• BIST 102.933
 • Altın 225,874
 • Dolar 5,3001
 • Euro 5,9964
 • İstanbul : 8 °C

"İsmail Yüksel artık bırakmalı"

"İsmail Yüksel artık bırakmalı"
Özulaş A.Ş seçimlerinde Göksel Ovacık ile yarışan TÖHOB Başkanı İsmail Yüksel ile ilgili esnaf görüşlerini ifade etti.

"Esnafa sahip çıkmıyor"

Özulaş A.Ş Başkanı Göksel Ovacık, İsmail Yüksel’in dönem esnaf odasının başkan olmasında kendi desteklerinin olduğunu, Recep Tayyip Erdoğan’ı misafir ettikten sonraki gelişen olumlu havayı sürdürmeyi istediklerini İstanbul Esnaf Odaları üyesi olarak belirttiklerini söyledi. İsmail Yüksel’in bir dönem daha devam etmesine katkıda bulunduklarını fakat değişen hiç bir şey olmadığını ifade ederek “Her şey aynı şekilde devam ediyor. Makam gücü kullanılarak başka işler yapılıyor, maddi rant anlamında demiyorum ama imkanları bağlamında farklı baskılar kurma yönüne gidiyorlar. Şimdi odanın başkanı buranında başkan adayı, oradan farklı şeyler yapmaya çalışıyor. Odanın gücünü kullanarak bizim esnafımıza baskı yapmaya çalışıyor, bunlar hoş şeyler değil. Ben terbiyem gereği şimdi bunu söylüyorum karşımızdaki insan rakibimiz, onu çekiştirmek bana yakışmaz.

Kendi görevini yapması, herkese eşit davranması ve dertlere çare olması gerekiyor. Benim mali yapım var ama o Sivil Toplum Kuruluşu esnafın hep yanında olmalı. Maalesef bunları göremiyoruz üst kurum olup adaletli davranması gerekirken toparlayıcı görevini yapmıyor, insanları karşınıza alıp kırıp dökmeyi sürekli hale getirirseniz birlik ve beraberlik sağlanmaz, başarı olmaz” dedi.

goksel-ovacik.jpg

"Bir kişi üç koltukta oturmamalı"

Özulaş AŞ eski başkanlarından Sedat Şahin, İsmail Yüksel’in adaylığı konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sektörün en tepesindeki şahsiyet olarak yapılması gereken bütün işlerin İsmail Yüksel’de olduğunu belirten Şahin, Özulaş’ın bir anonim şirketi olarak, esnaf odalarının kanunla esnafın temsil edildiği, esnafın sorun ve sıkıntılarının kamuya iletilmesinde aracı olan köprü olduğunu ifade etti. İsmail Yüksel’i bu noktada samimi bulmadığını ifade eden Sedat Şahin : “ Buralara talip olması doğru değil. Bir kişi üç koltukta oturmamalı, bir kucakta üç karpuz olmaz. Kendisini tutan yok, hizmet yapacaksa ki zaten İstanbul’da esnafın hali belli sıkıntılar çok büyük. Cumhurbaşkanı iken gelip mahalle muhtarlığına da talip oluyorsunuz, hepsini ben alayım hesabı. Sorarlar adama hayırdır diye, geçmiş geleceğin aynasıdır. Geçmişin karanlık günlerini unutanlar geleceğin aydınlık günlerinde yürüyemezler. Dolayısı ile siz geçmişte olmazsa olmaz veya imkansız diyerek gidip esnafın sorunlarını ben çözdüm, şurada şu menfaatleri sağladım diyebiliyor musunuz, diyemiyorsunuz ” diyerek eleştiride bulundu.

Sedat Şahin, İsmail Yüksel’in 20 yıldır oda başkanlığı yaptığını, odası dahi olmayan odanın başkanı olarak hala kiralık dairelerde gezdiğini, İstanbul’da hiçbir şekilde siyasi, bürokratik ve halk nezdinde hükmünün geçmediğini söyledi. Artık kendisinin bütün sahip olduğu görevleri bırakarak işi bilen genç insanlara devretmesi gerektiğini belirtti.

sedat-sahin.jpg

"İşler iyi gitmiyor onun için tekrar geldim"

Daha öncede 10 yıl kadar başkanlık yaptığını belirten İsmail Yüksel şu an öyle uygun gördüğü için yeniden aday olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi ve İETT ile ilgili sıkıntılardan dolayı işlerin iyi gitmediğini bu yüzden tekrar geldiğini söyledi.

İsmail Yüksel: ”Yönergeler değişti anormal oranlarda ceza artırımı oldu, yani genel olarak büyük sıkıntılar olduğunu düşünüyorum. Hakkımda TÖHOB Başkanlığını yürütemiyor gibi söylemleri eleştirenlere soracaksınız. Niye yapamadık, niçin yapamadık diye eleştirenlerle karşılıklı oturup dinleyeceğiz” dedi.

ismail-yuksel.jpg

Mavi Marmara AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kıran İsmail Yüksel’in adaylığı ile ilgili   “ Bu konularda yorum yapmamız doğru olmaz, esnafa sorulursa daha iyi olur şu an yorum yaparsak taraf tutmuş oluruz, faydalı olmaz. Biz her zaman şunu ifade edeceğiz, hak eden kazansın esnaf kimi desteklerse o olsun. 453 esnafı var 453 kişilik bir fabrikayı yönetiyor düşünebiliriz” dedi.

suleyman-kiran.jpg

CUMHURBAŞKANI, MAHALLE MUHTARLIĞINA ADAY OLUR MU?

"Biz İsmail Yüksel'in hep yanında olduk"

Özulaş AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Selami Alan İsmail Yüksel’in Özulaş veya toplu taşımadan gördüğü bir eksiklik üzerine mi tekrar geldiğini sorgulamanın faydalı olacağını belirterek “Kendisi zaten toplu taşıma birliğinin oda başkanı, yapmak istediği şeylerde biz mi engel olduk? Ekip olarak Özulaş AŞ dahil 5 şirket İsmail Bey’in yanında olduk, yapmak istediklerini yapabilirdi tekrar. Devam edebilirdi, biz yanında olurduk neden şimdi TÖHOB gibi bir kurumu bırakıp Özulaş AŞ’a aday olmuş Özulaş’ta ne yapabilecek? “ dedi.

selami-alan.jpg

"Herkes kendi asil görevini yapmalı"

Özulaş Yönetim Kurulu Üyesi Nusret İmren seçimlerin bir yarış olduğunu belirterek ” Gönül ister ki İsmail Bey’de kendi asil görevini yapsın. Fakat maalesef yapmadığından dolayı  daha alt kademelerde görev almak gibi talebi var buda hiç yakışık değil. Çok değerlendirmenin bir manası yok, toplum her şeyi biliyor zaten” dedi.

"13 senedir hiç birşey yapamadı"

Özulaş Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Yaylı TÖHOB Başkanı’nın Özulaş’a adaylığını Cumhurbaşkanı’nın mahalle muhtarlığına aday olmasına benzetti. İsmail Yüksel’in amacının ne olduğunu anlayamadığını söyleyen Yaylı ” Her sene bir daha bir daha aday oluyor ama yaklaşık 13 senedir hiç bir şey yapamadı. Bu esnafı bu duruma düşürmek kendisinin en büyük zevki sanırım. Allah yardımcısı olsun, ben onun yerinde olsam esnaftan helallik alır kabuğuma çekilirdim” dedi.

sabahattin-yayli.jpg

 

HİZMETTE SINIR YOKTUR

“Mevcut yönetim iletişimde başarılı değil”

Otobüs esnaflarından Abdülkerim Gün ise İsmail Yüksel’in adaylığını ilginç bir örnekle ifade etti. 

“Bakınız bizim eski bakanımız Fatma Şahin vardı. Bakandı ama şu anda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı oldu, hizmette sınır yoktur ” dedi.

 Özulaş’ın İsmail Bey’in çocuğu gibi olduğunu söyleyen Gün, İsmail Yüksel’in yıllardır bu işin içinde ama 2.5 yıldır Özulaş’ta olmadığından dolayı işler iyiye gitmediğini savundu. Mevcut yönetimin kurumlarla iletişimde başarılı olamadığını iddia etti.

Garaj sorunlarının devam ettiğini ifade eden Abdülkerim Gün “Garaj sorunumuz devam ediyor, değerlendireceğiz. Özulaş’a işi bilen dürüst, şeffaf, karakterli ve kurumlarla koordineli çalışacak yönetici lazım. Daha önce görev alan arkadaşlara teşekkür ediyorum fakat kendileriyle pek ileri gidemiyoruz, esnafın durumu iyi değil memnun değiller ” dedi.

abdulkerim-gun.jpg

Otobüs sahibi ve şoförü Necati Yavuz ise 65 yaşın ücretsiz olması ile ilgili İsmail Yüksel’in Cumhurbaşkanı ile buluştuklarında kendilerine söz verdiğini fakat şu ana kadar gerçekleşmediğini ifade etti. İsmail Yüksel’in yönetim kurulu aday listesinde kendisinin de yer aldığını belirterek “Biz gelirsek bunu gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız, mücadele edeceğiz. İsmail Bey TÖHOB'u bırakmıyor, daha önceden kendisi Özulaş Başkanlığı yapmıştı o dönemden kalan bir projesi vardı, şu an devam aşamasında halen “ dedi.

necati-yavuz.jpg

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası’na 200 personel alınacak24 Mayıs 2018 Perşembe 17:34
 • Özata Tur'a başarılar dileriz02 Mart 2018 Cuma 15:20
 • Hesabını bilen taşımacı TEMSA alıyor04 Aralık 2017 Pazartesi 13:21
 • "Plaka tahdidi çocuklarımızın emniyet kemeridir"10 Eylül 2017 Pazar 15:38
 • ADR Yazılı Talimatlar Belgesi Güncellendi03 Ağustos 2017 Perşembe 11:00
 • Altın Elbiseli Adam hayatını kaybetti25 Temmuz 2017 Salı 10:25
 • Avrupa Ticari Araç Sektör Analizi03 Nisan 2017 Pazartesi 16:48
 • Sesli Turizm'e 30 adet Sprinter31 Ocak 2017 Salı 10:27
 • Takograflarda yaz saatine dikkat31 Ekim 2016 Pazartesi 11:07
 • Öztürk ailesinin mutlu günü28 Eylül 2016 Çarşamba 14:04
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim