• BIST 94.008
 • Altın 191,331
 • Dolar 4,6906
 • Euro 5,4859
 • İstanbul : 23 °C

Personel / Öğrenci Taşımacılığına yeni araç

Personel / Öğrenci Taşımacılığına yeni araç
Hyundai Motor Company tarafından düzenlenen “Test Sürüşü Organizasyonu”na katılan 50’yi aşkın uluslararası basın mensubu H350’leri Antalya’da test etti.

Karsan’ın, ürettiği H350 Serisi hafif ticari araçlar, 50’nin üzerinde uluslararası basın mensubu tarafından Hyundai’nin Antalya’da düzenlediği “Test Sürüşü Organizasyonu”nda test edildi. 50’ye yakın ülkeye ihraç edilecek olan H350 Serisi minibüs, panelvan ve kamyonetler Mayıs ayından itibaren Türkiye pazarında, hemen ardından da sırasıyla Belçika, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Avusturya, İtalya, Polonya, İspanya ve İsviçre pazarlarında satışa sunulacak.

Hyundai tarafından 19 – 21 Mayıs tarihlerinde Antalya Belek’teki Kempinski Hotel The Dome’da düzenlenen “Test Sürüşü Organizasyonu”na İspanya, Almanya, Avusturya, İsviçre, Polonya, Hollanda, İrlanda, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’den basın mensupları davet edildi.

20 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilen basın bilgilendirme toplantısı Hyundai Motor Company’nin İhracat Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Edward Lee’nin açılış konuşması ile başladı. Edward Lee’nin ardından söz alan Hyundai Motor Europe’un Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Thomas A.Schmid; Hyundai Motor Group’un bugün dünyanın beşinci büyük otomobil üreticisi olduğunu anlattı ve ticari araçlardaki büyüme stratejileri doğrultusunda Çin ve Avrupa’daki faaliyetlerini artıracaklarına dikkat çekti. Schmid; “Önümüzdeki beş yılda ticari araç üretimimizi %190 artırarak yıllık 320 bin adede çıkartmayı hedefliyoruz. Global vizyonumuz 2020’de dünyanın en büyük beş ticari araç üreticisinden biri olmak yönünde. H350 araçlarını Avrupa pazarı için dört yıllık bir programın sonucunda tasarladık. 2010’lu yılların sonuna geldiğimizde, HMC ürünlerinin ticari operasyonlarının 140’dan fazla ülkede yürütülmesini hedefledik. 2016 yılından itibaren de satış adetleri ve pazar paylarını yükselterek ilerlemeyi hedefliyoruz.” diye konuştu. Hyundai Motor Europe’un Filo Satış ve Pazarlama Direktörü Adrian Porter ise H350 araçlarıyla ilgili detaylı bilgi verdi.

Avrupalı müşterilerin beklenti ve ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak şekilde geliştirilen ve üretilen H350 Serisi araçlar projenin başından beri yapılan çalışmalarda; binek araç konforunu, fonksiyonalitesi ve esnekliğini aratmayacak şekilde tasarlandı. Panelvan, şasi kamyonet ve minibüsden oluşan üç farklı H350 ürün grubunun sahip olduğu sürüş dinamikleri, dayanım ve yalıtım/izolasyon karakteri, Avrupalı müşteriler özelinde ortaya çıkarıldı. Bu sonucun alınabilmesi için Almanya, Rusya, İspanya ve Türkiye’de çok farklı yol – yük ve hava koşullarında test sürüşleri gerçekleştirildi.

Sadece Hyundai markası için değil, aynı zamanda hafif ticari araç segmenti için de yıllar sonra çıkan yepyeni bir ürün olan H350’ler; geniş yükleme hacmi, ergonomik tasarım, yüksek performans, çağdaş güvenlik-teknik ve fonksiyonel donanımlar ile pazara sunuluyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra benzersiz işletim maliyeti avantajına sahip H350’lerin pazarın vazgeçilmezi olması bekleniyor.

