• BIST 90.529
 • Altın 213,679
 • Dolar 5,3738
 • Euro 6,0725
 • İstanbul : 10 °C

İTO’dan plaka tahdidine tam destek

İTO’dan plaka tahdidine tam destek
22 No’lu Şehiriçi Yolcu Taşımacılığı Meslek Komitesi’nin, ‘Servis Taşımacılığında Plaka Tahdidi’ konulu zümre toplantısında konuşan İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar;

“Biz İstanbul Ticaret Odası olarak açıkçası plaka tahdidinin getirilmesinin yerinde bir karar olacağını düşünüyoruz. Bunun yapılması ve belli bir standardın oturtulması lazım” dedi.

İstanbul Ticaret Odası’nın 22 No’lu Şehiriçi Yolcu Taşımacılığı Meslek Komitesi’nin, ‘Servis Taşımacılığında Plaka Tahdidi’ konulu zümre toplantısı, gerçekleştirildi. Toplantıya, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Orduhan, 22 No’lu Meslek Komitesi Başkanı ve İSTAB Başkanı Ali Bayraktaroğlu, Altur Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak, Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mustafa Erol, Müdür Yardımcısı Ali Öztürk, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin Turan, İBB Başkan Danışmanı ve Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksek Okulu Otobüs Kaptanlığı Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kemal Karayormuk, İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, Ulaş-İş Sendikası Başkanı Abdurrahim Barın, İSDER Başkanı Murat Erdoğan ve çok sayıda sektör mensubu katıldı.

“Sektörleri bitirmeyelim, yaşatalım”

Toplantıda yaptığı konuşmada, nitelikli insanların bu işi yapmasının, kalite standartlarının yükselmesinin plaka tahdidinin avantajları olacağını belirten İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, sektördeki öldürücü rekabete de dikkat çekerek; “Sektörleri bitirmememiz lazım, bu sektörleri kuvvetlendirmemiz lazım. Kuruyoruz şirketi belli bir yere getiriyoruz, öldürücü rekabet ile birbirimizi yiyoruz, şirketleri batırıyoruz. Ondan sonra geliyor bir tane global şirket, o şirketi satın alıyor, ona teslim ediyoruz. Sonra ne yapıyoruz? Bordrolu olarak onun yanında çalışıyoruz. Onun için bu öldürücü rekabetin ortadan kaldırılması lazım. Hizmet kalitesinin artması lazım” dedi.

‘Rant oluşturur’ endişesine cevap

Plaka tahdidi konusunda, ‘rant oluşur’ endişesinin çözülebileceğini de vurgulayan İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar; İstanbul Büyükşehir Belediyemizin, bunun rant oluşturacağı yönünde bir endişesi var. Evet doğrudur, niye olmasın, bir rant oluşabilir. Ancak buna da bir çözüm bulunur, illaki bir çözümü bulunur bunun.

Biz İstanbul Ticaret Odası olarak açıkçası plaka tahdidinin getirilmesinin yerinde bir karar olacağını düşünüyoruz. Bunun yapılması lazım. Belli bir standardın oturtulması lazım. Çok serbest bırakmanın adına demokrasi diyebilirsiniz belki. Bırakın herkes istediği gibi hareket etsin diyebilirsiniz. Yok bırakamazsınız! Bir sistem olacak, siz sistemi kuracaksınız, ondan sonrada insanları özgür bırakacaksınız ama diyeceksiniz ki kardeşim kusura bakma burada kurallar budur. Her yerde bir kurallar manzumesi vardır. Büyükşehir Belediyemiz ile gerçekten çok senkronize çalışıyoruz. Ben başta başkanımız Sayın Kadir Topbaş olmak üzere kendilerine çok teşekkür ediyorum. Sıkıntılarımız oluyor, taleplerimiz oluyor, kendilerine iletiyoruz ve çözüm için ortak akılda buluşuyoruz. Ben bu konuda da çözüm bulacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Sektör her anlamda kan kaybetti”

Sektörün  her anlamda kan kaybettiğini ve öldürücü rekabetin had safhaya ulaştığının altını çizen İSTAB Başkanı Ali Bayraktaroğlu; “Kimse hayatından memnun değil, herkes mutsuz, sektör maalesef üç yıl öncesinin fiyatlarıyla taşıma hizmeti veriyor, artık bu suyla bu değirmen maalesef dönmüyor. Üç yıl öncesinin fiyatlarıyla bize taşıma hizmeti yaptırıyorlar, zarar edenler ise tüm sektör bileşenleri. Böyle giderse üç-beş yıl içerisinde ne çalıştıracak tedarikçi, ne de iş alacak şirket kalacak, maalesef yok olup gideceğiz” diyerek plaka tahdidi konusunun hayati bir mesele olduğunu söyledi.

“Sektör plaka tahdidini hak etti”

Sektörün verdiği emek ile plaka tahdidini çoktan hak ettiğini söyleyen Altur Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak; “ Ne zorluklarla bu işlerin içerisinde kaldığınızı çok iyi biliyorum. Şoför kardeşlerimize baktığımız zaman gömleği yırtık ayakkabısı yırtık gördüğüm zaman inanın ki psikolojim bozuluyor, gece rüyalarıma giriyor. Çünkü ben de sizler gibi geldim, arabam ile giderken bir tane odun parçası bulsam alır arabama koyar akşam soba yakarım diye düşünürdüm. Yarım ekmek ile üç tane zeytini yiyen insanlarda birisiydim ben. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki! Siz plaka tahdidini bugün değil, dün değil, yıllar önce hak ettiniz, bunu içtenlikle söylüyorum. Plaka tahdidinin çıkmasını canı gönülden istiyorum çünkü zor bir zaman yaşıyoruz” diye konuştu.

“Tek çözüm plaka tahdididir”

Plaka tahdidi konusunda ellerinden gelen bütün çabayı göstereceklerini ifade eden İTO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Orduhan; “Servis sektörünün problemleriyle ilgili binlerce defa sorunlar masaya yatırıldı, her birisi dönem içersinde değerlendirildi. Dün yaşadığımız sorunun çözümü başka bir şeydi, bugün ise yaşadığımız sorunu başka bir şey. Onun için bugün başka bir şeyi konuşuyoruz, geldiğimiz noktada İstanbul’da toplamda 50 binin üzerinde servis aracı var ve 50 bin tanede mutsuz servis işletmecisi var. Sektöre şöyle dönüp baktığımızda artık bu sektörün yaşadığı sorunların sürdürülebilir bir faaliyet olarak hayatına devam etmesinin bir tek çözümü var, o da plaka tahdidi uygulamasıdır. Biz bugün tüm sektör paydaşları olarak plaka tahdidi uygulamasını yürekten destekliyoruz” dedi.

“Plaka tahdidi esnafın sosyal güvencesidir”

Plaka tahdidine rant aracı olarak bakılmasının yanlış olduğunu belirten İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk; “Esnafımızın çok sıkıntısı var. Esnaf odası olarak kuruluşundan bu güne kadar plaka tahdidi dedik. Plaka tahdidinde,  rant olsun diye bir amacımızın olmadığını da defalarca dile getirdik. Biz diyoruz ki plaka tahdidi esnafın sosyal güvencesidir. Onun için bunu istiyoruz. Esnafımızın her türlü sosyal güvencesinin olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Toplu ulaşım yasasına ihtiyaç var”

Büyükşehir Belediyelerinin, plaka tahdidini, 1986 yılında çıkmış olan 10553 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararına göre yaptığını, bu mevzuatın günün gerisinde kaldığını vurgulayan  Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Yılmaz; toplu ulaşım yasasına ihtiyaç duyulduğunu belirterek “Bunları yasal bazda sağlam bir temele oturtmadığımız sürece bu işin altından kolaylıkla kalkabileceğimizi zannetmiyorum. Bakanlık olarak biz tahditli plaka uygulamasına karşı değiliz ama buna geçmeden önce yasal altyapıyı oluşturalım. Bunun tanımını yapalım, bu hangi mevzuata göre tahsis edilecek onun programını belirleyelim. Ona göre de gerekirse plakaları dağıtalım” dedi. Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Yılmaz bu meseleyi ‘yetki belgesi’ yoluyla çözmenin de alternatif olarak düşünülmesi gerektiğini söyledi.

“Yeni bir çalışma komisyonu kurabiliriz”

Sorunlarla ilgili olarak daha önce sektörün paydaşlarının katılımıyla sekiz ay süren bir çalışma yaptıklarını, otuz madde olan sorunu yirmi ikiye indirdiklerini, tahdit konusunun o dönem de gündeme geldiğini söyleyen Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mustafa Erol, “Plaka tahdidi olayını biz de inceledik. Diğer büyük şehirlerimize gidip onların da tahdit ile ilgili sorunlarını dinledik. Ankara’ya gittik, Bakanlık nezdinde toplantılar yaptık. Bu toplantılarda aldığımız bilgilerden bir örnek vereceğim, Ankara’da yaşanan şey şuydu, servisler hız yapıyorlar, en büyük sorun bu çıktı. Neden hız yapıyorlar? Bir okuldan diğerine yetişmek için hız yapıyorlar. Öğrenci velilerini de dinledik. Oradaki oda başkanı dedi ki, ‘Bakın biz plaka tahdidi aldık, şu anda tahdit ile sektöre giriş imkanı yoktur. Bu taşımayı biz yaparız yetkili biziz.  Dolayısıyla kamu kurum ve kuruluşlarını taşırken, ‘Bunların mesai saatlerinin düzenlenmesini bize uyduracaksınız’ denilmiş.

Bakın böyle de bir sorun çıkıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi şu an bunlarla uğraşıyor” dedi. Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mustafa Erol,  sorunlarla ilgili olarak yine bir çalışma komisyonun kurulması teklifine açık olduklarını söyleyerek; “Bu çalışmaların neticesinde geleceğimiz nihai hedef sonucunda, o zaman bakılabilir, hakikaten kaliteyi düzeltmek veya servislerdeki sıkıntıları çözmek için bu konu gerekli midir yada gerekli değil midir diye. Zümre çalışmasından çıkacak sonuçları UKOME’ye taşıyacak alt komisyonları kurup bununla çalışmaya da hazırız” dedi.

“Öncelikli olarak teknik altyapı gerekiyor”

Plaka tahdidi meselesinde öncelikli yapılması gerekenin teknik altyapıyı oluşmak olduğunu vurgulayan Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı; “Bu konuyla ilgili olarak bürokratlarında önünü açabilecek bir sistemi oluşturmamız lazım. ‘Plaka tahdidi olmalı’ denilebilir ama bunun sonuca gitmesi lazım yani bunun önce teknik bir altyapısını oluşturmak lazım. Bugünkü servis araçlarını mevcut toplu ulaşım sistemi içersinde, işletme modeliyle, teknik modeliyle geleceğe yönelik nasıl planlayabiliriz? Bunları da hesaplamalıyız. Bunu teknik yönden bulalım, yasal düzenlemesiyle de destek verelim. Ondan sonra zaten plaka tahdidini getirmezsek  delik açılır. Bu kadar emeği harca düzenlemeyi yap sonra serbest bırak var mı böyle bir şey! Öncelikli olarak bunun teknik altyapısını hazırlamak işin doğru yoludur, bu metodu izlersek ne siz mağdur olursunuz, ne de İstanbul halkı mağdur olur” diye konuştu.

“Temel talep haksız rekabet önlensin”

Servis işletmecisinin plaka tahdidini isterken ana hedefinin haksız rekabetin önlenmesi olduğunu belirten Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksek Okulu Otobüs Kaptanlığı Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kemal Karayormuk; “2003 yılında 4925 sayılı karayolu taşıma kanunu çıktı. Bugün şehirlerarası taşımacılık bir kanun ile idare ediliyor, muhataplar belli, sektöre giriş çıkış konusunda yetki makamları belli. Servisçilik sektöründe makro hedef kentiçi ulaşım yasası olmalıdır, mikro hedef ise plaka tahdidi olmalıdır.

Plaka tahdidi siyasi bir karardır. Elbetteki burada yapılacaklar da vardır, ancak ‘Servis ama hangi servis?’ sorusuna iyi cevaplar oluşturmamız lazım. Öğrenci mi, personel mi, market mi, otogar mı? İşletmecinin temel talebi haksız rekabet önlensin olmuştur. Plaka tahdidi için iyi bir hazırlık ile siyasi otoritenin karşısına çıkılmalıdır. Tahdidin rekabet kurallarını oluşturması da beklenmektedir” ifadelerini kullandı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü de destekliyor

Plaka tahdidi konusunda sektöre destek verdiklerini açıklayan İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin Turan;  “İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaklaşık 5 bin kurumla, 120 bin öğretmen ile 3 milyona yakın öğrencimiz ile hizmet üretmeye çalışıyoruz. Her gün yaklaşık 3 milyon öğrencimiz evlerinden güvenli bir şekilde alınıp okullara getiriliyor, akşam tekrar sağlıklı ve güvenli bir şekilde ailelerine teslim ediliyor. Bu bizim için çok önemli. Öğrencilerimizi sağ salim anne ve babalarına ulaştırmamız sizlerin elinde.

Katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Plaka tahdidi bütün servisleri ilgilendiren bir konu ama biz okul servisleri konusunda, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri olarak, öğrencilerimizin güvenliğini sağlayan ve servislerimizin standartlarını yükselten ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü’nün denetim anlamında işin içerisinde olduğu bütün tekliflere açığız ve o noktada destekliyoruz” dedi.

“Plaka tahdidi kanuni hakkımızdır”

Plaka tahdidinin sektörün kanuni hakkı olduğunu savunan Ulaş-İş Sendikası Başkanı Abdurrahim Barın, “Biz bir hukuk devletinde yaşıyoruz,  laf uçar belge kalır. 2009 yılından bu yana konuları belgelendirdik. Bunlardan bir tanesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bilirkişi raporudur,  bilirkişi raporu, ‘Bu yasa uygulanmalı’ diyor. İkincisi, Danıştay Sekizinci Daire’nin kararı var, ‘Yasa uygulanmalı’ diyor. Üçüncüsü,  Ankara’daki uygulamalarla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı’nın yazısı var,  ‘Yasa uygulanmalı’ diyor. Bunlara alt alta koyduğunuz zaman plaka tahdidine neden karşı çıkılıyor! Biz kavga insanı değiliz, Yunus Emre’nin insanlarıyız. Konu siyasi bir karar haline gelmiştir, çözüm oradadır. İstanbul’da şu an aynı kanuna tabi 56 bin servisçi var. Kanunu, taksi, dolmuş ve minibüste uyguluyorsunuz; aynı kanuna tabi servise gelince uygulamıyorsunuz. Bu adalet değildir! Çözüm, birlik olmaktır. Birlik olmak, kaderden başka her şeyi değiştirir. Bizler beş kurum olarak bu işe evet diyorsak, bu işin siyasi sonucu da, ‘Bu işe olur’ demektir diyorum”  şeklinde konuştu.

“Sektör demokratik yollardan hakkını arıyor”

Sektörün demokratik yollardan hakkını aradığı söyleyen İSDER Başkanı Murat Erdoğan;  “Bu sektörde emeği olan insanlar birlik oldular, hepsi buradalar,  hepsine ayrıca teşekkür ediyorum. Bence sektörün en büyük kazancı beş kurumun bir araya gelmesidir. Bu sektörün geleceği için de iyidir. Sayın Mustafa Erol’un bahsettiği, o sekiz aylık komisyonda biz de vardık. ‘Plaka tahdidi olmazsa bunlar olmaz’ diye her toplantıda şerhimizi koymuştuk.   Oradaki tavrımız da belliydi.  Otobüs A.Ş. gibi bir modeli biz kabul etmiyoruz. Şu an trafikte bırakın 50 bin servis aracını, 5 bin servis aracının eylem yaptığını trafiği yavaşlattığını veya servise çıkmayabileceğini de bir düşünün! Bu da bizim demokratik hakkımızdır”  diye konuştu.

 

abdurrahim-albayrak-(custom).jpg

 

abdurrahim-barin-(custom).jpg

 

ali-bayraktaroglu-(custom).jpg

 

dsc_1956-(custom).jpg

 

dsc_1981-(custom).jpg

 

dsc_1983-(custom).jpg

 

dsc_1984-(custom).jpg

 

 

dsc_1993-(custom).jpg

dsc_2013-(custom).jpg

 

dsc_2019-(custom).jpg

 

dsc_2026-(custom).jpg

 

dsc_2117-(custom).jpg

 

hakan-orduhan-(custom).jpg

 

hamza-ozturk-(custom).jpg

 

huseyin-yilmaz-(custom).jpg

 

kemal-karayormuk-(custom).jpg

 

murat-erdogan-(custom).jpg

 

mustafa-erol-(custom).jpg

 

mustafa-ilicali-(custom).jpg

 

serafettin-turan-(custom).jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
musa çetin
06 Ekim 2016 Perşembe 23:37
23:37
tedarikçi çile çeker parayi firmalar kazanır pilaka tahdidi inşallah olmaz yalan
fehmi günebakan
02 Eylül 2015 Çarşamba 14:56
14:56
İBB Ankarada hız sorunu var demiş kardeşim araçlarda takograf var trafik polisi var ayrıca sizce istanbulda hangi yolda hız yapabilirsiniz o arkadaşlar makam aracı ile emniyat şeridi kullanıyorlar galiba siz önce istanbul trafiğini çözün.
fehmi günebakan
02 Eylül 2015 Çarşamba 14:51
14:51
Kopuz tur yanınızda çalıştırdığınız emekçi servis esnafı arkadaşlarımdan hiç bir sorumluluğunuz olmadan ne kadar kazanıyorsunuz hesapladınız mı.? yok plaka tahdidi kimseye bir fayda sağlamamış hangi ile gittinde araştırma yaptın veya yaptırdın afaki yorum yapma tabi tahdit olursa kanını emeceğiniz adam bulamayacaksınız hak ettiğiniz ne ise onu alacaksınız şuanda bile türkiyenin en genç servis taşıma filosu istanbulda bu mesleğe 40 yılını vermiş insanlar borçlu öldü evlatları borç ödüyor lütfen boş beleş konuşmayalım.
fehmi günebakan
02 Eylül 2015 Çarşamba 14:26
14:26
Oldu kardeşim sen yarın bir otomobil al sarıya boyat taksicilik yap veya minübüsünle dolmuş yap odamı olmadı al bi otobüs halk otobüsü yap daha örnekleri çoğalta bilirim hatta bir avukatlık diploman varsa noter bile açabilirsin HADİ YAP BAKALIM BUNLARI .1986 yılında TBMM tarafında verilmiş bir hak ve1993 yılında bunun için para toplanmış şu anda ülkede 40 ilde uygulanıyor her önüne gelen elinde 5 bin tl olan bu işi yapmasın kardeşim.
osman osmanoğlu
20 Ağustos 2015 Perşembe 13:06
13:06
plaka tahditi sedece yeni zenginler doğurur bu son derece yanlış bir karar olur. araç alan vergi kaydını yaptıran ve kurallara uyan her yatırımcı bu işi yapabilmeli. bir mahallede fazla bakkal var diye tahdit mi uygulanmakta piyasa bunu arz talep dengesi ile dengelemeli. yanlış bir karar olur.
murat
18 Haziran 2015 Perşembe 14:02
14:02
istanbulda zor bir olay
sinan durmus
31 Mayıs 2015 Pazar 14:58
14:58
Sayin cumhur baskanimiz adaletli bir insan bu konuda olmasi gerekeni soylemistir,akil ve mantikda zaten bunun boyle olmasi gerektiyini gosteriyor.umarim cumhur baskanimizin soylemi dikkate alinir.
erhan kum
28 Mayıs 2015 Perşembe 14:33
14:33
Ankara'dan gelip toplantıya Katılan beyfendi İstanbul'daki sektörden ne haberi olacak bu Sektörün sıkıntısını İstanbul'un kahrını 20 Yıldır çekiyoruz ama beyfendi çıkmış yok efendim Ankara'da servisler Hız yapıyormuş. Bize ne kardeşim Ankara'daki Servisçiler den bizi denetleyen şirketimiz var biz de Hız tahdidi vardır üstüne üstlük bizde Hız yapacak yol nerde trafikten yol alabilmek ne mümkün yani kısacası bu işi bilen bu sektörü iyi bilen insanlarla tartışın lütfen sinirlerimizi gerecek insanlar ancak bu işe taş koyar. Plaka Hakkımızı lütfen verin bizim tek güvencemiz plakalarımız
ömer
13 Mayıs 2015 Çarşamba 21:07
21:07
biz hakkımızı istiyoruz tahditi istiyoruz
İSHAK BİLGE
12 Mart 2015 Perşembe 22:01
22:01
İNSAN OLARAK HAKKI HUKUKU VE ADALETİ İYİ BİLEN BİRİYİZ KONUŞMALARIMIZDAN ANLATMAK İSTEDİĞİMİZ FAKAT ÇÖZÜMÜ BÜYÜK FİRMALARIN İKİ DUDAĞINDA OLAN BİR İŞ BU SANIRIM PLAKA TAHDİTİ HİÇ BİR ZAMAN KÜÇÜK ESNAF DÜŞÜNÜLMEMİŞTİR ÇALIŞMALARDA DÜŞÜNÜLSEYDİ EĞER BU GÜN BU KONU TARTIŞILMAZ İDİ DEĞİL Mİ O YÜZDEN TAŞIMACI SERVİSÇİ ESNAFININ HAKKI OLAN PLAKA TAHDİTİNİ VERİN UYGULAYIN DİĞER İLLERDEKİ GİBİ
İSMAİL
08 Mart 2015 Pazar 17:43
17:43
İKİ AYDA GELİNEN NOKTA UKOME YEDEK ŞİRKET ARAÇLARINA YOL BELGESİ VERİYOR PLAKA TAHDİDİ BEKLEYEN SERVİSÇİ KARDEŞİM BUTUN ÇALIŞMALAR ŞİRKET LEHİNE UYUT İTO UYUT
HASAN
03 Mart 2015 Salı 20:02
20:02
PLAKA TAHDİDİNİ NİYE YAPAMIYORSUNUZ ŞİRKETLER ESNAFIN KANINI EMEMEZLER DİYEMİ BU HAKSIZLIĞI NE ZAMANA KADAR SÜRDÜRÜLECEK ESNAF BİTTİ BORCUNU EVİNİ EKMEĞİNİ ALAMAZ DURUMDA SAYGILAR
huseyin
05 Şubat 2015 Perşembe 10:04
10:04
Şirketler böyle bişey yapmaz engel olan bu üyeler zaten boşa konuşuyorlar
fahrettin adam
05 Şubat 2015 Perşembe 08:36
08:36
istanbul servisçi esnafınıtemsilen her çarşamba i.b.b nin önünde plaka tahditi için eylem yapıldığı zaman hiç bir meslek odasından destek görmedik aksine eylemlerimizi kırmak adına ellerinden geleni yaptılar. iki meslek odası isarod ve istab kendi menfaatleri doğrultusunda çatıştıştıklarıda oldu aynı masada oturup anlaştıklarıda. bu mesleğin içinden gelip sırf sömürü çarkında dişli olmaktan başka bir işe yaramayanlara bir başkaldırı gerekiyordu bu başkaldırıyıda resimleri yukarıda az sayıda servisçi ile eylem başlatan servisçilerdir. şimdi bu resmi oraya koyarak neyi kanıtlamak istediğinizi anlamadık. i.b.b yi tehdit mi . başkaldıran servisçiye destekmi ya da birilerinin yaptığı eyleme çöreklenmek mi . bu toplantıyı yaptığınız gün bu fotoğtaftakiler çağlayan adliyesinde devletin eliyle terbiye edilmek istenen ve i.b.b tarafında ezilen sömürülen bizlerin mahkemesi vardı.yanımızda olsaydınız samimiyetinize inanırdık . çağlayanda adliyenin önünde yapacağınız bir basın açıklaması ile kendinizi aklayabilirdiniz bu şansı kullanamadınız. ne siz ne de isarod. taban kitle olarak size bakış açımız yine değişmedi devletliye itaat eden temsil sıfatını icra edemeyen sokakta siz masada biz diye her zaman içinde bir korku ile yaşayan biatçılarsınız.
Diğer Haberler
 • "Plaka tahdidi çocuklarımızın emniyet kemeridir"10 Eylül 2017 Pazar 15:38
 • ADR Yazılı Talimatlar Belgesi Güncellendi03 Ağustos 2017 Perşembe 11:00
 • Altın Elbiseli Adam hayatını kaybetti25 Temmuz 2017 Salı 10:25
 • Avrupa Ticari Araç Sektör Analizi03 Nisan 2017 Pazartesi 16:48
 • Sesli Turizm'e 30 adet Sprinter31 Ocak 2017 Salı 10:27
 • Takograflarda yaz saatine dikkat31 Ekim 2016 Pazartesi 11:07
 • Öztürk ailesinin mutlu günü28 Eylül 2016 Çarşamba 14:04
 • Analog Takografları neden değiştiriyoruz?24 Haziran 2016 Cuma 14:56
 • Efa Tur'un Acı günü13 Haziran 2016 Pazartesi 14:25
 • Comvex 2016 Fuarından fotoğraflar26 Mayıs 2016 Perşembe 13:50
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim