• BIST 115.748
  • Altın 391,556
  • Dolar 6,8651
  • Euro 7,7192
  • İstanbul : 25 °C

İSAROD tüm servisçileri haklarını aramaya davet ediyor

İSAROD tüm servisçileri haklarını aramaya davet ediyor
Hamza Öztürk’ün 'Plaka tahdidi istemiyoruz diyenin karşısındayız' haberinin ardından gelen yorumları da dikkate alan İSAROD, İstanbul’daki tüm servisçi esnafına Mayıs ayında buluşmak üzere birlik çağrısı yaptı.

Plaka Tahdidinin bireysel servisçilerin sosyal güvencesi olduğuna inanan İSAROD 'Plaka tahdidi istemiyoruz diyenin karşısındayız' haberi üzerine gelen yorumları da dikkate alarak 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 10:00 ile 14 arası tüm servisçileri haklarını aramak üzere birlik olmaya çağırıyor.

İSAROD, yaptığı çağrıyla binlerce servisçi esnafını 11 Mayıs Cumartesi günü saat 10:00- 14:00 arası Kazlıçeşme meydanında bir araya gelmeyi hedefliyor.

İSAROD tarafından yapılan çağrıda aynen şu sözler yer alıyor; Başta plaka tahdidi olmak üzere engelli donanımı, korsan yasasının yanlış yorumlanması, tur firmalarının esnafımız üstündeki haksız kazançları ve benzeri taleplerimiz sokağa taşınarak yetkililere çözüm bulmaları konusunda çağrı yapılacaktır.

Odamızın esnaflarının yanı sıra Ticaret Odasının ve diğer odalardaki servisçi esnafının katılımı büyük önem taşımaktadır. Odamız yöneticilerine ve cefakar üyelerimize bu eylemi hakkıyla gerçekleştirebilmek için büyük görevler düşmektedir. Yarından tezi yok İstanbul'un bütün servisçilerine bu eylemi duyurmak için çalışmalıyız. Her bir servisçi esnafımız Kazlıçeşmeye minibüsü ile gelmelidir.

Bir okuldan 10 kişi bir araca dolarak değil, özellikle vurguluyoruz herkes ailesini alarak kendi minibüsü ile gelmelidir! 11 Mayıs Cumartesi günü İstanbul'un bütün ana caddelerini beyaza boyayabileceğimizi dost da, düşman da görmelidir. Haydi, servisçi kardeşim şimdi görev senin!
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Ersin Aydın
2013-08-15 10:29:36

SÖMÜRÜLENLERİN SESİNİ (ALLAH)(CC)DUYUYOR. BİZİM HAKLARIMIZI YİYENLER UTANMADAN BİRDE TAHDİD OLURSA KALİTE DÜŞER DİYOLAR. AÇIK AÇIK SÖLESENİZE BİZ HARAMYEMEDEN YAPAMAYIZ DİYE.

BİZ SERVİSÇİLER OLARAK TAHDİDİN GELMESİYLE KALİTENİN DAHADA ARTACAĞINA KALBEN İNANIYORUZ. HEMDE HİZMETİN ALASINI YAPARIZ. EVİMİZE HER AKŞAM BOYNU BÜKÜK GİDİYORUZ. ÇOÇUKLAR ELİMİZE BAKIYOR. BU REVAMIDIR BAĞKURUMUZU BİLE ÖDEYEMİYORUZ. KELLE KOLTUKTA GİDİYORUZ. SADECE BU TOPRAĞIN BİRDE ALTI VAR. HERKEZE ÇOK YAKIN AMA BİZLER KİNCİ MİLLET DEĞİLİZ SABIRLIYIZ. SÖYLENECEK ÇOK SÖZ VAR AMA (ALLAH) (CC)HERKEZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN

Ersin Aydın 0534 699 36 36

Tamer Dağlar
2013-05-24 14:35:48

TÜM ARKADAŞLARA İNŞALLAH BAŞARA BİLİRİZ DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY SÖYLEYEMİYORUM. GÖRÜYORUM Kİ TÜM BASIN SANKİ SUSTURULMUŞ GİBİ KISA VE CILIZ HABERLER YAPMAKTAN ÖTE BİR ŞEY YAPMADI.

HEPSİNİN EN UZUN HABERİ 30 SANİYEYİ GEÇMEDİ. BUGÜN SORSAN DIŞARIDAKİ VATANDAŞA SERVİSÇİLER EYLEM YAPTI DİYE KİMSENİN HABERİ YOK. SAYIN BAŞKAN BU YAZIMI OKUYORSANIZ BU EYLEMİ HAFTA İÇİ İSTANBUL'UN EN İŞLEK YERLERİNDE YAPALIM Kİ SAĞIR SULTAN BİLE DUYSUN. ÇÜNKİ BİZİM SULTANLAR HEM SAĞIR HEM KÖR HEPSİ ZENGİNLERİN PEŞİNDE BİZİ GÖRMÜYORLAR.

 SAYIN Hamza Öztürk SİZE UĞRAŞLARINIZDAN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

İsmail Çoban
2013-05-19 23:06:54

Sayın Murat Erdoğan'a sonsuz teşekkür ediyorum. Bizim hakkımızı savunduğu için kedisine ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Allah yardımcımız olsun. Sizleri allaha emanet ediyorum...

Muzaffer Ertürk
2013-05-12 13:18:26

Birlikten kuvvet doğar. Sesimizi duyurduğumuza inanıyorum. Duymayanlar varsa yine toplanırız yine sesimizi duyururuz.

Mücadeleye devam...

Kamil Paçacı
2013-05-11 09:43:05
Merhaba Sayın Başkanım,

Servisciler için vermiş olduğunuz mücadeleyi destekliyoruz. Artık birşeylerin değişme zamanı geldi ve büyük turizm firmalarının bizler üzerinden prim yapmalarından ve onları muhtaç olmaktan bıktık artık. İnşallah allahın izniyle bu gün büyük gün ve mücadelesini verdiğimiz tahdidin gerçekleşmesi ümidi ile allah yar ve yardımcımız olsun.

Kazlıçeşme de görüşmek dileği ile......
Güven Aksoz
2013-05-03 16:19:32
11 Mayıs serviscinin bayram günüdür haydi servisci arkadaşlarım al eline TÜRK BAYRAĞINI 11 MAYISTA KAZLIÇEŞMEYE.Kazlıçeşmeden su içemeyiz ama plakamızı alırız.
Özer Berberoğlu
2013-05-03 00:28:13
Sayın başkan 11 Mayıs'ta özellikle istanbullunun yüzde 40 daha ucuza taşınacağını velilerinde çocuklarını yüzde 40 daha ucuza okula göndereceğini, özellikle ve bir kaç kez tekrarlamanızı rica ediyorum.
Özer Berberoğlu
2013-05-03 00:26:04

Sayın başkan geçenlerde İs_Der in yaptığı küçücük bir grubun eylemi çok büyük ses getirdi. 400 kişilik ve araçlık bir eylem olmasına rağmen tv kanallarında gazetelerde ve haber site ve kanallarında geniş yer buldu. Bizim eylemimiz 30 bin araçla gerçekleşirse ne olur bilemiyorum.

Bu günlerde servisçiler arasında dolaşan bir tahsis kelimesi var ve buna sıcak bakılmıyor. Tahdite giden yol değil diyorlar. Bunun doğruluk derecesini kimsede bilemiyor. Bencede ya tahdit yada hiç olsun. Eğer tahsis bir oyun ise tekrar servisçiyi uzun yıllar sürecek bir maceraya atmanın gereği yoktur. Ulaş-İş Mayıs'ın 29'una kadar süre verdi. Genel greve gidileceğini açıkladı. Bizde bunu özellikle yapalımki...

Gelen yorumlardan sizde görüyorsunuz ki servisçiler gerçekten tahdit için her yola vardır. Benim kanaatim yüzde 80'in üstünde katılımla grev gerçekleşir. Özelliklede 11 Mayıs mitinginden sonra bu sayı daha yukarı çıkar. Artık anlaşıldı ki görüşmelerle konuşmalarla bu iş olmuyor. Bizde demokratik haklarımızı sonuna kadar kullanalım. Ulaş-İş ve İsarod belli bir gün tayin etsin ve o gün herkes 3 gün süre ile kontakt kapatsın... Bakalım donmuyor mu? Tekrar söylüyorum. Katılım çok çok yüksek olacaktır.

Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2013-04-15 12:48:11

Sayın, HAMZA ÖZTÜRK

Öncelikle plaka taütüyle asnaf arkadaşların yanında olduğunuzdan dolayı size teşekkür ediyorum. Sizler boyda olduğunuz mühletce hepyanızda olacagım. Bu büyük firmaların esnaf arkadaşlarımızın kanını daha fazla emmesine müsaade etmeyelim. Şuan servis sektörü çok kötü bir halaldı. Servisçileri herkes üçkağıtçı, düzanbaz, borcunu ödemez, bankalarda adam yerine koyulmaz görüyor. Birde size kredi verelim diyen iyi görünümlü esnaf ve sanatkarlar odası denilen doslar var gibi görünüller 96000.bin ev karşılıgında ipotek alarak 12500.bin ötetir. 20000.bin gibi de evini ipotek ederler. Siz degerli başkanımıza sesleniyorum. Öyle bir eser bırakın ki sizi bu millet unutmasın. Tüm esnafımızın Allah yardımcısı olsun. Sizleri de Allaha emenet ediyoum.

Adem Kurt
2013-04-09 18:25:35

Sayın başkanımıza serviscilerin hakkını savunduğu, bu yolda bizimle beraber olduğu ve bu mitingi organize ettiği için bütün servisci arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Artık konuşma zamanı serviscilere geldi. Arkadaşlar bizim için atılan bu adımda herkesin orda olması gerekiyor ama hala mitingden haberi olmayan servisciler var. Arkadaşlardan ricam duyanlar duymayanlara iletsin. Birde üç kuruş para kazanacağız diye gece gündüz demeden çalışan arkadaslar 30-40 liralık mazot yakmaktan kaçınmayıp araclariyla gelirseler daha büyük ses getiririz.

Saygılarımla,

Yusuf Özel
2013-04-09 14:54:30

SAYIN DERNEK BAŞKANIMIZI BU DUYARLI DAVRANIŞINDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM.

YORUM YAZAN ARKADAŞLARIMINDA DEDİĞİ GİBİ MALESEF HERKES SERVİSCİYİ AF EDERSİNİZ. EŞEK GÖRÜYOR BÖYLE OLMAĞINI HERKES GÖRMELİ. HAKLI BİLE OLSAK EN UFAK SORUNDA ŞOFÖR ARKADAŞ SUÇLU OLUYOR. ÜÇ BEŞ DAKİKA GECİKİLİSE HEMEN FIRCA YİYORUZ. İŞLERİNE GELMEZSE FİRMALAR HEMEN YOLCU EDİYOR. İŞCİ SUCLUDA OLSA ŞOFÖR ARKADAŞ HAKSIZ OLUYOR.

TİTREYİP KENDİMİZE GELME ZAMANIDIR. SERVİSİM OLMAZSA MUTLAKA ORDAYIM. ALLAH İZİN VERİRSE BEDAVA CALIŞMA İŞİNE SON VERELİM. BİRDE HER İLDE PLAKALAR DONDURULURKEN İSTANBUL BAŞKA ÜLKEDEMİ Kİ HALA BU SORUN CÖZÜLMÜYOR YADA CÖZMÜYORLAR. BU İŞTE BİR OYUN VARDA NEYSE.

BİRDE YOL BELGESİ MESELESİ VAR. KİME NE FAYDA SAĞLIYOR. BU RANT KİME. POLİS GÖR KAÇ OTOMATİK KAPIMIZ VAR. AMA ARAÇLARIMIZ MUAYENEDEN GEÇMİYOR. YENİ BİR RANT KAPISI DAHA AÇTILAR. BİRDE SAYIN BAŞKAN, SEN HERKESİN BAŞKANIMISIN BİR SİYASİ PARTİNİN Mİ? ARKANDAKİ RESİMDEN BİRŞEY ANLAMASIM DA...

SAYGILARIMLA,

BÜTÜN SERVİSCİ ARKADAŞLARA SELAM OLSUN...

Ender Topçu
2013-04-08 23:10:47
SERVİSÇİLER ARTIK BİRLEŞEREK HAKLARINI ARAMAK KONUSUNDA BİRLİK OLACAK ŞAKA MI BU; arkadaşlar 12 yılı aşkın bir süredir bu sektördeyim 6,5 sen albayrakta servis sorumluluğu yaptım 4 senede hilal turizmde servis müdürlüğü ve şimdide tem turizm adıyla kendi işlerimi yapıyorum.servisçi arkadaşının servisine bir akşamlığına gider beğenir gelir arkadaşının çektiği 100tl lik servisi ben 80 TL ye çekerim der.firma işlem parası koyar sesini çıkartmaz param sağlam olsun 10 TL ucuz olsun der mazota zam gelir sesi çıkmaz resmi vergi levhası olan araç korsan diye bağlanır sesi çıkmaz SONRA DERKİ BEN GEÇİNEMİYORUM.

Piyasada adı çıkmış her sene farklı adla ihale alan firmaya 80tllik yere 120tl yazıyor veriyor diye gider parasını alamaz ama hala o firmada çalışmaya devam eder BU PİYASADA BAŞINIZA NE GELDİYSE HAKETTİNİZ.LÜTFEN BU SAAT TEN SONRASINA BAKALIM BİRLİK OLALIM BİR MEYDANDA KAÇ BİN KİŞİ OLACAĞIZ GÖRELİM.FİRMALARIN KURUMLARIN DEĞİL EKMEĞİMİZİN ADAMI OLALIM BİR OLALIM BİRLİK OLALIM.

SEVGİLERİMLE
Hikmet Gülşen
2013-04-08 22:13:59
Evet artık birlik olma zamanı başkanı dinleyin ve kaytarmayın şirketlere karşı çalınan haklarımıza karşı durma zamanı. başkanım bildiri afiş bastırın arabalarımızın arkasına yapıştıralım duymayan kalmasın. herkes gelsin tarih kesin trafikte ilçe ilçe toplanma yerleri belirlenip ,bküçük konvoylar oluşturup öyle gelelim , gerekirse ankaraya gidelim konvoy halinde bir günde kendimiz için gidelim bir yerlere kontağı işe değilde kendimiz çin çevirip bir gün işe gitmeyelim de kıymetimizi bilsinler başkanımız sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN'LA GÖRÜŞELİM BAKANLARLA görüşelim ne yapmamız gerekiyorsa yapalım esnaf kardeşlerimizin çoğu borç içinde korkudan iş bile bırakamıyorlar,2 ay paramızı içerde tuttukları yetmezmiş gibi birde senet alıyorlar insanlardan, asıl seneti bizim almamız lazım konuşacak çok şey var . hep birlikte kazlıçeşmeye ...
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2013-04-07 17:19:54
En sonunda ...
HARUN ÇAKMAK
2013-04-07 01:24:09

SAYIN BAŞKANIN SONUNA KADAR ARKASINDA OLALIM. ÇÜNKÜ NE YAPTIĞINI VE NE KONUŞTUĞUNU BİLMEYEN TUR FİRMALARININ ELİNDE 70-80 BİNLİK ARACIMIZLA OYUNCAK OLDUK. E

N SON GÜRSEL TUR MESELA 133 TL YE ANLAŞTIĞIMIZ GÜZERGAHA 115 TL YAZDI VE ORDA SÖZDE MÜDÜR OLAN A yı B'yi BİLMEYEN HER SERVİSÇİNİN TANIDIĞI KARTAL'DAKİ KİŞİ DER Kİ BENİM ARABAM O KADAR KAZANMIYOR SANA NASIL VEREYİM BU PARAYI DER.

SÖZÜN ÖZÜ ARKADAŞLAR YA BİRİLERİNİN ESİRİ OLACAZ YADA KENDİ İŞİMİZİN PATRONU OLACAZ BAŞKA ŞANSIMIZ YOK. BU EYLEM BELKİDE EN SON ŞANSIMIZ BÜTÜN SERVİSÇİLERİ BEKLİYORUZ VE ARKADAŞLARIMIZA HABER VERMENİZİ RİCA EDİYORUZ. BU BENCE BİRAZDA ONUR MÜCADELESİ...

Timur Kan MURAT
2013-04-06 22:12:55
SAYIN BAŞKANIMIZ HAMZA BEY, HENÜZ DAHA VAKTİMİZ VARKEN YOLLARA ÇIKIŞIMIZIN İLÇELERDE TOPLANMA NOKTALARI OLUŞTURULARAK UZAKLIĞINA GÖRE KALKIŞ SAATLERİNİN VERİLEREK KONVOYLAR OLUŞTURULMASINI VE YOLLARDA YILLAR ÖNCEKİ GİBİ ARAÇLARIN ERİMEMESİ İÇİN GEREKLİ ORGANİZASYONUN TİTİZLİKLE YAPILMASINI BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM. SAYGILARIMLA.
Timur Kan Murat
2013-04-06 22:04:31

SAYIN ESNAF ARKADAŞLARIM LÜTFEN ÇAĞRILARA KAYITSIZ KALMAYALIM 25 - 30 TL'YE  İŞLERE GİDİYORUZ. BİR KEREDE KENDİMİZ İÇİN EN DOĞAL HAKKIMIZ İÇİN SESİMİZİ VE GÜCÜMÜZÜ BU TURCULARA VE HÜKÜMETE GÖSTERMEK İÇİN BU SÖMÜRGECİLİĞE BİR SON VERMEK ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN MARŞA BASALIM.

HAYDİ...

Osman Şeker
2013-04-06 20:13:47
SAYIN BAŞKANI SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM. BİZ KENDİ HAKIMIZI SAVUNAMAZSAK KİM SAVUNACAK BUTUN SERVİSCİ ARKADAŞLAR TEK SES OLMAMIZ LAZIM BİRLİK OLURSAK HAKIMIZI SÖKE SÖKE ALIRIZ.
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2013-04-05 23:38:03
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Birlik olma zamanı geldide geçiyor bile. Artık sesimizi duyurma zamanı...
MURAT ERDOĞAN
2013-04-05 17:11:08
İSAROD yönetimini tebrik ediyorum her ne kadar gecikmiş bir karar olsa da sonuçta servisçi esnafının yararına olacağını düşünüyorum . Bu kadar olay ve haksızlık birikmeden keşke 2010 yılının şubat ayında İSDER , ULAŞ İŞ SENDİKASI VE İSAROD olarak yaptığımız basın açıklaması eşliğinde aldığımız ortak eylem kararı uygulanabilmiş olsaydı şu an belkide bunları konuşmuyor olurduk.Ama bıçak kemiğe dayanmıştır.Sesimizi duyurmak için bu tür eylemlerin olması şarttır.Bu ses duyurma eylemini Canı gönülden destekliyoruz .

İSTANBUL SERVİSÇİLER DERNEĞİ adına
Bşk.Murat ERDOĞAN
Kenan Yılmaz
2013-04-05 12:32:19
BAŞKAN ORDAYIZ ALLAHIN İZİNİYLE ORDAYIZ BURDAN BUTUN SERVİSÇİ ARKADAŞLARA SESLENİYORUM ARKADAŞLAR BİRLİK OLMA ZAMANI BU BİZİM İÇİN BUYUK FIRSAT İNŞŞLH HERŞEY GÖNLÜMÜZCE OLUR..
Murat Bulut
2013-04-04 22:12:54
Artık akbil fiyatına lüks taşımacılık olmaz demenin vakti geldi. Devletin de bu adaletsizliğe artık alet olmaması gerek.
Şervet Korkut
2013-04-04 20:08:23
Buna tek bişey denir. "PİLAVDAN DÖNENİN KAŞIĞI KIRILSIN" ...
Bahattin Kartal
2013-04-04 12:46:32

Başkanım bu çalışmalarınızı sonuna kadar destekliyorum. Odamızın faliyetleri içerisinde nereye derseniz oraya geleceğiz.

SONUNA KADAR YANINDAYIZ.

SAYGILAR,

Fatih B
2013-04-04 10:51:30

SAYIN BAŞKANIM,

ÇIKTIĞINIZ BU YOLDA SİZLERE SONSUZ BAŞARILAR DİLERİM. İNANINKİ BİZ 50,000 SERVİSCİ ESNAFI SİZLERİN PEŞİNİZDEN GELECEGİZ. TAKSİCİ EYLEM YAPIYOR SESİNİ DUYURUYOR, DOLMUŞÇU EYLEM YAPIYOR SESİNİ DUYURUYOR. NİÇİN BİZ SESİMİZİ DUYURMUYALIM. SİZ BİZE YER VE ZAMAN SÖYLEYİN BİZ ORADA OLALIM.

SAYGILARIMLA,

Levent Karaca
2013-04-04 10:44:11
sonuna kadar destekliyorum. Servis cilerin hakları kazanması için böyle eylemlere katılmalıyız. yoksa bu iş her gün kötüye gidiyor. Tur şirketkeri sırtımızdan çok paralar kazandıkları halde zoraki işler veriliyor. Servsiçi arkadaşlar bir araya gelince hepsi kazanamıyoruz diye dert yanıyor. İş konuşmaya gelince kimse çıt çıkarmıyor. Lütfen şahsi davranmayalım. Böyle eylemlere sonuna kadar destek olalım. Yoksa bu sirket ler plaka çıkmasına daha çok engel olurlar.
Ali Erdoğan
2013-04-04 09:35:05
Herkes gelsin lütfen ...
Ahmet Kurt
2013-04-04 01:22:43
Evet arkadaşlar ses çıkacaksa bizler birlikte olmalıyız. Bu sorunların hepsi bizlerin kanayan yarasıdır. Hak arama zamanı hakkımızı aramalıyız. Kazlıçeşme'de buluşalım. Sessiz durdukça emeğimizi hep sömürürler...
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2013-04-04 00:56:46
Bu plaka olayına karşı çıkanlar belli büyük tur şirketleri. Neden? Çünkü köle gibi onlara çalışıyoruz. Herkesin bir araya gelmesi şart. Sesimizi duyurmalıyız. Çok ilimizde gerçekleşen bu olay İstanbul gibi yerde iki tane firmanın dayatmasıyla duruyor. Buna bizler engel olacağız.
Köleler Üyesi
2013-04-03 20:14:48

SELAM BAŞKANIM,

SÖMÜRÜLENLERİN SESİNİ (ALLAH)(CC)DUYUYOR. BİZİM HAKLARIMIZI YİYENLER UTANMADAN BİRDE TAHDİD OLURSA KALİTE DÜŞER DİYOLAR. AÇIK AÇIK SÖLESENİZE BİZ HARAMYEMEDEN YAPAMAYIZ DİYE.

BİZ SERVİSÇİLER OLARAK TAHDİDİN GELMESİYLE KALİTENİN DAHADA ARTACAĞINA KALBEN İNANIYORUZ. HEMDE HİZMETİN ALASINI YAPARIZ. EVİMİZE HER AKŞAM BOYNU BÜKÜK GİDİYORUZ. ÇOÇUKLAR ELİMİZE BAKIYOR. BU REVAMIDIR BAĞKURUMUZU BİLE ÖDEYEMİYORUZ. KELLE KOLTUKTA GİDİYORUZ. SADECE BU TOPRAĞIN BİRDE ALTI VAR. HERKEZE ÇOK YAKIN AMA BİZLER KİNCİ MİLLET DEĞİLİZ SABIRLIYIZ. SÖYLENECEK ÇOK SÖZ VAR AMA (ALLAH) (CC)HERKEZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.

İNŞALLAH HAYIRLI YARINLARA BİZLER SIKINTILARIMIZLA BAŞBAŞA

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim