• BIST 1.123
  • Altın 472,642
  • Dolar 7,8288
  • Euro 9,1832
  • İstanbul : 17 °C

MAN’dan Gaziantep’e 50 adet doğalgazlı otobüs

MAN’dan Gaziantep’e 50 adet doğalgazlı otobüs
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi doğalgazlı çevreci otobüslerine kavuşuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kentiçi toplu taşımada kullanılmak üzere, filosuna 50 adet çevre dostu MAN Lion‘s City CNG doğalgazlı otobüs ekliyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 50 adetlik doğalgazlı otobüs alım ihalesini kazanan MAN, çevreci otobüsleriyle Gazianteplilerin daha hızlı ve konforlu hizmet alabilmelerini sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yatırım kapsamında alınan doğalgazlı otobüslerde, engelli rampası, klima ve kamera sistemi bulunuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen imza törenine, Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbay, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Gündüz, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş Kamu Satış Müdürü Taylan Aslanoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbay, toplu taşımada günde 100 bin kişiyi taşımayı hedeflediklerini belirtti.


Gaziantepliler MAN’ın doğalgazlı otobüsleriyle seyahat edecek
Konuşmasında, gerçekleştirdikleri yatırımın önemine vurgu yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbay, “İhalesini yaparak imzalarını attığımız MAN Lion‘s City CNG doğalgazlı otobüsler çevreci ve ekonomik özelliklerinin yanı sıra engelli vatandaşlarımızın rahat seyahat edebilmelerine imkan tanıyor. Gazianteplilerin ulaşımla ilgili sorunlarını en modern şekilde çözmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda 2013 yılında da 100 araçlık bir yatırım daha planlıyoruz“ şeklinde konuştu. Törende konuşan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Gündüz ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de birçok konuya öncülük ettiğini vurguladı. Gaziantep’in, Türkiye’de doğalgazlı çevreci otobüslere sahip belediyeler arasında en büyük 3’üncü filoya sahip olduğunu belirten Gündüz, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi için üreteceğimiz 50 adet çevre dostu MAN Lion‘s City CNG doğalgazlı otobüsleri 2013 yılı mart ayına kadar teslim edeceğiz. Türkiye’de birçok konuya öncülük eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu yatırımla hem engelli vatandaşların ulaşım sorununu çözecek hem de çevreye duyarlı belediye vurgusunu tescilleyecek” diyerek verilecek olan otobüslerin Gazianteplilere hayırlı olmasını diledi. www.tasimacilar.com 12.11.2012 / 11:25Yorumlar
Çağan Kudal
2012-11-13 19:03:19
İstanbul'da da görülmeye başladı bu araçlar ancak diesel. istanbul'un toplu taşımada doğalgaza pek rağbeti yok. OTOBÜS A.Ş de 1 adet Lion's city diesel almış fotoğrafları paylaşılmıştı...
Cengiz Uslu
2012-11-13 17:18:22
Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Ah bir de İstanbul'da görebilsek bu otobüsleri...
Çağan Kudal
2012-11-12 20:27:04
Ankara,Trabzon,Gaziantep... MAN artık tabir yerinde ise uçuşa geçti. şehirlerde hem diesel hem de doğalgazlı araçlarıyla çevreci ve konforlu filolar kurmaya devam ediyor. Ankara'dan sonra MAN otobüslerine şehirlerden talepler artmış. MAN ın bu başarısı toplu ulaşıma kazandırılmış yüksek bir değerdir. Baklavacılar şehri Antep'imize de hayırlı uğurlu olsun ve kazasız kullanımlar diliyorum.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim