• BIST 1.501
  • Altın 412,028
  • Dolar 7,3337
  • Euro 8,8247
  • İstanbul : 8 °C

Gaziantep’te çevreci otobüsler için ihale süreci başladı

Gaziantep’te çevreci otobüsler için ihale süreci başladı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ‘Çevreci Otobüsler’ projesi için iki aşamalı ihale süreci başlattı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çevre kirliliğini azaltmayı amaçlayarak hazırladığı Sıkıştırılmış Doğal Gazla (CNG) çalışan Çevreci Otobüs ihalesi projesinin eksiksiz ve sorunsuz yürütülmesi için Çek Cumhuriyeti’nden ASPIRO danışmanlık firması ile anlaştı. Küresel ısınmanın oluşturduğu olumsuz etkilerin ortadan kaldırılmasını amaçlayan çevreci otobüsler projesi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından finanse ediliyor.


50 otobüs alınacak
Çevreci otobüslerin alımı ve bakımı için iki aşamadan oluşan ihale süreci başladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından uluslararası rekabete de açık yapılacak ihale sonucunda Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) ile çalışan 50 yeni otobüs satın alınması hedefleniyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım sisteminin çevreye uyumu ve sürdürülebilir olmasını amaçlayarak hazırladığı çevreci otobüsler projesi için Çek Hükümeti tarafından gönderilen uluslararası tecrübeye sahip olan ASPIRO ile Çek Endüstri Holdingi Vitkovice şirketinden danışmanlık ve uzmanlık desteği alıyor. ASPIRO, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) finanse ettiği iki aşamalı ihale sürecinde, şartnamenin ve projenin düzgün, şeffaf, hesap verilebilir bir şekilde ilerlemesini sağlamak amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne danışmanlık hizmeti verecek. www.tasimacilar.com 15.05.2012/13:17Yorumlar
Çağan KUDAL
2012-05-16 10:52:19
Gaziantep şehrimize de hayırlı olsun.Türkiye ulaşımda alternatif yakıtlar konusunda artık ciddi bir yere sahip oldu ve bu araç alımları bunun en büyük kanıtı. Umut ediyorum ki, şehirlerarası taşımacılık firmalarımız da bu çevre dostu teknolojiler için otobüs üreticilerine ve devletimize bir talepte bulunur da, doğalgaz istasyonları ve doğalgazlı otobüsler tüm ülke çapına yayılır.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim