• BIST 1.202
 • Altın 483,009
 • Dolar 7,9087
 • Euro 9,3476
 • İstanbul : 21 °C

Nuhoğlu’ndan Özmen’e Hodri Meydan

Nuhoğlu’ndan Özmen’e Hodri Meydan
TIRSAN Treyler Sanayi Ticaret ve Nakliyat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, UND başkanı Ruhi Engin Özmen’e Hodri Meydan diyerek ortak basın toplantısında kozlarını paylaşmaya davet etti.

UND başkanı Ruhi Engin Özmen ve eski başkanlar arasında yaşanan polemik devam ediyor. TIRSAN Treyler Sanayi Ticaret ve Nakliyat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, UND başkanı Ruhi Engin Özmen’in basına yaptığı açıklamalarda haddini ve saygı sınırını aştığını belirterek, Özmen’in söylediklerinin doğru olmadığını ifade etti. “Özmen’in açıklamaları doğruyu yansıtmıyor”
Çetin Nuhoğlu’nun basına bir açıklama yapmasının ardından Ruhi Engin Özmen’den konuya yönelik bir açıklama gelmişti. Olayın basında yer bulmasının ardından Nuhoğlu’nun ikinci açıklaması gecikmedi. Nuhoğlu; hodri meydan diyerek Özmen’in yaptığı açıklamanın bir cümlesi hariç gerisinin yanlış olduğunu iddia etti. Nuhoğlu; “Özmen’in söylediklerinin hiç biri doğru değil. Sadece biri hariç, Avrupa’nın 4. Büyük Treyler üreticisi olarak sektörün tedarikçisi olmamdır” dedi. Nuhoğlu, yayınladığı açıklamada, UND Başkanı Özmen tarafından yapılan basın toplantısında masada yanında bulunan üç kişiye üç farklı mail gönderdiğini belirterek, “Söylenen yalanları çok iyi bildikleri için onlara sordum, cevap bekliyorum” dedi. Nuhoğlu asıl konunun hala cevaplanmayan sorular olduğunu belirterek bu soruları şöyle sıraladı; Ahlaksız anlaşma ve bu anlaşmada şu maddeler var mı? • Satıcı ve Satıcı’ nın iştirakleri, ve/veya bunlarla doğrudan veya dolaylı hissedarlık veya başkaca hukuki kontrol ilişkisi olan üçüncü şahısların, Opsiyon Sahibine......................... karşı açılmış bir dava veya hukuki talebinin veya ihtilaf konusu olmayacak. (Tazminat davası dahil mi? ) • Taraflar halen hazırda derdest olan ilgili davalardan bir birlerinden herhangi bir hak ve tazminat talebi olmadan iş bu sözleşmenin imza tarihinde feragat edeceklerdir. (Hangi davalardan feragat ettiniz ?) • Taraflar, bu Sözleşme sebebiyle edindikleri....................... Hiçbir bilgiyi üçüncü şahıslara ifşa etmeyeceklerdir. Bu madde Sözleşme’nin her ne suretle olursa olsun sona ermesi halinde 2(iki) yıl yürürlükte kalmaya devam edecektir. (Yönetim Kurulu üyeleri ve başkan yardımcıları üçüncü şahıs mıdır?)
Nuhoğlu; Satıcının U.N Ro-Ro’ da geriye kalan hisselerinin Opsiyon Sahibi tarafından alınması ve öncelikli görüşme yapma konusunda mutabık kaldıklarını belirterek, “Sadece öncelikli görüşme hakkı “ nerde tüm hisseler için 15 milyon Avro satış anlaşması” dedi. “Engin Bey cambaza bak cambaza oynama”
Nuhoğlu, sektörde yabancıların pazar payının 2007’de sadece yüzde 22 iken şuan Ekim sonu itibari ile yüzde 45.13 e çıktığını belirterek, Birçok kişinin bir an önce firmasını satarak sektörden çıkmak isteğini ama çıkamadığını ve büyük çaresizlik içinde olduğunu yakinen bildiğini belirtti. Bu oranları biliyor olmasını “Sadece İstanbul’da yüzde 64 ‘ünün tedarikçisiyim. Bu konuda söyleyecek neyin var?” diyerek belirtti. Nuhoğlu; Özmen’e “Bütün bu açıklamalardan sonra gene yalan söylediğin (Seçim sonrası ilk toplantı hariç ) hiç toplanmamış İstişare kurulunu YK ile beraber toplamayacak mısın?” sorusunu da yöneltti. “Sen neymişsin be abi’yi gör”
Nuhoğlu, Ruhi Engin Özmen’e ortak basın toplantısı yapma çağrısında bulunarak, “İstersen ortak basın toplantısı yapalım ve “ Sen neymişsin be abi”yi gör” dedi. www.tasimacilar.com 23.11.2012 / 10:27

Yorumlar
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-11-24 14:14:59
UND RO-RO iflasında yıkıcı rekabetin yanında kötü yönetim,bol denetimsiz harcamalarda sebep olmamışmıdır.?
Ayrıca İcra Kurulunun; kendini yönetimin üstünde görmesi sizleri rahatsız etmedi mi?Yoksa yönetime sözü geçmeyenlerin İcra Kurulunu kullanarak derneği uzaktan idare etme düşüncesi olmamış mıdır? Ulusoy bu sektörle helalleşti siz Çetin Bey sizde helalleşin ve bu dernekten elinizi bence çekin.
Sizin UND de başkan olanların rakibine karşı derneği kullandığı ifadeniz doğrudur.Kimileri iş hacimkerini bu dernek sayesinde rakiplerine karşı kullandığına siz ne dersiniz.
Ruhi Engin Özmen Başkan ve yönetimi derneği töhmet altında bırakmayıp UN RO-RO sayesinde derneğin yaklaşık 13 milyon Euro borca ve haczine sebep olan eski yönetimin bıraktığı borcunu ödeyerek tüm sektör ve üyelerinin teşekkürünü almıştır.
Bu yönetim,UND UN RO-ROdaki 1/3 hissesini satarak değil teminat göstererek alınan para ile borcunu ödemeye çalışmıştır.Sözleşme açık tüm yönetimin bilgisi dahilinde olmuştur.
Sizce UND yi kefalet karşılığı borçlandırmanız ne derece doğru bir yaklaşım bunu hiç düşümdünüz mü ?Derneği borç altına iten anlayış sektörün karşısına çıkıp kendini savunacak şaşıyorum.
UND eski yönetimin dava açarak rekabet kurulunda kazandığı 842.000 Tl ‘nin derneğe bir katkısı olmamıştır.UN RO-RO nun derneğe hacizden dolayı 5 milyon Euro borcunu ödeyerek yardımcı olmasının arkasında hiçbir gizli anlaşma yoktur.Derneğin başkada çaresi yoktur.O zaman sizler bunu karşılasaydınız bu para alınır mıydı ?
Sayın Nuhoğlu,sizce yetkisi olmayan bir avukatın UN RO-RO ya rekabet kuruluna deve açması doğru mu ?Yapılan bu hareketin yanlışlığı yönetim kuruluna uygun bir davranış olarak görüyor iseniz,sizlere bir şey diyemiyece’ğim.
Sektörü temsil eden iki derneğin birleşerek birlik ve beraberlikle hareket etmesine gölge etmenin ve tekrar bölmenin bu sektöre hiçbir faydası olmaz.Hiçbir üyede buna müsaade etmez.
Son yıllarda sektörün ağırlaşan sorunları varken yönetimin dışındakilerin kendine adam aramadan kimseyi kullanmadan ,çözüm üreterek mevcut sorunların çözümlenmesine yardımcı olması kanısındayım.
Sizlere Anadolu’dan seslenerek menfaatsiz hizmet edenlere ,saygı sevgi dolu ,sektöre sahip çıkan insanların sahiplenilmesi dileğimle.
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-11-24 13:28:20
Arkadaşlar mevcut UND başkanı basın toplantısında yönetim kurulu üyesi
Ahmet Musul Engin beyi Und başkalığına çetin beyin önerdiğini açıkca ifade etmiştir. Çetin beyde bunu inkar etmektedir. Engin beyden önceki başkanı kim önerdi bu sektöre ?
Yine basın toplantısında Ahmet Musul Roma impratorluğu batarken romalıların meleklerinin cinsiyetinin tartışıldığını söyledi.

Şimdi sektör batma noktasına gelmiş iken Kapıkule ve Hamzabeylide Haburda Gürbulukta kuyruklar 15-20 km lere ulaşmısken iç gümrüklerde gümrüklerin keyfi uygulamarından araclarımı boşaltma ve yuklemeleri çok gecikmeli olarak yaparken Erenköy ve Halkalı gumruklerin şehir merkezlerinden kaldırılamamışken bu gumruklere girip cıkarken nakliyecinin cebinden cıkan maliyetler dururken AMERİKALI gemisini sektörümüzün aracları ile full doldurken ve doldurmaya devam ederken.

Şimdi sektöre soruyorum basın açıklamalarından anladığım bundan önceki UND yönetimi son iki yılını UND denize harcamıştır.Şimdiki yönetimde 2 yılını UND denizin borçlarını ödemek için harcamıstır. Yani UND nin 4 yılı heba olmustur sorunlar çığ gibi büyümüştür.
Sizler kavgaya devam ettikçe günden güne kan kaybeden sektörümüzün iflası UND denizin iflası gibi kaçınılmaz ve hızlı olacaktır .Basın üzerinden UND başkanına Hodri meydan demek sektöre demektir.

Takdir sektöründür
Saygı ve sevgilerimle
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-11-23 22:57:25
Sayın Çetin bey sizin bu gün artık hiç konuşmuyor olmanız gerekmektedir. Kaç tane Firmayı batırıp kilit vurduğunuzu bilmeyen yok. Finans kayyumlarınız şu anda kaç firmayı batırmakla uğraşıyor buna cevap verebilirmisiniz? Rahmetli Saffet Beyin bir sözü vardı; Bizim işimiz Nakliyecinin tekerine taş koymak değil, teker daha iyi dönsün diye yağ takviyesi yapmaktır derdi.

Yabancı plakalı araç arttı diyorsunuz? Peki kaç tane yerli nakliyecimizin yurt dışında kurulu firması var ve bu yabancı plakaların kaçı bunlara ait. Römorkları ve çakicileri siz satıyorsunuz, daha iyi bilirsiniz? Almanya'da ilk fabrikayı açtığındaki günleri hatırlarsanız, kimlere vefasızlık ettiniz belki aklınıza gelir.

Derneğin kasasını nasıl boşalttığınız nelere yatırım yaptığınızı ve ortada ne olduğunu bütün camiya çok iyi biliyor. Size teslim edilen serveti bol keseden harcadınız, taş üstüne koyduğunuz taş nedir? Kalite belgenizmi? Yoksa 1 Milyar dolara alıcı bulabilen, 2 takoz gemiyle başlayıp, Dünyanın 2. büyük filosunu oluşturan ve Avrupa Multimodal Taşımacılık ödülünü almış ve yıkmaya çalıştığınız diğer şeylermi. 2. Döneminizde de Derneğin Merkez binasını satarsınız herhalde. Şimdi diyeceksiniz ki Gürbulak Ne? Ona Ruhi Bey cevap verdiği için başka söze gerek yok.

Hodri meydan birgün size çekilecektir,
Sur Kontur diyoruz sadece :))))))
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-11-23 20:58:06

Sn C.Nuhoglu,Sn UND Denız Yonetım Kurulu Uyelerı,

Genel Kurulca secılmıs bır yonetım Kurulu ve Baskanı dernegın haklarını savunmak adına bazı gırısımlerde, uygulamalarda bulunmaktadır, bulunmuslardır. Bunlar dogrudur veya yanlıstır, secılmıs bır yonetımı dısarıdan bu kadar neden acaba sorguluyorsunuz?

Ocak ayı ıcerısınde yapılacak Genel Kurulda sorularınızı sorarsınız, yonetımı ıbra etmezsınız. Kamuoyunun bılmedıgı bazı hesaplar var ıse onu bılme sansımız yoktur. Sahsen Baskanı ve/veya eskı baskanı, yonetım kurulu uyelerını tanımam, vede hıcbır tıcarı ılıskımde olmamıstır, yoktur, ancak bu yazılanları okududugumda eskı baskanın vede onun uzantısı uzaktan kumanda dıger baskanın vede yonetım kurulu uyelerının yapmıs oldukları acıklamalar, ithamlar dogrultusunda buna hakları olmadıklarını dusunuyorum.

Nedır bu saldırının nedenı?

Lutfen acıklarmısınız? Ismım hıc muhım degıl, bu sektoru takıp eden eskı bır emekcıyım. Cok arzu edersenız, gazeten kımlıgımı ogrenebılırsınız, konusuruz.

Yanıtlarınızı bu sektordekı herkes gıbı beklıyorum.

 

Saygılar.

Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-11-23 10:49:54
Merhaba Arkadaşlar , Belkide bu konuya karışmak bana düşmez ama Ben Hem eski UND yönetimi ile çalıştım hemde RODER da çalıştım. Rahmetli Saffet Bey zamanından sonra seçimle gelenlerin ne yaptıklarını çok iyi biliyorum, UND'nin kasasını boşalttılar. Beni tanıyan büyüklerimden konuya yorum yaptığım içinde özür dilerim .

Selamlar
Diğer Haberler
 • İş Sağlığı ve Güvenliğinde Ford Otosan’a 9 ödül birden01 Ekim 2020 Perşembe 11:30
 • UTİKAD tarihinde bir ilk01 Ekim 2020 Perşembe 10:45
 • Lojistik Trend Radarı sonuçları28 Eylül 2020 Pazartesi 12:16
 • Servis Sektörü UKOME toplantısında25 Eylül 2020 Cuma 16:17
 • Öğrenci ve personel servislerine zam24 Eylül 2020 Perşembe 17:27
 • Servis Sektörü eylemde23 Eylül 2020 Çarşamba 15:27
 • Anadolu Isuzu'nun Gezici Kütüphanesi okullarda23 Eylül 2020 Çarşamba 13:03
 • Petrol Ofisi'nden güneş enerjili istasyon16 Eylül 2020 Çarşamba 11:11
 • Ticari araçta üretim yüzde 27 daraldı14 Eylül 2020 Pazartesi 17:59
 • Filosuna 10 tane çekici ilave etti14 Eylül 2020 Pazartesi 17:55
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim