• BIST 1.540
  • Altın 417,833
  • Dolar 7,6886
  • Euro 9,1193
  • İstanbul : 9 °C

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay Vefat Etti

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay Vefat Etti
Ford Otosan Genel Müdür Nuri Otay, 6 Şubat gecesi geçirdiği ani kalp krizi sonucunda Hakkın rahmetine kavuştu.

Başardığı büyük projeler ile Koç Topluluğu’na ve Otomotiv Camiası’na unutulmayacak eserler bırakan Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay ani bir kalp krizi geçirerek 6 Şubat akşamı vefat etti. Ford Otomotiv Sanayi AŞ’den yapılan açıklamada Nuri Otay’ın ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklanırken, ailesine ve sevenlerine başsağlığı temennisinde bulunuldu. Merhum Nuri Otay, 9 Şubat Perşembe günü Levent Cami’sinde kılınacak öğlen namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecektir. Kısaca Nuri Otay ;
Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Nuri Otay, Ford Otosan’daki kariyerine 1983 yılında metot mühendisi olarak başladı. Otay, Ford'da çeşitli birimlerde çalıştıktan sonra 2007-2008 yıllarında Ford Avrupa Yönetim Ekibi’nin bir üyesi olarak Köln Üretim Tesisleri Direktörü görevinde bulundu. 2009 yılında Genel Müdür Başyardımcısı olarak Ford Otosan’a atanan Otay, Şubat 2010'dan bu yana Ford Otosan genel müdürlüğü görevini yürütüyordu. Biz de Taşımacılar Gazetesi olarak merhuma Allahtan rahmet, sevenlerine başsağılığı diliyoruz. www.tasimacilar.com 07.02.2012 / 05.00

Yorumlar
Kudret Önen
2012-02-08 16:32:52

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Ford Otosan A.Ş. Genel Müdürü Sayın Nuri OTAY beklenmeyen bir kalp krizi neticesinde 6 Şubat akşamı yaşama veda etmiştir.

Sanayimizin yetiştirdiği başarılı mühendislerden bir olan OTAY bir yönetici olarak da çalışanları, şirket ortakları ile tedarikçiler ve yetkili bayilerce de sevilen, takdir edilen bir kişiliğe sahipti. Merhum OTAY’ ın halen Türkiye’nin en büyük sanayi yatırımlarından biri olan Ford Otosan Kocaeli Fabrikasının kurulmasında, gelişmesinde ve bugün ulaştığı başarılarda büyük emeği vardır.

Başardığı büyük projeler ile otomotiv sanayine kalıcı eserler kazandıran OTAY ülkemiz Otomotiv Sanayinin bugünkü başarılı konumuna gelmesinde çok önemli pay sahibidir.

Merhum OTAY Derneğimizin bütün çalışmalarına doğrudan ve aktif olarak katılmış ve önemli katkılar yapmıştır. Otomotiv sanayii mensupları olarak kendisine her zaman minnettar kalacağız. Yönetiminde yetiştirdiği çalışma arkadaşlarının ve dostlarının onun başarılarını devam ettireceğine de inanıyoruz.

Ford Otosan ve tüm Otomotiv Sanayimize başsağlığı ve sabır dileriz.


Saygılarımla,

Kudret Önen
Yönetim Kurulu Başkanı
Otomotiv Sanayi Derneği

Hilmi Kurtoğlu
2012-02-07 20:19:36
SAYIN GENEL MÜDÜR

NURİ OTAY'IN VEFATI NEDENİYLE BAŞTA AİLESİNE SONRa DA TÜM OTOSAN AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI ve TAZİYE DİLİYOR. MERHUMA ALLAHTAN RAHMET GERİDE KALANLARA SABIRLAR DİLERİM.

HİLMİ KURTOĞLU

İZMİR ESNAF SANATKARLAR

ODALARI BİRLİĞİ BAŞKAN VEKİLİ
Rahman SAATCILAR
2012-02-07 18:23:47
Allah rahmet eylesin.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim