• BIST 1.542
  • Altın 442,273
  • Dolar 7,3985
  • Euro 9,0105
  • İstanbul : 10 °C

Geleceğe hazırlanan Saras Lojistik’e Tamer Dinçşahin CEO oldu

Geleceğe hazırlanan Saras Lojistik’e Tamer Dinçşahin CEO oldu
35 ülkeye taşıma yapan ve 800 araçlık bir filosu bulunan Saras Lojistik'in CEO koltuğuna Tamer Dinçşahin oturdu.

Saras Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aras ve yeni CEO Tamer Dinçşahin düzenledikleri basın toplantısında yeni yatırımlarla uluslararası bir marka olmayı hedeflediklerini ve kadrolarını da bu hedefe göre oluşturacaklarını belirttiler. Yeniden yapılanma sürecine başlayan SARAS’ta, taşımacılık sektörünün yakından tanıdığı Tamer Dinçşahin CEO olarak direksiyona geçti. Dinçşahin, bir aile şirketi olan SARAS’ın kurumsallaşmasının yanı sıra, yeni yatırımların yapılmasına da katkı sağlayacak.


“Kombine taşımacılığa önem vereceğiz”
Yurt içinde ve yurtdışında yatırımları olan SARAS’ın bundan sonra da yatırımlara devam edeceğini söyleyen Tamer Dinçşahin, “Saras çok hızlı büyüdü. Halen 3 ülkede 18 noktada, 800 adet özmal aracımızla taşıma yapıyoruz. 10 adet toplama-dağıtım deposu, 3 adet de merkez depomuz bulunuyor. Toplam 485 uzman çalışanımızla kesintisiz lojistik hizmeti sunuyoruz. Bundan sonra da günümüzün ihtiyaçlarına cevap verebilmek için kombine taşımacılığa ağırlık vereceğiz” dedi. “Saras 2023 hedeflerinde üzerine düşeni yapacak”
Türkiye’nin 2023 ihracat hedefinin 500 milyar dolar olduğuna dikkat çeken Dinçşahin, bu hedefe ulaşmanın sadece üretim ve satışla değil, bunu destekleyen lojistik sektörü ile başarılabileceğini kaydederek, “Bunu başarmak için de güçlü lojistik yapılanmasına ihtiyaç duyulmaktadır. İşte Saras, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması yolunda, kendi üzerine düşen görev için bugünden çalışmaya başladı. Hedef; Türkiye’nin global markası olmak ve ülkemizin hedeflerine katkı sağlamaktır” diye konuştu.


“Yeni hat fırsatlarını değerlendireceğiz”
Günümüzde yeni hatlarla yeni fırsatların oluştuğunu vurgulayan Tamer Dinçşahin, şöyle devam etti: “İstanbul’da Marmaray’ın devreye girmesi ve Kars-Tiflis-Bakü demiryolunun tamamlanmasıyla Londra-Bakü arasında kesintisiz demiryolu ağı kurulmuş olacak. Bu durum bütün Avrupa ile kesintisiz taşıma imkanı sunmaktadır. Türkiye bunun tam merkezinde yer alıyor. Ayrıca yeniden canlandırmaya çalışılan tarihi İpekyolu güzergâhının da üzerindeyiz biz Saras olarak bütün bu fırsatları değerlendirmek üzere hazırlık yapıyoruz.” SARAS ilk etapta 800 olan araç sayısını, 2 bin âdete çıkarmayı hedefliyor. Yurt içinde ve yurtdışındaki depoların da yeni yatırımlarla üç yıl içinde 150 bin metrekareye çıkarılması planlanıyor. Ayrıca hava, deniz ve demiryolu taşımalarında entegre bir sistem oluşturulması için de yatırımlar yapılacak.


“Kadromuzu kurumsal bir yapıya kavuşturacağız”
Bütün bu hazırlıkların geleceğe yönelik planlandığını vurgulayan Saras Lojistik CEO’su Tamer Dinçşahin, “Kadrolarımızı da çağdaş çalışma sistemine uygun olarak, maksimum verimlilik sağlamak üzere yeniden yapılandırıyoruz. Kurumsal bir yapı oluşturarak, başta lokomotif işimiz taşımacılık olmak üzere, rantabl bulduğumuz başka alanlara da yatırımlar yaparak büyüyeceğiz” dedi. Sürücü yetiştirme konusunda faaliyet gösteren tüm firmalar ile işbirliği içine gireceklerini belirten Dinçşahin, “Saras olarak bizim zaten sürücü eğitimlerimiz var ama sürücü anlamında sürekli bir sirkülasyon olduğu için kadrolarda boşalma oluyor. Bu yüzden bu sektördeki tüm paydaşlarımız ile ortak çalışma yaparak sürücüleri daha eğitimli hale getirmeyi hedefliyoruz” dedi. www.tasimacilar.com 17.05.2012/11:09

Yorumlar
Mine Öztuncay
2012-05-24 15:00:42
Sevgili Tamer Dinçşahin,

Yeni görevinizde başarılar diler. İki taraf içinde hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim.

Saygılarımla,
Mine Öztuncay
Kemal Binerbay
2012-05-23 18:17:31

Saygıdeğer Tamer bey,
Bilgi birikiminiz ve tecrübenizin yeni firmanızın ufkunu açacağı inancıyla hayırlı olsun diyorum

Saygılarımla,
Kemal BİNERBAY
Hedef lojistik hizmetleri A.Ş.

Şani Başkol
2012-05-22 17:43:28
Sayın dostum Tamer, senin tecrübelerin Uluslararası nakliyat sektöründe bulunmaz bir nimettir.Saras Lojistiğin seni seçmesi isabetli bir karar olduğunu ifade etmek isterim. Yeni görevinde her iki taraf için başarılar dilerim. Şani Başkol İNTERLİNE95 SİGORTA DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Ltd.Şti.
Volkan KONUK
2012-05-22 00:55:11

Tamer Bey merhaba, Yeni işiniz ve sorumluluğunuzda başarılarınızın devamını dilerim. SARAS firmasının erişmiş olduğu büyüklük ve sizin tecrübeleriniz ile siyah-beyaz tenteli araç sayısının giderek daha artacağını ve bol kazançlar sağlayacağını umut ediyorum. İşyerim Silivri'de ve TEM'e cepheli olduğu için bu büyümeyi gözlemleyeceğim.

Sevgiler, Başarılar

Volkan KONUK

Mustafa Çevik
2012-05-20 17:47:41
20 yıllık tırasportcu ve dayimi uluslararası çalışan şoförüm. Tavsiye üzerine bu firmada çalışmaya başladım. Bizim için önemli olan sistemli çalışma, bakımlı, araç yük beklememe, güzergah üzerinde belge para bekleme, tako bozma gibi vesaire sıkıntıların olmaması. Şirketin gelir düzeyini de artırır, biz çalışanlarında Saras yönetimine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.
Onur Yücel
2012-05-18 13:47:28
Sevgili Arkadaşım, Öncelikle, her iki taraf için de hayırlı olmasını cenab'ı haktan niyaz ederim. Seni tanıdığımdan itibaren, her zaman kurtarıcı kimliğin öne çıkarken kendine zarar vermişsindir. Teknik Direktör Yılmaz Vural ile seni birbirinize çok benzetirim. İnşallah bu sefer karlı çıkan, tedarikçiler değil, sen olursun! Bir de senden ricam, fısıltı gazetesinin haberlerine son vermek adına, mensubu olduğun firmadan ayrılan personelin ödeme sorunundan ayrılmadığını deklare et. Zor bir namaza abdest aldın, Allah kabul etsin! İnşallah başarılı olursun. Sevgiyle ve esen kal.
İbrahim Aktaş
2012-05-18 09:44:18

Sayın Tamer Bey,

Yeni göreviniz hayırlı olsun, başarılar dilerim.

İlyas Temel ŞAFAK
2012-05-18 08:56:58
Sayın Başkanım,

Yeni görevinizde başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Şirketiniz ve sektörümüz için hayırlı uğurlu olsun.

Saygılarımla.


İlyas Temel ŞAFAK
Düzce Üniversitesi
Kaynaşlı MYO
Tamer Kılıç
2012-05-17 22:32:13
Sevgili Tamer Abicim,
Zor bir vazife üstlenmişsin. Sıkıntılı ve ölumcül rekabetin yaşandığı günümüz piyasa koşullarında üstllenmis oldugun bu zor gorevi basarı ile yürütmeni temenni ederim.

Sevgi ve Saygılarımla,
Tamer Kılıç
Aktiv TK Sigorta.
Murat BAYKARA
2012-05-17 18:12:53
Sevgili Tamer Bey,

Yeni işinizin her iki taraf içinde hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim

Saygılarımla,
Murat BAYKARA
Sedat Gümüşoğlu
2012-05-17 12:17:15
Tamer bey,

Yeni görevinizde başarılar dilerim.

Saygılarımla
Ali Çiçekli
2012-05-17 12:14:55
Sevgili Dostum Tamer Bey,

Öncelikle yeni işinin hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.
Ülkemizin önde gelen bir Tır Filosunun direksiyonuna geçmek bilgi ister,deneyim ister,vizyon ister ve cesaret ister.Sende de bunların hepsi zaten mevcut.O zaman başarılı olacağına dair en ufak bir teredüt ve kuşku yoktur.
Firma sahibi, değerli dostum Turgay Aras Bey de seninle çalışmaya karar vermekle çok yerinde ve akıllı bir seçim yapmıştır. Öncülüğünüzde, bu değerli firmamızın uluslararası alanda ülkemiz adına önemli bir taşımacılık markası olacağına inanıyor,içtenlikle başarılar diliyorum.
Gülsen GÖKÇE
2012-05-17 11:55:36
Sayın BAŞKANIM,

Canıgönülden tebrik ediyorum. İşte çalışma, istikrar ve tecrübelerinizin ışığında Ülkemizin 'Lojistik' gerçek kültürüne önemli bir adım atmanız hepimizin gurur kaynağıdır. Uluslararası arenada Anadolu lojistiğini yeniden yazacağınızdan hiç şüphem yoktur.

Saygılarımla,
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim