• BIST 79.398
 • Altın 125,520
 • Dolar 3,0865
 • Euro 3,3676
 • İstanbul : 14 °C

Mercedes-Benz Türk’ten Barsan Global Lojistik’e dev teslimat

Mercedes-Benz Türk’ten Barsan Global Lojistik’e dev teslimat
Lojistik sektörünün öncü firmalarından biri olan Barsan Global Lojistik A.Ş., araç tercihini yine Mercedes-Benz’den yana yaptı ve filosunu 100 adet Mercedes–Benz Actros 1841 LSNRL ile genişletti.

1982 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Barsan Global Lojistik, 2010 yılı sonunda tüm filosunu 200 adet Mercedes–Benz Actros 1841 Lowliner araçlarla yenilemişti. Bu yılda birleşik teklif yöntemiyle aldığı 100 adet Actros 1841 LSNRL ile filosundaki mercedes sayısını 300’e çıkardı.


Mercedes-Benz Türk’ün Pazarlama Merkezi’nde düzenlenen teslimat törenine Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı A. Cengiz Çaptuğ, Yönetim Kurulu Üyesi ve TIR İşletme Direktörü Sedat Geyik, Yönetim Kurulu Üyesi Denetleme ve İK direktörü Hakan Kölemenoğlu, Mercedes-Benz Türk A.Ş.’den Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Mercedes-Benz Bayii Mengerler Ticaret Türk A.Ş adına ise Genel Müdür Hayrettin Karaboğa, Mengerler Tic.Türk.A.Ş-İstanbul Şubesi Genel Müdürü Nusret Gürdalı ve Mengerler İstanbul Kamyon Satış Müdürü Oğuzhan Yavuz katıldı. "Hedefimiz Barsan'ın filosunda bin araç ile hizmet etmek"

Tören sırasında konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün “Barsan Global Lojistik ile şuana kadar 300 araçlık bir teslimat gerçekleştirdik. Ama hedefimiz Barsan’ın filosunda bin araç ile hizmet etmek. Mercedes-Benz Türk, araç satışlarında ikinci el araç alım satımı, servis, finansman ve sigorta hizmetleri de sunmaktadır. Barsan Global Lojistik’in yaptığı 100 adetlik filo alımına da servis, finansman ve sigorta hizmetleri dahil edilmiş ve paket anlaşma yapılmıştır. Bu anlaşma yalnızca satıştan ibaret değildir. Teklifimize 36 ay boyunca araç garantisi, servis bakım/onarım ve kasko sigortası da dahildir. Bu paket anlaşma sayesinde müşterimiz araçları kullandığı süre boyunca oluşacak işletme maliyetlerini net bir şekilde hesaplayabilecek ve tüm bu hizmetleri tek bir çatı altında almanın getirdiği sinerjiden faydalanabilecektir. Bu kadar büyük bir iş hacmini tek bir seferde gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bu yeni araçların herkese hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” “Ticari araç pazarındaki daralmadan etkilenmedik”
2012 yılının ilk üç ayında ticari araç pazarında yüzde 20’lik bir daralma olduğunu belirten Sülün, Mercedes-Benz Türk’ün bu durumdan etkilenmediği belirtti. Sülün, Mercedes-Benz Türk olarak bu daralmadan çok iyi satış rakamları ile çıktık. Pazarda genel bir düşüş olmasına rağmen bizim performansımız etkilenmedi. Geçen yılın ilk üç ayı ile karşılaştırdığımızda aynı rakamlarda seyrediyoruz ve pazar payımızı arttırarak ilk 3 ayı geride bıraktık” şeklinde konuştu. “Mercedes benz ile işbirliklerimiz devam edecek”
Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı A. Cengiz Çaptuğ ise, yatırımlarının devam ettiğini ve bu adımların, Türkiye’ye ve BGL markasına olan güçlü inançlarının bir göstergesi olduğunu belirtti. Bu yatırımları ile dünyanın en büyük entegre lojistik şirketinden biri olma hedefine doğru bir adım daha attıklarını belirten Çaptuğ, “Yeni filomuz, yüksek hacimli taşıma kapasitesi ve düşük yakıt sarfiyatı ile maliyetlerimizi aşağı çekecek. Euro 5 standartlarına sahip yeni kamyonlarımızla hem daha rekabetçi, hem daha çevreci bir şirket olacağız” diye konuştu. Çaptuğ, Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllara dayanan işbirliğinin devam edeceğini de sözlerine ekledi. “Birleşik teklif yöntemiyle alımlar artıyor”

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ise Mercedes-Benz Türk’ün kamyon grubunda yıllardır sürmekte olan tartışmasız liderliğinin bu satışla daha da güçlendiğini, Mercedes-Benz Actros kamyonların lojistik sektöründeki büyük filoların tercihi olmaya devam ettiğini belirtti. “Birleşik teklif” modeline olan ilginin her geçen gün arttığına dikkat çeken Özbayır, bu teslimat ile Türkiye’nin kendi sektörlerinde önde gelen firmaları olan Mercedes-Benz Türk ve Barsan Global Lojistik arasındaki uzun vadeli işbirliğinin daha da ileri bir noktaya getirildiğini de sözlerine ekledi. Özbayır, bu önemli satışta emeği geçen Mercedes-Benz Türk Bayii Mengerler Tic.Türk.A.Ş'ye de teşekkürlerini iletti. Bu yıl sektöredeki 30. yılını kutlayan Barsan Global Lojistik, 2000’i aşkın çalışanı ile gümrük müşavirliği, uluslar arası nakliye, kara, hava, deniz ve tren taşımacılığı, depo ve stok yönetimi alanlarında hizmet veriyor. Şirket, gücünü yaptığı yeni yatırımlar ve yeni Actros’lar ile arttırmayı planlıyor. www.tasimacilar.com 02.05.2012 /18:15Diğer Haberler
 • AGİÇ Ulaştırma Hizmetleri’ne 14 Prestij SX30 Eylül 2016 Cuma 13:30
 • Etis Lojistik’ten filo yatırımı29 Eylül 2016 Perşembe 15:24
 • TEMSA’dan 25 Temsa Prestij SX teslimatı29 Eylül 2016 Perşembe 15:22
 • Edirne Belediyesi’ne 50 adet Isuzu Novociti29 Eylül 2016 Perşembe 15:16
 • MAN'dan 15 araçlık teslimat28 Eylül 2016 Çarşamba 13:51
 • Anadolu Isuzu’nun Bursa Çıkarması22 Eylül 2016 Perşembe 17:29
 • Temsa'dan Anadolu Seyahat'e 100 adet Safir22 Eylül 2016 Perşembe 16:12
 • Şampiyonun Tercihi Temsa Maraton20 Eylül 2016 Salı 12:06
 • HNR Lojistik 129 adet Treyler'i teslim aldı01 Eylül 2016 Perşembe 17:19
 • TEMSA’dan Altunhan Şirketler Grubu’na teslimat01 Eylül 2016 Perşembe 14:37