• BIST 1.500
  • Altın 410,648
  • Dolar 7,3172
  • Euro 8,8097
  • İstanbul : 10 °C

Karayolları Müdürlüğü’nden 30 km/h sınırını açıklaması

Karayolları Müdürlüğü’nden 30 km/h sınırını açıklaması
Son günlerde bir dedikodu ile ortaya çıkan “1 Nisan’dan itibaren köprülerden 30 kilometreden hızlı giden yanacak” şeklindeki habere Karayolları Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

Otoyollarda ve köprülerdeki OGS gişelerinden geçiş hızı, mevcut düzenlemede 30 kilometre, bu sınırlamanın bugüne kadar uygulanmadığı ve ancak 1 Nisan 2012 tarihinden itibaren hız sınırı uygulamasının devreye gireceği şeklindeki haberlere Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü OGS-KGS Ana Kontrol Merkezi’nden tam aksi bir açıklama geldi. Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü OGS-KGS Ana Kontrol Merkezi’nin “1 Nisan’dan itibaren köprüler ve Ogsler 30 kilometre hız ile sınırlandırılacağı şeklinde resmi bir karar almadığını belirten yetkililer eğer böyle bir resmi karar alınır ise Karayolları Genel Müdürlüğü’nden duyurulacağını belirttiler. Bu tarz kararların Karayolları Müdürlüğü’nün internet sitesinden takip edilebileceğini de ifade ettiler. www.tasimacilar.com 28.03.2012/10:47

Yorumlar
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-04-20 12:38:46
Eğer bu yönde bir uygulama yoksa, Karayolları gişelerdeki 30 km levhalarını kaldırmalıdır. Ayrıca, daha önce, gişelerde, memur çalıştırıp elden para alma verme şeklinde düzenlenen geçişler vardı. Burada gişe sayısı, bekleme yapıldığı düşünülerek hesap edilmişti. Elektronik geçişten sonra,bekleme süresi ortadan kalktı ama gişe sayısı azaltılmadı. 4 şerit gelen trafik FSM köprüsünde 24 e ayrılıp daha sonra tekrar 4 şeride girmeye çalışıyor. Bu sebep ile de trafik sıkışıklığı eksik olmuyor. Karayolları Boğaz köprülerinde gişe sayısını azaltması lazım.
Mehmet Karakaş
2012-04-05 21:10:21
Karayolları üzerinde bulunan tüm hız tabelalarının biran önce güncellenmesini diliyorum.
Arif DAVRAN
2012-03-28 22:48:23
O zaman neden tüm gişe ve giriş geçişlerinde sürat 30 km olarak veriliyor? Eskiden bu tabelalar seyrekti şimdi bütün geçişlerde sağlı sollu ve pırıl pırıl yer alıyorlar. Geçenlerde hiç bir tabela olmayan yerde arabamı çekiyorlardı, son anda yetişip kurtardım. Orada durmak veya park etmek yasaktır tabelası olmadığını söylediğimde vakıf çekeriyle beraber gelen trafik polisi bir de benim için tabela mı koymaları gerektiğini söyledi. Bu ne kadar yanlış bir ifadeyse, 30 km ile sınırlandırlan bir alanda bunun üstündeki bir süratle geçmek de bana göre aynı derece yasal olmayan bir işlemdir. Memlekette zaten ışıkların kimi Avrupa'da olduğu gibi doğru bir şekilde yeşil yanıp sönüp sonra sarı ve nihayette kırmızı yanıyor. Bazılarında ise direkt sarı yanıyor. Süreler ise birbirlerini hiç tutmuyor. Yeşil veya kırmızı devamlı yanma süresini değiştirebilirsiniz, ancak geçiş ışıklarının sürelerinin hepsinde aynı olması şarttır. Aksi takdirde araç sürücülerinin durma veya geçme kararlarının doğru verilmesi çok zorlaşır.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim