• BIST 1.100
  • Altın 460,883
  • Dolar 7,2983
  • Euro 8,6266
  • İstanbul : 22 °C

İstanbul’a Solaris doğalgazlı otobüs geliyor

İstanbul’a Solaris doğalgazlı otobüs geliyor
Türkiye’de doğalgazlı araç rüzgarı esmeye devam ediyor. Halkçılar Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Yangöz’ün girişimiyle Şubat ayı sonunda Solaris marka doğalgazlı otobüs deneme sürüşleri için İstanbul’da olacak.

Son zamanlarda düşük yakıt maliyeti ve çevreye düşük zara vermesinden dolayı ravçta olan doğalgazlı araçlar, tercih edilmeye başlandı. Halkçılar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Yangöz’ün girişimiyle, Solaris marka aracın Türkiye’ye Şubat ayı sonu itibariyle getirilmesi kararlaştırıldı. 1983’ten beri halk otobüsçülüğü yapan Memduh Yangöz konuya ilişkin “ Doğalgaz sisteminde giderlerin çok gelirin düşük olmasından sebeple bir arayışa girdik. Daha az masraf ve daha çok kazanç ve diğer bir insani yönde temiz hava insanların ciğerlerini kirletmemek adına doğalgazlı araçlarla ilgili 4 yıldır uğraşıyordum. Yaptığım araştırma sonucu İran’dan çok yaygın olduğunu öğrendik. Tahran’da doğalgaz sistemini olmayan araçlara ruhsat verilmediğini öğrendik. İran devletinin de bu konuda bir teşviği var. “ Yangöz önümüzdeki günlerde bir dizel aracın da deneme yapılmak üzere İstanbul’da olacağını söyledi ve ekledi: “ Bu zaten dünyada fabrikaların ürettiği bir sistem ve alacak insanları çok yormayan bir sistem. Bu anlamda Türkiye’deki yerli üreticilerle görüştük. Yerli üreticilerden pek bir sonuç alamadık. İsteksiz bir tavır içindeler. Polonyalı bir firmayla irtibata geçtik. Hemen bir dizel araç getirdiler. Araç önümüzdeki günlerde dizel araç gelecek. Şubat ayı sonunda ise deneme adına bir doğalgazlı araç geliyor.”dedi İlker SEZER-Oya KAYA www.tasimacilar.com 16.02.2012 / 14:51Yorumlar
Memduh Yangöz
2012-02-20 17:50:20
YORUM YAZAN ARKADAŞA YERLİ FİRMALAR İLE GÖRÜŞTÜK BİZE YETERLİ CEVAP VERMEDİLER BUNUN İÇİN YURTDIŞI ÜRETİCİLERDE ARAŞTIRMA YAPTIK ONLAR BU ÇAĞRIYA CEVAP VERDİLER YURTİÇİNDEN DE BU ÇAĞRIMIZA CEVAP VERİRLER İSE ONLARI DA DEĞERLENDİRECEĞİZ. YURDUMUZDAN DÖVİZ ÇIKMASINDAN BAHSEDİYORSAN PETROLE ÖDEDİĞİMİZ DÖVİZLER ORTADA DOĞALGAZ İÇİN YÜZDE SEKSEN DAHA AZ DÖVİZ ÖDENECEKTİR.BİR ŞÖFÖR DİYE BAHSEDİYORSUNUZ BU KONUNUN UZMANI OLARAK ŞÖFÖR OLMAKTAN GURUR DUYARIM TELEFONUM 05322759238 İSTERSENİZ ARAYIN KONUŞALIM TEŞEKKÜRLER
Çağan Kudal
2012-02-16 22:42:25
Ego Genel Müdürlüğü ile ankara'da başlayan doğalgazlı otobüs kullanımı istanbul ile yaygınlaşıyor.Büyük bir gelişme.demek ki 3 büyükşehir temiz ve güvenli ulaşımda söz sahibi olacak.yeni otobüsleri istanbul'a ve İETT işletmeleri'ne hayırlı olsun şimdiden.
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-02-16 21:03:37
Bu iş bu kadar basitmi bir şöför kalkıyor Türkiye gibi otobüs üretim üssü olan yere araç getirmeye kalkıyor. Bu aracı getireni, gelmesine göz yumanı alıpta kullananı şiddetle protesto ediyorum bu aracın alasını en az 5 yerli üretici yapıyor yazık kardeşim bu ülkenin parasına.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim