• BIST 102.556
 • Altın 260,521
 • Dolar 5,7112
 • Euro 6,3685
 • İstanbul : 27 °C

İSTAB iftarında sektör buluştu

İSTAB iftarında sektör buluştu
İftarın konusu Plaka tahditi olurken, davetliler sektör hakkında sohbet etme fırsatı buldu.

İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği (İSTAB) her yıl geleneksel olarak olarak düzenlediği iftar yemeğini 31 Mayıs Perşembe günü Cemile Sultan Korusu'nda verdi. İSTAB 14. Geleneksel İftar yemeğinde servis sektörünü bir kez daha bir araya getirdi. Mercedes-Benz Türk’ün sponsor olduğu iftar yemeğine yoğun katılım gerçekleşti. İSTAB'ın düzenlediği 14.Geleneksel iftar yemeğine İSTAB Başkanı Turgay Gül ve Yönetim Kurulu ev sahipliği yaptı.

İftar yemeğine İstanbul Ticaret Odası (İTO )Meclis Başkanı Öztürk Oran, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Sami Atılgan, İSTAB Eski Başkanları Ahmet Karakış, Levent Birant, Zeki Aydemir, TOBB Sektör Meclis Başkanı Mustafa Yıldırım, TOFED Yönetim Kurulu Üyeleri, TOF Yönetim Kurulu Üyeleri, İSAROD Başkanı Hamza Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri,  İstanbul Servisçiler Derneği Başkanı Ahmet Er ile geceye sponsor olan Mercedes-Benz Türk Filo Satış Müdürü Soner Gönültaş,  Gülsoy Otomotiv Florya Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Emre Gülsoy, Gülsoy Otomotiv Anadolu Şube Genel Müdürü Serkan Açar,  Mengerler İstanbul Anadolu Genel Müdürü Mehmet Yücesan ve Has Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Osman Çoban ,Koluman İcra Kurulu Üyesi Ali Saltık yanı sıra sektöre araç üreten firmalar ile tedarikçi firmaların üst düzey yöneticileri katıldı. 

Plaka Tahdidi mücadelesine devam

İftar Yemeğinin ev sahipliğini yapan İSTAB Başkanı Turgay Gül, iftara gösterilen yoğun ilgiden dolayı katılanlara teşekkür ederek, “Servis sektörü 50.000 araçlık bir parkuru sahip olup, binlerce kişiye istihdam sağlayan, her gün milyonlarca kişiyi taşıyan, toplu taşıma pazarının yüzde 20 payına sahip olan bir sektör. Servis sektöründeki araçlarımız her gün milyonlarca kilometre yol kat ediyor, her gün binlerce litre akaryakıt tüketiyor ve birçok iş koluna iş imkanı sunuyor . Sektörümüz milyarlarca Türk lirası olan cirosu ve vergi kalemi ile çok önemli bir sektör fakat tüm bunlara rağmen, gereken değeri görmüyor. Bunu üzülerek söylüyorum. Servis sektörünün ciddi sorunları var ve bizler bunları çözmek için var gücümüzle çalışıyoruz. En büyük sorunumuz plaka tahdidinin İstanbul'da uygulanmaması. Ülkemizin 35 ilinde uygulanan plaka tahdidi, maalesef İstanbul'da uygulanmamaktadır. Ve şuna eminiz ki halihazırda sektörde yaşanan problemlerin çoğunun çözümü için plaka tahdidinin uygulanması gerekmektedir .Biz dernek olarak uzun senelerdir plaka tahdidinin peşinde koşuyoruz ve bunu da çok yakın bir süreçte elde edeceğimize olan inancımız çok büyük. İstanbul servis sektörü olarak bir ayrıcalık istemediğimizi defalarca belirttik.

Bunun dışında esnafımızın başka sorunları da bulunmaktadır .  Yeni yayınlanan Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’nde bulunan koltuk sensörü, 3 noktalı Emniyet kemeri ve kayıt cihazı gibi uygulamalar var. İstanbul’da henüz bu özelliklere sahip  yeni model bir okul taşıtı trafiğe çıkmadı. Birçok kurumla görüşüyoruz Bunun nedenini öğrenmeye çalışıyoruz . Maalesef net bir cevap yok  Mevcut araçların dönüştürülmesi için yönetmelik var . Bunun ne kadar imkansız olduğunu herkesin bilmesi gerekiyor.  Çocuklarımızın güvenli taşınması için her türlü alınması gereken önlemlerin hayata geçirilmesi konusunda en önde destekçisi bizler olduk . Bu düzenlemeler yapılırken sektör temsilcilerinin de görüşleri alınmalıdır. İSTAB sektörün sorunlarını tespit eden, çözüm üreten, sektörün gelişimi için çaba harcayan, sektörel standartları belirleyen bir teşkilattır. Bu amaç doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz “ diye konuştu.

İSTAB Başkanı Turgay Gül konuşmasının sonunda bu organizasyonun gerçekleşmesinde  desteğini esirgemeyen Mercedes-Benz Türk Ailesine katkılarından dolayı teşekkürlerini sunarak, geceye katılanların şimdiden Ramazan Bayramını en içten dilekleriyle kutladığını paylaştı.

Mercedes servis sektörünün beklentilerini karşılıyor

Mercedes- Benz Türkiye Filo Satış Müdürü Soner Gönültaş gecede yaptığı konuşmada, Mercedes- Benz Türk İstanbul bayileri ile bu organizasyona sponsor olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu paylaşarak ,” Bu mübarek günde sizlerle bir arada bulunmaktan dolayı son derece mutluyuz .Bu vesile ile Sayın Turgay Gül beyefendiye yeni yönetim de başarılar dileriz. Mercedes-Benz Türk olarak bugüne kadar İSTAB’ın yıllardır sektöre yaptıklarını takdir ediyor, bundan sonraki dönemde sektörün yaşadığı problemlerin çözümünde öncü rolünün devam edeceğine inanıyoruz.. Müşterilerimizin beğenisine sunduğumuz Sprinter ve Vito ile birlikte, pazarın en iyi kredi olanakları, satış sonrası hizmet paketleri ve yüksek takas değerleri ile tüm beklentilerinizi karşılamaktayız Markamızı farklılaştıran da bu hizmetleri tek çatı altında sunmamızdır .

Müşterilerimizden gelen olumlu geri bildirimler ve satış adetleri ne kadar doğru strateji izlediğimizin açık göstergesidir. Biz Mercedes-Benz Türk olarak tüm faaliyetlerimizi sorumluluk bilincimiz ile yürütüyor, sosyal, ekonomik ve çevresel etkilerimizi değerlendirerek hareket ediyoruz. Bizim için topluma katkımız, en az yaptığımız işler kadar değerlidir. Bundan yola çıkarak Türkiye'de irili ufaklı sosyal sorumluluk çalışmaları ile uzun yıllardır ülkemizin çağdaş geleceğine katkıda bulunuyoruz ve bulunmaya da devam edeceğiz. Bu değerli imkanı bizlere tanıyan İSTAB organizasyonuna sonsuz teşekkür eder herkese, hayırlı ramazanlar dileriz” dedi.

Sorunlarımızı el birliği ile çözeceğiz 

İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Öztürk Oran yaptığı konuşmada, “ Her sektör kendine göre kıymetli, her sektörün kendine göre problemleri var ama servis sektörü olmazsa olmazlardan. Çünkü sizler her gün insanları işine, aşına, evine taşıyorsunuz. Dolayısıyla yaptığınız iş hem ticari hem de sevap yönünden farklı bir sektör .Tabi bunu yaparken de bir takım sıkıntılarınız olacak. Biz batı ülkeleri gibi bütün kurallara haiz olmayan bir ülke henüz olamadık.. Bu tür hususlarda eksiklerimiz var. Bunları sizlerin ve bizlerin elbirliği ile bu noktaya getireceğiz .” dedi.

Servis sektörü algı yönetiminde proaktif olmalı

 İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ise, “İstanbul Ticaret Odası olarak gerçekten uzun zamandır bu sektörün sorunları ile uğraşıyoruz. Sorunların çözümü konusunda ciddi gayret gösteriyoruz ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Bu sektör gerçekten hayatı kolaylaştıran, hayatın kalitesini arttıran, günlük zaman kaybını minimize eden bir sektör. Bu sektörün çok önemli beklentileri var .Ben ümit ediyorum ki bu beklentilerin büyük bir kısmı yerel seçimler öncesi  gerçekleşecektir. Bu sektör vergisini zamanında ödeyen bir sektör. Bu anlamda da farklı bir ayrıcalık olması gereken bir sektör.Önümüzdeki dönemde bu konuda önemli ilerlemeler olacağını düşünüyorum.Küçük bir tavsiyeyi de paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki dönemde algı yönetimi konusunda biraz daha duyarlı ve proaktif olunmasını tavsiye ediyorum . Siz sektör olarak imajınızı daha kaliteli, pozitif seviyeye ulaştıracak çalışmalar içerisinde olmanız gerekiyor. Sektörle hiçbir alakası olmayan, son derece küçük problemleri ön plana çıkaranları geri bırakma şansınız olur diye konuştu.

Gecenin sonunda İSTAB Başkanı Turgay Gül İTO Yönetim kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’e günün anısına hediye takdim etti. İftar programına sponsor olan Mercedes-Benz Türk İstanbul bayi temsilcilerine katkılarından dolayı hediyeleri takdim edilerek, günün hatırası olarak fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

İSTAB Başkan Vekili Aziz Baş, Başkan Yardımcısı Celal Kafkan, Ahmet Akgenç, Genel Sekreter  Esat Yıldırım ve İSTAB Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent Doğmuş ve Bekir Uludağ, günün anısına Mercedes Benz Türkiye Filo Satış Müdürü Sayın Soner Gönültaş, Gülsoy Otomotiv Florya Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Emre Gülsoy, Gülsoy Otomotiv Anadolu Şube Genel Müdürü Serkan Açar,  Mengerler İstanbul Anadolu Genel Müdürü Mehmet Yücesan ve Has Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Osman Çoban ,Koluman İcra Kurulu Üyesi Ali Saltık’a hediyelerini takdim ettiler.

İSTAB'IN 14. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDEN KARELER 

istab-geleneksel-iftar-yemegi-programi.jpg

 

 

istab-turgay-gul-aziz-bas-iftar-yemegi.jpg

 

 

istab-2018-geleneksel-iftar-yemegi.jpg

 

 

istab-iftar-yemegi-aziz-bas.jpg

 

 

istab-iftar-yemegi-geleneksel-2018.jpg

 

 

istab-cemile-sultan-korusu-001.jpg

 

 

istab-2018-iftar-yemegi-fotograflari.jpg

 

 

istab-baskani-turgay-gul.jpg

 

 

cemile-sultan-korusu.jpg

 

 

turgay-gul-ahmet-karakis-istab.jpg

 

 

istanbul-serviscileri-iftar-yemegi.jpg

 

 

istab-geleneksel-iftar-yemegi-programi-001.jpg

 

 

istab-cemile-sultan-korusu-iftar-yemegi.jpg

 

 

istab-iftar-yemegi-cemile-sultan-korusu.jpg

 

 

istab-iftar-yemegi-kareleri.jpg

 

 

istab-uyeleri.jpg

 

 

istab-iftar-programi-001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Otomotiv sektörü indirimlere devam diyor03 Temmuz 2019 Çarşamba 16:47
 • Hafif ticari araç pazarı yüzde 50 azaldı03 Temmuz 2019 Çarşamba 10:40
 • Avrupa pazarı yüzde 0,9 azaldı25 Haziran 2019 Salı 14:46
 • İç pazar yüzde 50 daraldı24 Haziran 2019 Pazartesi 12:34
 • Türkiye’de LPG’li araç sayısı 4.7 milyon20 Haziran 2019 Perşembe 14:30
 • Hurda indirimi güncellenmesi17 Haziran 2019 Pazartesi 14:09
 • ODD verileri açıkladı11 Haziran 2019 Salı 12:08
 • OSD, Elektriğe geçişi hızlandırmak istiyor10 Haziran 2019 Pazartesi 13:06
 • UND İftar yemeği yoğun ilgi gördü02 Haziran 2019 Pazar 16:46
 • Yalçın Şentürk'ten ilk ziyaret gerçekleşti31 Mayıs 2019 Cuma 15:14
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim