• BIST 1.127
  • Altın 441,839
  • Dolar 6,9718
  • Euro 8,1794
  • İstanbul : 26 °C

Hopa’da TSO Seçimi

Hopa’da TSO Seçimi
Hopa’da Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine ekibiyle birlikte talip olan Osman Akyürek projelerini ve hedeflerini açıkladı.

Yakında yapılacak olan Hopa Ticaret ve Sanayi Odası seçimi için geri sayım başlarken yönetime talip olan Osman Akyürek ve ekibi göreve geldikleri takdirde yapacaklarını halka anlatmaya devam ediyor. 5 grupta çok önemli isimlerin yer aldığı Osman Akyürek’in grubu tam bir uyum içinde plan ve projelerini ekip ile birlikte halka arz ediyorlar.

9 Haziran seçimini kazandıkları takdirde Hopa Ticaret ve Sanayi odası yönetiminde yeni bir dönemin başlayacağı ifade eden Osman Akyürek ve ekibi görüş ve düşüncelerini şöyle anlatıyor.

Güzel ilçemizin ticari yapısını sorun ve çözümlerini, gereksinimlerini, en ayrıntılı biçimde biliyor ve göreve getirilmemiz halinde, gereğini kusursuz uygulamalarla yapacağımızı ifade ediyoruz. Ayrıca sorunlarımızın sivil toplum örgüt temsilcileri ile ortaklaşa alınan kararlar doğrultusunda çözüme kavuşturulacağımızı ve bu tavrımızın katılımcı, anlayışla gerçekleştireceğimizi vaat ediyoruz.

Hizmet binası

Hopa ticaret ve sanayi odasının hizmet binası yapımında, Hopamızın mimari dokusuna uyumu ve aynı zamanda ticari aktivitesini simgeleyen özgün ve çağdaş bir anlayışı hayata geçireceğiz.

İnönü Caddesi’nde yapılandırma

Üyelerimizin bizleri seçmesi halinde yapacağımız işlerin başında ilçemizde asırlık tarihi olan İnönü Caddesi projemizdir. İnönü Caddesi yapısı ve mimari özellikleriyle çevre ilçelerde olmayan bir bütünlük ve düzen içerisindedir. Söz konusu caddenin üzeri kapatılıp kapalı çarşı haline getirilmesi hedeflerimizden biridir. Mimari dokuyu zedelemeyecek nitelikte yapılacak teknik araştırma ve incelemelerle en uygun ve en sağlıklı materyaller kullanılarak, caddenin üzeri örtülecek, bu sayede caddemiz çevre il ve ilçelerin de alışveriş konusunda çekim merkezi haline gelecektir. Bu projenin hayata geçirilmesiyle, Hopa -Batum arasında düzenlenecek olan ücretsiz otobüs seferleriyle ilçemizin ticari yaşamına çok büyük bir ivme kazandırılmış olacaktır.

Gümrük kapısında yenilik

Sarp sınır kapısındaki sorunların çözümü noktasında, gümrük kapısının fiziki yetersizliğinin giderilmesi için gerek odalar ve borsalar birliği gerekse bakanlık düzeyinde girişimlerde bulunarak çözüm üretmek çabasında olacağız. Hedeflediğimiz düzenlemelerin hayata geçmesi halinde mevcut durumda yaşanan sıkışıklık ve düzensizlikler giderilecek, halkımıza çok daha verimli hizmet eden bir gümrük kapısı haline gelecektir.Şu anda yaşanan ve ülkemizin büyüklüğüne yakışmayan kuyruklar ve hantal yapı hoş görüntüler değildir.Ayrıca bu konuda siyasilerle sürekli diyalog içinde olup, destek almaya çalışacağız.

Limanın gelişmesi için diplomatik temaslar

Hopa T.S.O. da yönetime gelmemiz halinde Hopa limanının var olan sorunlarının çözümü noktasında oluşturacağımız çalışma grubu ile ciddi bir çözüm ortaklığı içerisine gireceğiz. HOPAPORT yönetimi ile limanımızın bölge açısından önemini her platformda vurgulayıp, desteklerimizi sunacağız. Gerek Türki cumhuriyetler,gerek Kafkas ülkeleri ve gerekse İran ile yapılabilecek ticari aktivitelerin hayata geçirilmesi noktasında HOPAPORT ile eşgüdüm içerisinde çalışacağız.

Hopa’da lojistik köy

Hopamızın ekonomisinde nakliye sektörü önemli bir yere sahiptir. Bunun bilinciyle odamız yönetimi ve meclisin koordineli bir çalışma sergilemesi önceliğimiz olacaktır. Bu kapsamda içinde nakliye sektörünün de temsilcilerinin bulunacağı bir çalışma grubu oluşturacağız. İlçemizde bir lojistik köy kurulması yönünde altyapı çalışmalarında bulunup, hayata geçirilmesi hedeflerimizden biridir. Muratlı sınır kapısı’nın açılması ve cankurtaran tünelinin tamamlanması sonrasında yaşanacak gelişmeleri bugünden analiz ederek, gerekli ön hazırlıklar yapılacaktır. Nakliye sektörü olarak oluşacak konjonktürde fayda eksenli öngörü ve planlar değerlendirilecektir.

İhracatın artması için yeni projeler

İlçemizin ihracatla ilgili faaliyetlerinde Karadeniz ihracatçılar birliğiyle, koordineli olarak çalışıp Kafkas cumhuriyetlerine giden tarım ürünlerinin gerek nakliyesinde , gerekse depolamasında(soğuk hava deposu) yaşanan olumsuzlukların giderilmesi noktasında çözümler üreteceğiz..Bu anlamda halkımıza açık, ortaklık mantığı içerisinde girişimler düşünülmektedir.

Hibe ve destek kredileri

Hopa da ekonomik aktivitenin yüksek oluşu dolayısıyla bankaların şube sayısı 10 u aşmıştır. Bu vesileyle bankalar arasında rekabet ortamının var olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu durumda odamıza bağlı üyelerimize gerek kredi, gerek destek ve gerekse hibeler konusunda girişimlerde bulunacağız.

Havayoluna ağırlık vereceğiz

Hopa hava limanının daha önce Ankara seferlerinin olduğu ancak uzun bir zamandır bu seferlerin yapılmadığı bilinmektedir. Bu konuda gerekli teşebbüslerde bulunarak Ankara uçak seferlerinin başlaması konusunda girişimlerimiz olacak.

Sanayi ve Ticaret Odası’na Web Sitesi

Ticaret odası bünyesinde, Üyelerimiz her belge için parası alınan durumdan çıkarılacaktır. Oda üyelerinden belge ihtiyacından harca bağlı olanlar hariç tutulmak suretiyle herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Ayrıca Hopa Ticaret ve Sanayi Odası, bütçesini mutlaka üyeleriyle paylaşacaktır. Çıkaracağı bülten ile kamuya bütçe sunumu yapılacaktır. Açıklık ve dürüstlük ana ilkemiz olacaktır. Hopa ticaret ve sanayi odasının ( Türkçe, İngilizce ve Rusça ) Web sitesinin oluşturulması sağlanacaktır Bu doğrultuda oda faaliyetlerinin geniş kapsamlı ve şeffaf görüntüsü oluşacaktır. Oda gelir ve giderlerinin oluşturulacağı mali tablonun istatistik bilgileri de içeren analizlerin var olduğu, aynı zamanda ziyaretçileri tarafından tıklanarak görülebileceği sanal bir ortam oluşturulacaktır. Oda üyeleri ve üyelerin detaylı tanıtımı, faaliyet konuları faal olanlar ve terkler askı listeleri anketler raporlar ve iş ajandaları iletişim bilgi edinme bölümleri hazırlanacaktır. Ticari aktivite ile ilgili bilgilendirmeler, şirket kuruluş bilgileri yeni üyeler aidat bilgilerini de içeren bu bilgi kapsamında yöre tacirine hitap edecek olan ihale ilanları ve şartnamelerini içeren konular sunulacaktır.

Oda yönetimine talip olan Akyürek, yola çıktığı arkadaşlarını tanıttı

Hopa TSO yönetimine adaylığını açıklayan Osman Akyürek beraber yola çıktıkları arkadaşlarını da kamuoyuna tanıttı. Hopa TSO’nun toplam 740 üyesi bulunduğunu, ancak 286 üyenin çeşitli nedenlerden dolayı münfesih duruma düştüğünü açıklayan Akyürek 5 grupta yapılacak olan seçimlerde toplam 460 üyenin oy kullanacağını söyledi. 1 Grupta Gıda ve Nakliyecilerin bulunduğu, 3 üyenin seçileceği grupta 150 üyenin oy kullanacağını ve bu grupta Enda Dış Ticaret adına Osman Akyürek, Yalçınlar Nakliyat temsilcisi olarak Zekeriya Yalçın ve Durmuşoğlu Gıda adına Hasan Durmuş’un adayları olduğunu açıkladı. Hayati Akbaş

www.tasimacilar.com


 


 


 


 


 


 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim