• BIST 98.415
  • Altın 277,226
  • Dolar 5,7824
  • Euro 6,4409
  • İstanbul : 17 °C

HOPAPORT’ta ÖTV-KDV’siz Akaryakıt

HOPAPORT’ta ÖTV-KDV’siz Akaryakıt
Terpomet, HOPAPORT Liman sahasında bulunan Tank Terminali’nden kiraladığı tanklardan Yurtdışı seferi yapan gemilere ÖTV-KDV’siz ve balıkçı teknelerine de ÖTV’ siz yakıt satışına başlandı.

HOPAPORT’un, Liman sahasında bulunan Tank Terminal Sahası’ndaki tankları Termopet’e kiraladığını ilgili tüm birimlere bildirmesinin ardından Termopet Şirketi de T.C. Gümrük Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak kendi kullanımı için kiraladığı tanklardan Transit yakıt satışı ile ilgili izin talebinde bulunmuştu.

tank-terminal-tesisleri.jpg

   T.C. Gümrük Bakanlığı Hopa Gümrük Müdürlüğü nezdinde yaptığı girişimlerde Tank Terminali’nden yurtdışı seferler için ÖTV-KDV’siz akaryakıt satışı konusunda girişimlerde gerekli şartların oluştuğunu görerek Transit ve dâhili ÖTV’ siz yakıt satışı iznini verdi.

 

Hopa Limanı’nda Yurdışı Seferi Yapan Gemilere ÖTV ve KDV’siz Yakıt Satışına Başlandı

   Tüm yasal izinlerin alınması ve HOPAPORT Tank Terminal alanında tüm koşulların oluşması ardından TERMOPET Uluslararası sefer yapan, Transit yük taşıyan gemilere ÖTV ve KDV’siz yakıt satışına başladı.

   Termopet Tank Terminal sahasında ofis temsilciliği yapan Deniz Dağıstanlı konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “HOPAPORT Liman sahası Tank Terminal alanında kiraladığımız tanklarımızdan yurtdışına sefer yapan Türk ve Yabancı bandıralı tüm gemilere ÖTV’ siz ve KDV’siz yakıt satışı yapılması konusunda yasal tüm izinler şirketimiz tarafından alınmıştır. Liman sahamızda bulunan tanklarda da yurtiçi ve yurtdışı yakıt satışı yapılması şartlarına uygun tüm düzenlemeleri yaparak denizcilik sektörüne hizmet vermeye başladık.

   Bu kapsamda HOPAPORT’a yük getiren ve götüren tüm gemilere ÖTV’siz ve KDV’siz yakıt satışı yapmaya başladık.” dedi.

 

‘’Hopa Limanı’nda Balıkçı Teknelerine de ÖTV’siz Yakıt Veriyoruz’’

Terpomet Tesis Sorumlusu Deniz Dağıstanlı yaptığı açıklamalarına sezonun açılması ardından Hopa Limanında yoğun bir Balıkçı teknesi trafiği yaşandığını, bu teknelere de dâhili ÖTV’ siz yakıt satışı yapmaya başladıklarını ifade etti.

balikci-teknelerime-otvsiz-yakit-veriliyor.jpg

HOPAPORT Genel Müdürü Özel: “Ülkemizin ve Hopamızın Hizmetindeyiz”

   HOPAPORT Liman sahasında yeni bir projenin hayata geçirilmesi için gerekli tüm özverileri gösterdiklerini ifade eden Genel Müdür Meriç Burçin Özer “Biz hep söyledik, Hopa Limanı ülkemiz adına ender fırsatların değerlendirileceği özelliklere sahiptir. Tahıl Terminalimiz, Çimento Terminalimiz ve Tank Terminalimiz liman sahamızda uygun alanlara konuşlandırılmıştır. Ulusal ve Uluslar arası yaptığımız operasyonlarımızın hiçbirine engel teşkil etmiyorlar. Hopa Liman sahamızda aynı anda 10 gemiyi rıhtımlarımıza yanaştırarak yük elleçlemesi yapabiliyoruz.

   HOPAPORT projelerinden biri olan dâhili ve harici ÖTV’ siz ve KDV’siz yakıt satışı yapılması konusunda önce biz gerekli şartları oluşturduk ve prosedürleri yerine getirdik, ardından da müşterimiz olan TERMOPET şirketi de yasal tüm izinleri alarak Liman sahamızda bulunan Tank Terminal alanımızdan yakıt satışlarına başladı.

   Çok yakında başka bir projemizi de hayata geçireceğiz. Bu konuda da gerekli yatırımları yaptık.

   Bizler Ülkemiz ve bölge ekonomimize ve de denizcilik sektörüne verdiğimiz hizmetler ile gerek Devletimize katma değer sağlarken, diğer taraftan da sağladığımız istihdam ile Artvin ticaretine katkı sunuyoruz. İnsanlarımız limanımızda çalışıyor, araçlarımız liman bağlantılı iş olanakları sağlıyorlar. Kısacası HOPAPORT’taki hareket öncelikle bir şekilde Hopa’mızda her işyerine ve her eve bir şekilde bir katkı sunuyor. Biz bunun bilinci içinde yeni yeni projelerin peşinde koşuyoruz.” dedi.

HABER: Hayati AKBAŞ

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim