• BIST 115.450
  • Altın 166,297
  • Dolar 3,9373
  • Euro 4,8512
  • İstanbul : 9 °C

Logitrans 2013 Katılımcılardan Tam Not Aldı

Logitrans 2013 Katılımcılardan Tam Not Aldı
Üç gün süren 7. Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı, 21 ülkeden katılım sağlayan 206 sergileyici firma, 56 farklı ülkeden gelen 11,797 kişiye ürün ve hizmetlerini tanıttı.

Fuar sonrası yapılan değerlendirmede birçok katılımcı firma bu yıl 7.’si düzenlenen Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı ile ilgili düşüncelerini aktardı.

‘Beklentilerimizin üstünde bir fuar oldu’

Alman lojistik firması BLG Logistics Group'un Fuar ve Etkinlikler Bölümü Başkanı Holger Föh, ‘Fuarın bu kadar olumlu yönde gelişmesi bizi fevkalade şaşırttı, BLG olarak sadece çok sayıda bağlantı kurmakla kalmadık, bu kişiler aynı zamanda çok yüksek nitelikteydi’ dedi. Aynı şekilde Hollanda'dan katılım sergileyen Noy Lojistik Muhasebe Müdürü Wido A. H. Lange de; ‘logitrans 2013 beklentilerimizin ötesine geçti. Ziyaretçi sayısı yüksekti ve çok potansiyel içeriyordu’ diyerek memnuniyetini dile getirdi.

‘Ticari ilişkilerin geliştirmeye yönelik faydalı bir platform’

Ekol Lojistik Kurumsal İletişim Yöneticisi Mirace İrem Koyuncu logitrans İstanbul Fuarı’nı sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren, yeni işbirliklerine imkan veren, ticari ilişkileri geliştirmeye olanak sağlayan oldukça faydalı bir platform olarak değerlendirdikleri yönünde açıklamalarda bulundu. Koyuncu; ‘ziyaretçi sayısındaki artış bizim açımızdan oldukça tatmin ediciydi. Her geçen sene bu sayının yükselen bir ivme kazanacağına inanıyoruz’ dedi.

Katılımcı firmaların yüzde 50’si yurt dışından konuğumuzdu

Başarılı logitrans İstanbul Fuarı’na dair bir önemli değerlendirme ise; yaklaşık 10 bin metrekarelik iki salonda sergileme yapan firmaların yüzde 50'sinden fazlası yurtdışından katılım sağladı. Arnavutluk, Hırvatistan, Litvanya ve Ukrayna fuara ilk kez katılırken en fazla sergileme Türkiye'nin ardından Almanya, İtalya, Avusturya ve Letonya'dan gerçekleşti.

‘Fuar, pazara girişimizi kolaylaştırdı’

Çok sayıda firma Türkiye pazarına ilk girişleri için ülke pavilyonu konseptini tercih etti. Bunlar arasında yer alan Almanya Schwaben Lojistik Kümelenmesi'nin İdari Direktörü Dr. Robert Schönberger, ‘logitrans 2013, firmalarımızın Alman ulusal katılımı ile Türkiye pazarına ilk adımı atmaları için iyi bir fırsat sundu. 'Tek noktadan alışveriş konsepti ve organizatörlerin birinci sınıf desteği, pazara girişimizi kolaylaştırdı.’

‘2014 senesi için hararetle tavsiye ediyorum’

Lufthansa Cargo Genel Müdürü Hasan Hatipoğlu, ‘İlk katılımımız olmasına rağmen çok olumlu ve verimli geçen üç fuar günü yaşadık. Hava Kargo sektörlerindeki meslektaşlarıma da 2014 senesinde katılım için şimdiden girişimde bulunmalarını hararetle tavsiye ederim’ diyerek görüşlerini dile getirdi.

‘Panelimiz oldukça ilgi çekti’

Turkish Cargo olarak, logitrans 2013’ün bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Turkish Cargo Tanıtım ve Reklam Müdürü Engin Mücahit Özvar ise; ‘Fuar, çeşitli bölgelerden acenteler ile yapılan görüşmeler, farklı iş kollarından gelen charter talepleri neticesinde bizim için oldukça verimli geçmiştir. logitrans kapsamında gerçekleşen “2014 yılı Türk Hava Kargo Sektöründeki Fırsatlar ve Tehditler” konulu panelimiz oldukça ilgi çekmiştir’ şeklinde konuştu.

Katılımcıların yüzde 92’si 2014’te yine Logitrans’ta buluşacak

Fuar sırasında düzenlenen ankete göre, katılımcıların yüzde 92'si logitrans 2014'de yeniden sergileme yapabileceklerini belirtirken bazı firmalar da önümüzdeki yıl için sözleşmelerini şimdiden imzaladı. 2014 yılının ilk katılımcılarından olan Taha Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Emin Taha, 'Şirketimizin hem yurtiçi hem de yurtdışında tanıtılması konusunda önemli yeri bulunan logitrans fuarı bu yıl da faaliyetlerimize önemli katkı sağlamıştır. Önümüzdeki yıl da logitrans’da bulunmaktan mutluluk duyacağız.'

Birçok firma 2014 yılı için katılımını onayladı

Bu arada logitrans katılımcılarından Ceynak, Taha, Etis, Soft, ULS, Okura, Euroulak/Ulustrans, GPS-Buddy ve Ulukom 2014 yılı içinde katılımını onaylayarak, fuarın gelişimine olan inançlarını gösterdi.

'4 yıldır burada olmamız, fuara olan inancımızın kanıtıdır'

Catoni Deniz İşletmeleri Genel Müdürü Murat Hatabay; ‘Aralıksız dört yıldır standımızın olduğu tek uluslararası fuarın logitrans olması, bu etkinliğin önemine olan inancımızın en iyi göstergesi. Her yıl daha büyüyen logitrans, temsil ettiğimiz armatörlerimiz, yurtdışı ofislerimiz, servis sağlayıcılarımız, freight forwarder ve nihai müşterilerimiz ile bir araya geldiğimiz vazgeçilmez bir toplantı merkezi haline gelmiştir’ dedi.

‘Fuar her yıl biraz daha profesyonelleşiyor’

Fransa'nın Calais Limanı Geliştirme ve Strateji bölümünde sorumlu olan Anthony Petillon da, ‘Calais Limanı, 2010 yılından beri logitrans'a katılıyor. Taşıma şirketleri ve karayolu nakliyecileri ile bir araya gelebildiğimiz nadir etkinliklerden biri olan bu etkinliği takdir ediyoruz. Türkiye pazarı hızla büyüyor ve fuar da her seferinde daha da profesyonel hale geliyor’ şeklinde yorumda bulundu. 


 


 


 


 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 - 212 258 77 87 | Faks : 0212 259 78 85 | Haber Yazılımı: CM Bilişim