• BIST 1.527
  • Altın 404,238
  • Dolar 7,2588
  • Euro 8,7512
  • İstanbul : 5 °C

İftar yemeğine Plaka tahdidi damgasını vurdu

İftar yemeğine Plaka tahdidi damgasını vurdu
İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD)’un düzenlemiş olduğu iftar yemeğine katılım oldukça yoğunken, İSTESOB Başkanının plaka tahdidine değinmesi dikkat çekti.

İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası(İSAROD)’un Mercedes Benz Türk ve Mercedes Bayisi Gülsoylar Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. sponsorluğunda 1453 Topkapı Sosyal Tesislerinde düzenlediği iftar yemeğine 300'ün üzerinde bir katılım sağlandı. İSAROD’un iftar yemeğine katılım yoğundu
İSAROD’un düzenlemiş olduğu iftar yemeğine TBMM Başkan vekili Meral Akşener, AKP İstanbul Millet Vekili Ahmet Baha Öğütken, Türkiye Esnaf Sanatkârlar Konfederasyon Başkan vekili ve İstanbul Esnaf Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Başkan Vekilleri, Bursa Servis Araçları Odası Başkanı Sadi Yılmaz ve Yönetimi, Alibeyköy Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Rıza Yavuz ve Yönetimi, İETT Genel Müdür Yardımcısı Mümin Kahveci, İstanbul Taksiciler Odası Yönetim Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Müdürleri ve Çalışanları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenleri, İSTAB Yönetim Kurulu Üyeleri, İSAROD Üyeleri ve servisçi esnaf ve aileleri katıldı. İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk’ün teşekkür konuşmasıyla başlayan iftar yemeğinde rahatsızlığından dolayı çok fazla konuşamayan Öztürk, yeni sezonun kazasız, belasız, bol kazanç getirmesini temenni etti.


“Başka illerde Plaka Tahdidi varken, İstanbul’da niye yok”
Öztürk’ün ardından konuşan Türkiye Esnaf Sanatkârlar Konfederasyon Başkan vekili ve İstanbul Esnaf Sanatkârlar Odalar Birliği(İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, Ramazan ayının herkese hayırlı olmasını diledi. Yılmaz, Milletvekillerine yönelik yaptığı konuşmasında ise “Hazır yakalamışken iki tane milletvekilimiz var. Bir tanesi meclis başkan vekilimiz, bir tanesi de AKP milletvekilimiz. Ben onların huzurunda bir şey rica edeceğim. Bu ülkede sosyal adalet var, Eşitlik var, birlik ve beraberlik var. Ama İstanbul’da bir eşitsizlik var. Sayın vekillerimiz Türkiye’nin diğer illerinde servis araçlarında plaka tahdidi var da İstanbul’da niye yok” demesiyle salonda büyük bir alkış koptu.


Öğrencileri taşıyan servis işletmecilerinin yarınının ne olacağının meçhul olduğunu sözlerine ekleyen Yılmaz “Servis aracı işletmecileri evlatlarımızı taşıyorlar ve o taşıyan insanlara bir plaka tahdidini çok görmeyin. Bu zorunlu İstanbul trafiğinde evinin rızkını çıkarmaya çalışan servisçi esnafımıza yarınının ne olacağını düşündürtmeyin. “ diyerek servisçilerin kanayan yarası plaka tahdidine de değindi. Oya Kaya www.tasimacilar.com 28.07.2012 / 14:41

Yorumlar
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2013-01-23 13:40:18
Yıllardır servis işi yapan esnafın ağzında sakız olmuş bir meseledir Plaka tahdidi,gerçektende olmaması mümkün değil,bu işi yıllardır yapan servisçi esnafıda var,ek iş olarak yapan berberide,kasabıda,tamirciside,emekliside var.Gerçi emekliler bu iş bizim işimiz diyerekten çoktan sahip çıkmışlar sektör ve Traji komik bir hal almıştır mesele anlayacağınız.Fakat benim değinmek istediğim Servis araçlarında uygulanan tahdidin başta ankara (250.000 tl) olmak üzere bir çok büyük şehirde uygulanıp İstanbulda neden uygulanmaması veya kimileri tarafından uygulattırılmaması,Onbinlerce servisçi esnafı özellikle 3-4 yıldır helak olmuş ve dayanamayacak duruma gelmiştir.Araçlarımızı bırakın kasko yaptırmayı zorunlu trafik sigortasını dahi yapmakta zorlanıyoruz artık.Okul ve Personel servislerinde kesilen yüksek komisyonlar,neredeyse 3 yaş sınırına çekilmiş model çılgınlığı,tahsil edilemeyen hakedişler ve akla hayale gelmeyecek bir çok dert...Bunun çözümü kimdeyse Allah rızası için çözsün artık,Ukomesi bir yandan trafik polisleri bir yandan,turizm şirketleri bir yandan,velisi bir yandan,personeli bir yandan çıkardıkları zorluklar canımıza tak etti artık.Yol belgeleri ile ilgili para cezası 72 TL iken, hiç bir duyuru yapmadan korsan taksi muamelesi yaptılar.2.000 tl ceza kestiler,arabalarımızı bağladılar.Eyvallah bunu yapma diyen yok ama hiç olmazsa 15 gün süre verin be Allahtan korkmazlar,o süreden sonra belgesi olmayanın topunu bağla,ama yok can yakacak illaki,çünkü bu ülkenin sistemi böyle,sen yanacanki başkası rahat etsin,evinin kirasını ağlaya ağlaya otoparka verenleri bile gördüm ama yeter,hakkaten yeter artık.tahdidinizde sizin olsun,plakalarınızda,Kim ve kimlerse bunun sorumluları düşmez kalkmaz bir Allah unutmayın...Ve aslında iyi organize edilip fazla değil sadece 3 gün iş bırakabilsek.okulada,fabrikalarada gitmesek öyle bir hizaya gelirki sesimizi duymayanlar,ama ne yazıkki işimdendende olurum endişesi bunu engellemektedir.
Hüseyin
2012-08-02 14:56:39
Yarın Sabah Saat 7 İtibari İle Tuzla il sınırı olan Gebze istikameti gidiş ve geliş yönleri 34 Plakalı araçlar tarafından eylem yapılıp yaklasık 2 saat kadar yol kapatılacaktır. Tüm 34 Plakalı servis araçların bu eyleme katılması bekleniliyor.
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-07-29 19:31:36
Aracımda kac adet yol belgesi var yetmiyor gibi D2 var eksik hiçbirsey yok vergimi ödüyorum gerekli yerlere aylık veya yıllık aidatımı yapıyorum karayollarını kullanıyor güzergah parası ödüyorum kacak köçek birseyim yok yakıta ve baglı oldum firmaya para kazandırıom korsan cekenler para kazanıyor bize yine yok yine yok buna bir cözüm lütfen
Selçuk Ölçer
2012-07-29 19:11:29
Şükürler olsun birileri bizimde farkımızda ve bizimde dert ve sıkıntılarımızın bilincinde ben bizlerin bir odasının bir derneginin oldugunu unutmuştum tebrikler sayın başkan vekili ama lütfen tevhikat yasası içinde birşeyler yapılsın yoksa sektörün gerçek sahibleri olan bizler daha da zor günler geçirecegiz.
İstab'ın yaptıgınıda kınıyorum tevhikat sıkıntısı ortadan kalktı diyorlar kimin için kalktı İstab başkanı?
Günhan Sınar
2012-07-29 00:07:41
İftar davetimize katılan 1000'e yakın esnafımıza,protokol konuklarımıza ve sponsor firmamıza teşekkür ediyoruz.Birlik Başkanımız Faik Yılmaz'ın değindiği ve esnafımızın en önemli sorunu olan plaka tahdidi sorunu tarafımızdan gündeme getirilmeye devam edilecektir.Bu gece ki,İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği iftarında da gündem olan ve TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili sayın Meral Akşener hanım efendinin de Belediye Başkanımız sayın Kadir Topbaş'a hitaben söylediği gibi "binlerce insanın bu sorununu çözen partinin İstanbul'da sırtı yere gelmez". Yine Birlik Başkanımız sayın Faik Yılmaz Birliğimizin bu akşam ki iftarında da sayın Akşener gibi konuyu gündeme getirmiş ve İstanbul servisçi esnafının neden mağdur edildiğini bizzat muhataplarına sormuştur. Odamıza bağlı olsun olmasın on binlerce esnafın en önemli talebi olan bu sorun er yada geç çözülecektir.Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.Defalarca tekrarladığımız bir çağrıyı yenilemek gerekirse bu mücadele esnafın kendi öz örgütü olan İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası çatısı altında kazanılabilir.


İSAROD YÖNETİM KURULU ÜYESİ- GÜNHAN SINAR
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-07-28 15:35:27
Servis cekıyoruz yol belgemız var sofor adı degıstık dıye 60 gun trafıkten men ustune 1.950 TL ceza onda sonrada gel caliş bu iş yap hayat ne guzel trafık polısler bız servısçilerı bugunlerde cıkan korsan taksı yasa ıle araçlarımız baglanıyor nerde bızım servisçıler oda başkanı
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim