• BIST 123.556
 • Altın 296,171
 • Dolar 5,9355
 • Euro 6,5867
 • İstanbul : 2 °C

Nuhoğlu;"4 Milyon Euro'yu vermeye hazırım lütfen istifa edin"

Nuhoğlu;"4 Milyon Euro'yu vermeye hazırım lütfen istifa edin"
Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin Mersin'de düzenlediği toplantı da konuşan Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul'un, UND Deniz'i eski Başkan Çetin Nuhoğlu'nun batırdığı iddiası Nuhoğlu'nu kızdırdı.

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı ve UND Başkan adayı Çetin Nuhoğlu basına gönderdiği yazılı açıklamada Ahmet Musul'a "Aklınızı peynir ekmekle mi yediniz?" sorusunu yöneltti. Çetin Nuhoğlu'nun, "UND Başkanlığı için Özmen'i ben önermedim" demesine karşılık Ahmet Musul geçen hafta “Engin Beyi Çetin Ağabey önerdi” demişti. Nuhoğlu konu ile ilgili olarak, "Geçen hafta “Engin Beyi Çetin Ağabey önerdi” dedin, bende “Ahmet Musul yalan söylüyor” dedim. Şimdi “Garip Bey önerdi Çetin Ağabey onayladı” diyorsun. Bir haftada ilerleme kaydettin. Artık yalan söylüyorsun demiyorum. Çünkü yavaş yavaş gerçekleri hatırlamaya başladın." dedi. Ayrıca Nuhoğlu yaptığı yazılı açıklamada; "Sizlere bu konuda bir şey daha söyleyeyim; Özmen'i önermiş olsam da, onaylasam da, hiç ağzımı açmamış olsam da (ki gerçek bu) hata yaptım. Sektörden özür diliyorum" diyerek, yeni dönemde bir hata daha yapmayacağını ve bu nedenle de Başkan olacağını ifade etti. Aklınızı peynir ekmekle mi yediniz?
Nuhoğlu'nun açıklaması şöyle devam etti; "UND Deniz’ Çetin Başkan batırdı" diyenler; Ağustos 2010’da yaklaşık ÜÇ Milyon Euro zararı olan UND Deniz’in tek istediği: Onu batırmak için saldıran şirketle senin dediğin gibi bir anlaşma yapmak, Yıllarca açmadıkları Fransa hattında ILK defa hat açan Sektöre bırakmak idi. Biz sadece Fransa’da kalmak istiyorduk. Korktuğun gibi bizi batırıp sonra da aşırı zamlarla, Hem karlarını artıracaklar hem de TEKEL kalmaya devam edeceklerdi. Böyle de oldu." Özmen, Un Ro-Ro'ya yönelik tazminat davası açmanın bazı şartları olduğunu belirterek, "4 Milyon Euro'yu veren davayı açar" şeklinde konuşmuştu. Çetin Nuhoğlu, Özmen'in bu açıklamasına yönelik olarak 4 milyon Euro'yu ödeme önerisinde bulundu ve; "İnanmamak için direnenler: Diyelim ki UND Deniz'i ben batırdım! Simdi de bütün zararları en az 3 kat olarak geri alacağıma söz veriyorum. Buna da kimse engel olamayacak" dedi. Özmen'in “Yüz kere söyledim ben dava açmayacağım. 4 Milyon Euro veren davayı açar, 70 Milyonu alır" dediğini hatırlatan Nuhoğlu, 4 milyon Euro'yu vermeye hazır olduğunu ifade ederek, "Lütfen artık istifa edin veya aday olmayacağınızı açıklayın" şeklinde konuştu. Lütfen artık istifa edin
"Özel fiyat aldığınızı, desteklendiğinizi ve de size ayrıcalık tanındığını Mersin toplantınızda itiraf ettiniz" diyen Nuhoğlu, "En azından aday olmayacağınızı açıklayın" ifadesinde bulundu. Farkında olmadan veya bilerek UN Ro-Ro, EKOL ve MARS gibi şirketlerin ortak menfaatleri için sektör ve diğer nakliyecilere zarar verdiklerini ve özellikle küçük ve orta ölçekli firmaları batırma uğraşı içerisinde olduklarını ifade eden Nuhoğlu, "En acısı da UND gibi saygın bir meslek örgütünü kullanıyorsunuz.Hırsınız ve açgözlülüğünüz, dürüst ve etik davranabilmenin önünde artık ciddi bir engel" dedi. "Bu sektör sizin anlayamayacağınız kadar üstün değerlere sahiptir"
Nuhoğlu; açıklamasını şu şekilde sonlandırdı Rahmetli Onursal başkanımızı da haksız yere suçlamayın. Boyunuzu aşıyorsunuz. O hizmet sevdalısı idi “Koltuk” değil. Bizim yarışımız da sektöre daha iyi hizmet etmek üzere idi. www.tasimacilar.com 22.12.2012 Saat:17:22

Yorumlar
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-12-27 12:40:46
değerli meslektaşlar

UND dediğimiz örgüt ne sorunumuzu çözdü ki bundan sonra da çözecek olsun oraya gelenler sadece kendilerine piyasa yapmaya çalışıyorlar. çimagilde bunu çok güzel dile getirmiş
Erman Haznedar
2012-12-27 09:07:46
Karayolu taşıma kanunu, bakanları personelleri tesir altında bırakarak, mevzuatları uluslararası hukuk kurallarını ihlal ederek çıkartan, bu yasaların çıkarılması için çaba gösterenler işte bakın bu demeçleri veren ve yorumları yapanlardır, Karayolu kara ve deniz yolu tekelleştirmek isteyen zihniyet 2013 yılında hala var. Ulaştırma bakanlığına çağrım Avrupa ulaştırma yasalarının aynısını Avrupa uyum surecinde gerçekleştirmeniz,hukuk kuralları dışında çıkarmış olduğunuz ve araç sayı asgari sınırları koyduğunuz limitleri,ody,udy gibi tekelleşen uluslararası herhangi bir niteliği olmayan bu belgeleri halka vermeniz sorgulanması gereken bir konudur. Mevzuatlar Anayasal uluslararası hukuk kurallarına aykırıdır. C,K,SRC,ODY,UDY gibi yetki belgelerin uluslararası herhangi bir geçerliliği yoktur.
İsa Çani
2012-12-26 19:31:12
Sayın; Çetin Çimagil, çok değer verdiğim sevdiğm arkadaşımsın, dostumsun, bu camiadada taktir ettığım, dürüst bir arkadaşımsın. Lakin Çetin başkana yazdıkların yanlış olduğunu ve birazda haksızlık yaptığını düşünüyorum. 2001-2005 Çetin beyi'n başkanlığında yönetım kurulu üyeliği yapmış biri olaraz az çok Çetin beyı tanrım.

Çetin bey başkanlıgı kesınlıkle 2 dönemden başka yapmak istemezdı. 3 demen de başkanlık yapması için ne kadar baskı yaptığımızı sektörun ihtıyacı olduğunu ve bu görevden kaçamasınız denıldığının bizat şahidim. Ayrıca bu dernek hiçbir zaman batma durumuna geleceğını sanmam.

Bildiğim kadarıyla son iki seneye kadar bu derneğin hiçbir mal varlığı gayrimenkulu satılmamış. Çetın beyın bu sektöre kazandıklarını yazmakla, saymakla bitmez. Bunun en güzel kanıtı adaylığını açıkladığında sektördekı çoşku heyecan, sinerji, umut bunun en güzel kanıtı olsa gerek.

Bu sektörün 2001 den sonrakı süreçtede, devlet broksisindede, 3-5 kişiyle koridorlarda dolaşarak haletme yerine 500-600 kişilik geniş kapsamlı toplatınlar düzenliyerek sektörün gerçek sorunları dile getırlirdi. Derneğimıze Gürbulak gibi prestijli bir eser birakılmıştır kım başlatmışsa Allah razı olsun, ama ihale sürecinde ve yapımında görev almış biri olarak ihalenın ne kadar sefaf oldugunu, Çetin beyın fiyatı dibe düşürmek için ne kadar gayret gözterdığını zaman ayırdığını iyi bilenlerden biriyım.

Ayrıca Gürbulak gerçekten çok ucuza mal edıldı bunun aksini diyenın iyi niyetınden şüphe duyarım. Sektörün bölünmesınden kesınlıkle Çetın bey sorumlu tutulamaz. Hiçbir zaman üye ayrımı yapılmamıştır. UND yönetımınde olamama rağmen Mersındekı tüm RODER toplantılarına katılmışım. Bana birgün neden katıldığımı bile sormamıştır bu derneğin bölünmesıne neden sebep olsun.

Bence Çetin bey bu sektörde bir aktördür, Duayendır. Sektörde yanlış olduğunu düşündüğünde hiçbir çıkarı olmadan aday olması gayet normaldır. Çetın bey başkanlığı menfaat için veya koltuk için yapsaydı. Başkanlığı bırakmazdı ve istediği kadarda kalırdı. Karşısına aday bile çıkmadan kendi biraktı. :etin bey kendi menfaatı için yapsaydı, 5 ayda 7 kez Kazakıstan'a gidermıydı.

Çok iyi hatırlıyorum firma ismını hatırlamıyorum ama 3 aracı kapıda problem yaşadı diye 2 defa bizzat kendısı bu araclar için Kazakıztan'a gitti. Acaba orda Tırsan'ın iki aracı kalsaydı sence Çetın bey gidermıydı.? Bence gitmezdı. Taşımamızın yarısını yaptığımız Habura bakanları, bölge valisi, valilerı, müsteşarları helikopterlerle götürüp yerınde tespıt yaptırırmıydı. Bunu menfaat için yapsaydı (bunu dedım diye belkıde üzülür) çogu zaman o helikopterlerın faturasını kendi şirketınden ödermıydı?

Menfaatini düşünseydı İstanbul üniversitesınde bu sektörün geleceği için 1000.0000 TL civarında lojistık bölümü yaparmıydı. Çetin kardeşım inan başkanı iyi tanımamışsın. Sn;başkan bu sektörü çok sevıyor, bu sektöre aşıktır. İnan bunları sadece sevdiği için yapıyordur. Senı aydınlatmak için özetle bişeyler karalamaya çalıştım.

Bizim içinde talebe ifadesını kulanmışsın iyi niyetınden söyledığını biliyorum. İnan biz o dönem asla ve asla telebe gibi değildık çogu zaman fikirlerımız çakışmıştır ama ortak bir görüşte uzlaşmısız. Lütfen bizi talebe gibi yorumlama. Sektör adına görev yapan yönetım kurulu üyelerıydık.

Saygılarımla....
Çetin Nuhoglu
2012-12-25 18:48:09
Sevgili Ferruh arkadas;

Konuyu anlamadin herhalde. Un Ro Ro dört milyon vermis ve bana dava acmiyacaksiniz
Demis suclu da olsam Rekabet kurulu bana ceza versede siz dava acamassiniz yoksa
Size verdigim dort milyonu faiziyle arti 500.000 Euro'da ceza olarak geri isterim demis.

Baskan da benim param yok birileri bu parayi versinde 30 milyon euroluk dava acabilelim deyince sektor ayaga kalkti biz parayi veririz dedi bende buna onculuk ettim.

Yani birileri sektoru esir almis 40 yillik ve mal varligi 25 milyon olan dernegi.

Olay budur sevgili kardesim.

Sevgi ve selamlarimla

Çetin Nuhoğlu
Ferruh ER
2012-12-25 09:03:50
Yarım Asıra yaklaşan UND için 4 milyon euro veririm demek sektörü aşağılamaktır.Bu sözünüzün ne kadar incitici olduğunun farkında bile değilsiniz.Gözlerinizi kin ve nefret bürümüş.Burası bir sivil toplum örgütü, siyasi parti değil.

Ferruh ER
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-12-24 23:25:54
Bence CETİN NUHOĞLUNUN UND başkanlık için caba göztermesi yanlıştır..ben bir nakliyeci olarak buyuk treyler şirketinin sahibinin bu tur işlere girmesine karşıyım KARDEŞİM herkez kendi işini yapıcak...
Birol İbiş
2012-12-24 22:40:06
UND RO RO yu ilk defa büyümesi ve gelişmesi için kollarını açan KUMPORT LİMAN İŞLETMESİ dir. Kumport'un uyguladığı fiyat politikası-destek ve hizmetlerle UND BİR BÜTÜN OLARAK BU GÜNLERE GELMİŞTİR.

Kumport'un bütün bu desteklerine karşın Limanımıza karşı olan hizmet bedellerini Sayın Ulusoy Döneminde bir türlü tahsil edememiştir. Sonra ki dönemler de ne oldu bilemiyorum ama Tekelleşme konusunda Sayın Nuhoğlu'na hak vermemek elde değil. Tekelci zihniyetten vazgeçilmesi ve paylaşmanın güzelliğinin yaşanması en doğrusudur, her yere-her şeye yetişemezsiniz onun için her yere yayılmış olan küçük ve orta boylara da her zaman ihtiyaç duyarsınız. Başka dünya ve yaşam şimdilik yok, olanında hem kiymetini hemde paylaşımını bilmek lazımdır.

Sigma Lojistik Sanayi Tic.Ltd.Şti.
Birol İbiş
Kumport Limanı Eski Ticaret Müdürü
çetin çimagil
2012-12-23 18:05:06

Sayın Nuhoğlu, Size bazı sorularım var bunlara cevap vermenizi rica edeceğim.

1.UND iki sene önce kendine başkan ararken sektör size yalvarmasına rağmen batmış bitmiş bir UND'ye aday olmadınız, ne oldu da bu gün aday olma ihtiyacı duydunuz? Fikrinizi ne değiştirdi? a- Sektörü çok sevdiğinizden mi?

b- Sektörün kurtarıcısı olma rolünü üslenmek istediğinizden mi?

c- İki yıl öncesine göre çok daha iyi bir UND olduğundan mı?

d- UN Ro Ro ya dava açmak sureti ile bazı kazanımlar elde edip bu parayı yönetmek istemenizden mi ?

2.TOBB'da nakliyeciler adına önemli bir nokta da olmanıza rağmen, sektörün sorunlarının kat be kat arttığı bu zaman diliminde sektör için hangi olumlu kararın alınması için çalıştınız veya bu güne kadar hangi sorunumuzu çözdünüz ?

3. 2001 seçimlerinde daha iyi bir gelecek diye vaatlerde bulundunuz. O zamandan bu zamana sizin egemenliğinizde geçen sürede sektörün kazanımları ne oldu? O günden bu güne karda - devlet bürokrasisinde - ve diğer her noktada ki sektörün eksi yönde yol kat etmesinde sektörün daha iyi bir gelecek yerine kabuslar gören bir girdaba sürüklenmesinde kendi politikalarınızın yanlışlarınızın olduğunu düşünüyormusunuz?

4. 2001 yılından sonra somut bir yatırım olarak gürbulak projesini gösterebiliriz. Bu projede size ait değil rahmetli saffet Ulusoy'un başlattığı lakin seçimlerde sizin başa geçmenizden dolayı devir alıp bitirdiğiniz bir proje (kaldı ki rahmetlinin söylediğine göre zaten bu ortaya çıkmıştır: iki katına mal edilen yanlışlar içeren bir yönetimsel hataların olduğu açık bir gerçek) bu projenin dışında UND'ye bir dikili taşınız var mıdır?

5. Saffet Ulusoy'a karşı bayrak açmanızdan sektörü bir uçurumun kıyısına getirmenizden dolayı kendinizde bir hata görüyor musunuz? içinizde sektöre karşı mahcubiyet var mı?

6. Sektörün ikiye bölünmesine yol açan 2001 yılı atraksiyonlarınızdan dolayı kendinizde suçluluk duyuyor musunuz?

7. Şuan sektörde bir aktör değilsiniz buna rağmen sektörü yönetmek istiyorsunuz. amacınız nedir? Sektörü yönetmekten dolayı ne kazanacaksınız? Bir çıkarınız olmadan her hangi bir menfaatiniz olmadan mı bu sektöre yardım edeceksiniz?

8. 4 milyon euro ben vereceğim aday olmasınlar diyorsunuz? bu cümlenin manası nedir? sektörü 4 milyon ile satın mı alacaksınız? 4 milyon euro verip sektörü kendinize muhtaç mı yapacaksınız ?

9. Madem 4 milyon verecek gücünüz vardı da bunu ihtiyaç olduğu zaman neden vermediniz? o dönem bu paranın geri dönüşü ile alakalı şüpheleriniz mi vardı?

10. Vermeyi taahhüt ettiğiniz 4 milyon euroyu hibe edecek misiniz? yoksa bunu faizi ile kat be kat fazlası ile sektörden ve und den geri isteyecek misiniz?

11. Sektörden gelin bize başkan olun diye bir talep yokken hatta sizin aday olmanızdan dolayı rahatsız olan ciddi bir çoğunluk başkan olmanız durumunda da dernekten kopmaların olacağı aşıkarken işleriniz ve yatırımlarınız da bu kadar ciddi devam ettiği bir dönemde. Sektörü ikinci kez tekrar parçalayacak kişi olmanızın manasını anlamıyoruz bunu izah eder misiniz? bu size nasıl bir mutluluk verecek?

12. Sektöre 2001'den sonra verdikleriniz ve aldıklarınız ortada UND sizin ve yetiştirdikleriniz döneminde hiç bu kadar kötü yönetilmedi. Devlet nezdinde ve mali olarak bu derece geri gitmedi. Fakat siz sektörün başkanı olma sıfatınız ile toplumsal anlamda bazı yerlere geldiniz. Sektör ve sizin grafiğiniz ters yönde ilerledi siz TOBB ulaştırma ve lojistik başkanı oldunuz, sektör ise batma noktasına geldi. bu durumda oturduğunuz koltuğu boşu boşuna işgal ettiğinizi düşündünüz mü?

13. 2001 yılında rahmetli Ulusoya söylediğiniz koltuk sevdalısı ve benzeri cümleleri bu gün terk ettiğiniz koltuğa tekrar geri dönmek isteyerek aynı duruma düşüyorsunuz. bu konuda ne söylemek istersiniz?

14. Sayın Ulusoyu beğenmediniz sektöre yaptıklarını görmezden geldiniz. Ne siz nede talebeleriniz UND'ye bir ağaç dikmediniz ve hala merhum başkan ve eski ekibin kazandırdıklarının miras kullanım kavgası içindesiniz. Siz bu durumdan dolayı

a- rahatsız olmuyormusunuz

b-merhuma zamanında haksılık yaptığınızı düşünüyor musunuz?

c- merhuma karşı seçim kazanmanıza rağmen geldiğimiz noktada insanların ellerimiz kırılsaydı da karşı oy kullanmasaydık demelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

d- bu seçim bir noktada sizin ile sayın özmen arasında geçecek olmasına rağmen aslında bir noktada da siz ve ulusoy sevenleri arasında geçecektir. buda şu demektedir. rahmetli ulusoy o kadar büyük hizmetler sunmuş ki onu sevenler onun hatırına hala size rakip pozisyonundalar. bu içten içe sizin yenilginiz olmuyor mu? sizce de gelmiş geçmiş en büyük başkan sayın ULUSOY MUDUR? sorularım daha var.

Lütfedip tatmin edici cevaplar verirseniz yenilerini siz ve kamu oyu ile paylaşacağım. selamlar ve saygılar Çetin Çimagil

Diğer Haberler
 • Yüzde 316 ile yüzde bin arasında zam geldi.13 Ocak 2020 Pazartesi 09:54
 • Arkas Lojistik yeni Ceo'su Onur Göçmez09 Ocak 2020 Perşembe 13:46
 • DFDS Akdeniz'de önemli atama gerçekleşti08 Ocak 2020 Çarşamba 17:17
 • 2019 yılını rekorla kapattı08 Ocak 2020 Çarşamba 14:06
 • Son teslimatı Digit yapacak08 Ocak 2020 Çarşamba 12:43
 • "Güvenli Ödeme Sistemi" geliyor07 Ocak 2020 Salı 16:44
 • Boeing, THY'ye 150 milyon dolar tazminat ödedi31 Aralık 2019 Salı 15:32
 • DHL ormanı için 13.000 tohum toprakla buluştu31 Aralık 2019 Salı 13:10
 • 2019’u zirvede tamamlayanlar ödüllerini aldı31 Aralık 2019 Salı 13:00
 • MAN, Servis ağını genişletiyor31 Aralık 2019 Salı 12:09
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim