip versiyonu da fuarda sergileyecek. Ayrıca Ford Otosan fuarda Yeni Ford Cargo 1832 Çift Kabin aracını da ilk kez görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Comvex’de Ford Otosan olarak dört yeni modeli prömiyerini gerçekleştireceklerini belirten Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, 2014 yılı için oldukça için oldukça iddialı konuştu.

“Ford Otosan 2014 yılında Türkiye’nin Ticari Gücü olacak”

Fuarda sergilenecek yeni modellerin 2014 yılında piyasaya sunulacağını belirten Yedigün, Ford Otosan’ın Türkiye’nin ticari gücü olacağını belirterek “Ticari araç modellerimizi yenilemek için çıktığımız 2 senelik yolculuğun tam ortasında bulunuyoruz ve şimdiden kat ettiğimiz yolun meyvelerini toplamaya başladık. Kocaeli Fabrikamızda üretilen ve 2013 Yılının Uluslararası Hafif Ticari Aracı seçilen Transit Custom’ı ve Tourneo Custom’ı geçen yıl piyasaya sunmuştuk 2014 yılında, mühendislik çalışmaları Türkiye’de yürütülen ve Kocaeli’de halen inşa edilmekte olan Yeniköy Fabrikamızda üretilecek olan Transit Courier ve Tourneo Courier’de yollarda olacak. Kocaeli Fabrikamızda üreteceğimiz Yeni Transit modelimiz de 2014 yılında dünyada satışa sunulacak. Önümüzdeki yıl itibariyle tüm ticari araç ürün gamımızı yenilemiş olacağız. Ağır ticaride de müşterilerimizi yeni ürünlerle buluşturmaya devam ediyoruz. 1+5 oturma düzeni ile sektörde önemli bir boşluğu dolduran Ford Cargo 1832 Çift Kabin modelimizi de fuarda sergileyeceğiz” şeklinde konuştu.

Ford Otosan’ın Göz Bebeği Yeni Courier

Ford’un Yeniköy Fabrikası’nda yılda 110 bin kapasiteyle üretilecek Courier serisi 2014 yılında piyasalarda yerini alacak ve Ford’a hafif ticari pazarında yeni bir segmentin kapılarını açacak.

Tourneo Courier ve Transit Courier Van versiyonlarına sahip olan Courier’in arkasındaki ikili sürgülü kapı, sınıfının en iyi genişliğini sunarak araca binme kolaylığı yaratırken, arka koltuklar da 60/40 katlanabiliyor. Bütün özellikleriyle yenilenen Tourneo Courier, Ford’un, Fiesta ve B-MAX gibi modellerde de uygulama alanı bulan en yeni küresel küçük araç platformuna dayanıyor. Toplam uzunluğu 4.16 metre olan yeni model, kompakt bir arabanın çevik sürüş özelliğini ve manevra kabiliyetini kendinde toplarken, eşyalar için cömert bir hacim sağlıyor. Akıllı depolama özellikleri, bagaj alanında birden çok yüksekliğe ayarlanabilir paket tepsisini, A4 dokümanları ile küçük laptopların depolanmasına izin veren bir “mega-centre” konsolu ve tepe üstü depolama alanlarıyla sürücü koltuğu altında bir depolama çekmecesini içeriyor. Enstrüman panelinin ortasındaki benzersiz cihaz yuvası;, telefonlar ve seyir sistemleri de dahil olmak üzere mobil cihazları yerleştirme, monte etme ve şarj etme imkanı sunuyor.

Tourneo Courier aynı zamanda Acil Durum Yardım Sistemine sahip Ford SYNC, Ford SYNC AppLink, Arka Görüş Kamerası, Kolay Yakıt Sistemi ve Ayarlanabilir Hız Sınırlayıcı ile göğüs kafesi koruyucu hava yastıkları, baş koruyucu perde hava yastıkları, diz hava yastıkları ve ikinci sıra emniyet kemeri uyarıcıları gibi sınıfında öncü bir dizi güvenlik özellikleri de sunacak. Yüksek verimliliğe sahip dizel ve benzinli motorlar, sınıfında en iyi yakıt tasarrufunu hedefliyor. Müşteriler 1.5 litrelik 75 PS ve 1.6 litrelik 95 PS TDCi dizel seçenekleri ile 2012’de “Yılın Uluslararası Motor”u seçilen üstün özellikli 100 PS 1.0 litre EcoBoost benzinli motoru arasında tercih yapabilecek.


Yeni Connect Comvex fuarında sergilenecek

Dinamik, modern bir görünüme sahip olan Yeni Connect ticari araç sınıfına cesur bir görünüm kazandırıyor. Titiz bir tasarım ve işçilik anlayışıyla inşa edilen zarif sürücü yeri, çekici ve konforlu bir tasarım sunuyor. Connect ailesi de Courier ve Custom gibi Transit ve Tourneo olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Sürücülere Ford’un en yeni sürücü yardım özellikleri ve iç mekan teknolojileri sunuluyor. Yeni Connect, sınıfında Active City Stop, Acil Durum Yardımlı Ford SYNC, Arka Görüş Kamerası ve statik köşe lambalarına sahip.

Connect, hacimli ve çok yönlü oturma kabini içerisinde kayar arka kapılar, oldukça esnek oturma yerleri ve arka koltukların üstünde uçak tipi tepe üstü dolaplar da dahil olmak üzere bir dizi akıllı depolama alanıyla üstün kullanışlılık sunuyor. Ön yolcu koltuğu, uzun eşyaların kolayca taşınmasına olanak sağlayacak şekilde katlanabiliyor.

Verimli dizel ve benzinli motor seçenekleriyle sınıfında en iyi yakıt tasarrufu özellikleri sağlamayı hedefleyen Tourneo Connect; Otomatik Start / Stop ve Aktif Ön Izgara sistemi gibi Ford ECOnetic Teknolojisi özelliklerine sahip. Avrupa’daki motor seçenekleri arasında 75, 95 ve 115 PS versiyon seçeneklerine sahip 1.6 litrelik Duratorq TDCi dizel motor bulunuyor.


Transit’in 7. Versiyonu ‘Yeni Transit’

2014 yılında piyasalara girecek olan Transit’in 7’inci jenerasyonu Comwex fuarında görücüye çıkmaya hazırlanıyor. ,

Türkiye’de ilk kez Comvex Fuarı’nda sergilenecek Yeni Transit; fonksiyonel, güçlü ve inovatif bir alternatif olarak segmentine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. One Ford ürün stratejisi doğrultusunda Kocaeli’nde geliştirilen ve üretilen Yeni Transit; Avrupa, Kuzey Amerika ve diğer önemli pazarlar da dahil beş kıtada satışa sunulacak.

Yeni Transit’te Ford'un son binek otomobillerinde görülen çok sayıda kullanışlı özellik ve sürücü destek teknolojilerini de bulunacak. Bunlar arasında Ford SYNC, sesli kullanılabilen Acil Durum Destekli araç iletişim sistemi, Arka Görüş Kamerası, Adaptif Hız Sabitleyici ve Şeritten Ayrılma Uyarısı gibi teknolojiler bulunuyor.


Custom Ailesi’ne iki Yeni Üye

“2013, Yılın Uluslararası Ticari Aracı” ünvanına sahip Transit Custom, Orta Tavan Yüksekliğine sahip yeni versiyonu ile KOBİ’ler ve kargo şirketleri de dahil çeşitli sektörlerden müşterilerin kullanımı için tasarlandı. Yeni versiyon ile Transit Custom, tabandan tavana 1,78 metre yüksekliği ile kullanıcılarına 370 mm daha fazla yük yüksekliği ve ayrıca 8,3 metre küpe kadar çıkan bir azami yük hacmi sunuyor. Alçak tavanlı modele kıyasla yüzde 20 daha fazla yük hacmi sunan araç, iki ayrı dingil mesafesi seçeneğine sahip. Orta tavan yüksekliğindeki Transit Custom modeli hem kısa hem de uzun şasi ile tercih edilebiliyor.

Tourneo Custom 8+1 modelinde ise yeni 2-2-3 arka koltuk dizilimi sayesinde arka koltuklarda araca inerken ve binerken kolaylık sunuyor. Bu sayede kısa veya uzun mesafeli seyahatlerinde yolcular hem daha ferah bir iç hacme hem de kısa mesafeli seyahatlerinde daha rahat inme ve binme özelliklerine sahip olacaklar. Çift kayar kapının standart olarak sunulduğu Tourneo Custom’da Trend, Titanium ve Titanium Plus serileri ile farklı müşteri beklentilerine hitap edecek geniş bir ürün gamı sunulmaktadır.

Ağır ticaride yeni bir soluk; Ford Cargo 1832 Çift Kabin

Ford Otosan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen ve İnönü Fabrikası’nda üretilen Yeni Ford Cargo 1832 Çift Kabin kamyon modeli itfaiye aracı, yol ve köprü bakım aracı, elektrik bakım ve platform aracı, kar temizleme aracı ve kurtarma takımı aracı olarak kullanılabilirken, aynı zamanda üzerine eklenen platform, tuz yayıcı aparatı, kar temizleme bıçağı ve vinçli özel çalışma ekipmanlarıyla ticaret hayatına etki eden birçok noktada kullanım alanına sahip.

Ağır ticari araç pazarında dikkatleri üzerine toplaması beklenen Yeni Ford Cargo 1832 Çift Kabin modeli; 1+5 kişilik geniş oturma alanı avantajı ile rakiplerinden ayrılarak kullanıcılarına verimlilik noktasında avantajlar sunuyor. Ford Cargo 1832 Çift Kabin’in bir diğer özelliği ise Türkiye’de monoblok ve orjinal fabrikasyon üretimi olan mevcut tek çift kabin kamyon olması.


1846T Midilli Çekici ile hacimli yük taşımacılığı

Ford standında yer alan ağır ticari modellerdeki bir diğer yenilik ise 1846T modelinin 960mm 5’inci teker yüksekliğine sahip versiyonu. Güç, verimlilik, konfor ve dayanıklılık kriterlerine odaklanılarak geliştirilen Yeni Ford Cargo 1846T, yeni versiyonu ile hacimli yük taşımacılığına daha da uygun. 460 PS ve 2100 Nm motor gücü ile sınıfındaki en rekabetçi güç ve torku düşük devirlerden itibaren sunan Ford Cargo 1846T, yüksek performans ve düşük yakıt tüketiminin konforunu da bir arada yaşatıyor. 

Diğer Haberler
 • Busworld Turkey 2018'de Otokar05 Nisan 2018 Perşembe 17:58
 • Renault Trucks 3 bin müşterisiyle buluştu05 Nisan 2018 Perşembe 16:26
 • Anadolu Isuzu'dan yetkili servislerine jest31 Mart 2018 Cumartesi 09:11
 • Renault Trafic ürün gamını genişletiyor28 Mart 2018 Çarşamba 17:17
 • Yeni Bir Kamyon Şirketinin Doğuşu26 Mart 2018 Pazartesi 13:19
 • Yan sanayi ödülü TEMSA'nın22 Mart 2018 Perşembe 17:46
 • GAZelle Next Panelvan satışa sunuldu19 Mart 2018 Pazartesi 09:56
 • Bakan Faruk Özlü elektirikli Temsa'yı test etti.09 Mart 2018 Cuma 15:24
 • Doblo, Kuzey Amerika ülkelerinin tercihi06 Mart 2018 Salı 13:21
 • Anadolu Isuzu 14. şampiyonluğunu ilan etti05 Mart 2018 Pazartesi 13:21
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 - 212 258 77 87 | Faks : 0212 259 78 85 | Haber Yazılımı: CM Bilişim