H350 Panelvan: Üstün Yükleme Kapasitesi ile Sınıfında Fark Yaratacak

H350 Panelvan; müşterisinin en kolay ve en hızlı biçimde en fazla yükü taşıyabilmesi için tasarlandı. Panelvanların iki farklı şasi boyunda, sırasıyla 10,5m³ ve 12,9m³ yükleme hacmine sahip, versiyonları bulunuyor. 3,5 ton azami yüklü ağırlık sınfında, üstün yükleme kapasite ile sınıfında fark yaratıyor. 3,6m uzunluğundaki yükleme alanına beş adet Euro-Pallet yerleştirilebiliyor.

H350 Panelvan: Fonksiyonel Yükleme Alanı ile Her İşin Üstesinden Gelecek

Üstün yükleme kapasitesinin yanı sıra, yükleme alanının sahip olduğu fonksiyonellik ile her işin üstünden rahatlıkla gelebiliyor. Kolaylıkla yükleme yapılabilecek geniş sürgülü ve arka kapıları sayesinde, hem zaman tasarrufu hem de konfor sağlıyor. 270 dereceye kadar açılabilen arka kapılarıyla, her türlü zor yükleme koşulunun rahatlıkla üstesinden gelecek şekilde tasarlandı. 690 mm’lik yükleme yüksekliği ile hiç efor sarfetmeden tek seferde her türlü yük H350 Panelvan içerisine yüklenebiliyor.

H350 Minibüs: 13+1 & 16+1 Yolcu Kapasiteli Alternatifleri ile Pazarda

H350 ürün ailesinin temel taşlarından biri de Minibüs versiyonu. 13+1 ve 16+1 yolcu kapasiteli minibüs alternatifleri ile toplu taşımacılıkta önemli bir aktör devreye giriyor. Teknik ve donanım özellikleri incelendiğinde, H350 tüm güncel regülasyonlara uyum sağlayan, personel – okul ve turizm taşımacılığı için ideal bir araç.

Geniş/ferah iç hacmi, panoramik camları, rahat koltukları ve fonksiyonel donanımlarıyla H350 çağdaş ve konforlu yolculukların adresi olacak. Yolcuların tercih edeceği ve işe, okula ya da tatile giderken seyahat için tek tercih edecekleri ürün konumuna gelecek. H350 Minibüs model versiyonları, ayrıca projeksiyon tip LED farlarıyla ilk bakışta dikkat çekiyor.

H350 Kamyonet: Geniş Üst Yapı Seçenekleri ve Esnekliği için tasarlandı

H350 ürün ailesi, üçüncü üyesi olan kamyonet modeli ile tamamlanıyor. İki farklı şasi uzunluğu ile her türlü ihtiyaca cevap verecek esneklikte olan H350 kamyonetler; sağlam, dayanıklı ve güvenilir şasi platform yapısı ile, geniş üst yapı seçenekleri ve esnekliğine sahip. Uzun kollu yan ayna seçeneği; regülatif limitler dahilinde, rekabetçi üst yapı (örneğin kapalı kasa) uygulamalarının yapılmasını mümkün kılıyor. 2,32m genişliğine kadar elverişli bu üst yapılar ile, daha fazla yük ve daha fazla kazanç standart oluyor.

H350 Toplam İşletme maliyetini düşürmek için tasarlandı ve geliştirildi
İki farklı güçte A2 2.5 CRDI Turbo Diesel Motor

H350’de, Hyundai’nin standart veya yüksek motor gücüne sahip, arkadan çekişli ve altı vitesli düz şanzımanlı 2,5 litre turbo diesel motoru kullanıldı. Motorun özellikleri gerçek çalışma koşullarına yönelik olarak, en çok kullanılan 1.500 – 2.500 rpm devir hızı aralığında %10-20 daha fazla tork üretmek üzere geliştirildi. Araç son derece rekabetçi bir çekiş kapasitesine sahip.

Geliştirilmiş Yakıt Ekonomisi

Yakıt ekonomisini geliştirmek üzere H350’ye Hyundai’nin “Idle Stop’n Go” olarak adlandırılan akıllı dur kalk teknolojisini eklemek de mümkün. Vites değiştirme göstergesi, ekonomik bir sürüş sağlarken Gelişmiş Akü Yönetim sistemi frenleme enerjisinin geri kazanılmasını sağlayarak aküyü şarj ediyor. Bütün bu faktörler yakıt tüketimini %10’a kadar azaltmaya yardımcı oluyor. Ayrıca EKONOMİK sürüş butonu, motoru ekonomik moda alarak yakıt ekonomisinde %2 oranında ekstra bir artış sağlıyor.

Satış Sonrası Hzimetler ve Garanti Uygulamaları

H350 müşterilere sıra dışı bir servis hizmeti ve rekabetçi bir bakım maliyeti sunuyor. Kazalara karşı dayanıklılığı ve arka tampon enerji emici ünitesi gibi akıllı çözümleri tamir maliyetlerini düşürürken yüksek bir ikinci el değeri sağlıyor. Ayrıca her modelde, rekabetçi iki yıl sınırsız kilometre ve 10 yıl paslanmazlık garantisi bulunuyor. Avantajlı günlük işletme maliyetlerinin yanı sıra yeni H350, birkaç yıllık kullanım sonrasında bile değerinin büyük kısmını koruyor olacak. EurotaxGlass’s üç yıl ve 90.000 km sonrasında aracın değerinin %36 olacağını teyit etti. Bu değer, bu segmentte rakiplerin ortalamasından yaklaşık %2 daha fazla.

Hafif Ticari Aracın Olağanüstü İşlevselliği, Binek Otomobilden İlham Alan Konfor, Kalite ve Tasarım ile Buluştu

Yeni H350’nin iç tasarımı aracın yepyeni özelliklerini vurgularken, benzersiz bir kaliteyi de gözler önüne seriyor. İç tasarım ve görünüm, sürücülerin “mobil ofislerindeki” her günkü görevlerini yerine getirmelerini kolaylaştırırken, sunulan kabin konforu binek otomobilleri aratmıyor. Kontrol paneli ergonomisi, kullanım kolaylığı ve emniyetli çalışma sağlıyor. Son derece kullanıcı dostu olan araç/sürücü arayüzü, araca ilişkin tüm kilit önemli bilgileri sunuyor. Araçta standart olarak 25 saklama bölmesi ile üç adet elektrik prizi bulunuyor. Bütün bunlar bu sınıftaki bir araçtan normalde bekleyebileceklerinizin çok ötesinde.

Geniş Hacimli Kabin

H350’ün sürücü kabini, hacim ve görüş mesafesi açısından da otomobilleri aratmıyor. Sürücü kabini, boyu iki metreyi bulan yolcular için tasarlandı. Sürücünün net görüş hattı ve H350’nin derin yan camları sayesinde dışarısı rahatça görülebiliyor ve ön cam 44 derecelik son derece rekabetçi bir görüş açısı sunuyor.

Hyundai Binek Otomobillerinden Alınan Akıllı Teknolojiler

Hyundai için otomobilin konforunu hafif ticari araç segmentine taşımak, binek otomobil portfoyünün akıllı teknolojilerini sunabilmek demek oluyor. Bu teknolojiler arasında kullanıcı dostu hız kontrolü, arka güvenlik kamerası, park yardım sistemi ve silecekleri harekete geçiren yağmur sensörünü sayabiliriz. İç ve dış kısımlardaki LED ışıklar da aracın genel enerji verimliliğine katkıda bulunuyor.

Üstün Sürüş Konforu

H350’nin süspansiyonu, konforlu bir sürüş, mükemmel kontrol kolaylığı ve hassas sürüş dinamikleri sağlıyor. McPherson tipi ön süspansiyonlar ve horizontal yaprak yaylar ile arkada parabolik yaylar ve denge barları her türlü yükleme koşulunda konforlu ve emniyetli sürüş imkanı veriyor. H350 12,9 metrelik dönüş çapı ile şehiriçi kullanıma çok uygun. Rahatlık ve konfor sağlayan bu özellikler, araç sürücüsünün memnuniyetini arttırmakla kalmıyor, aynı zamanda güvenlik ve etkinlik de sağlıyor.

NVH (gürültü/titreşim/kullanım konforu)/ İyileştirme

Hyundai mühendisleri tüm gürültü/titreşim ve sertlik izlerini kaynağında minimize etmeye odaklanarak yine “otomobilden farksız” sloganını şiar edindi.

Aktif Emniyet

H350 araçlarımızın bir diğer önemli özelliği de emniyet. Emniyet, yaralanmalardan ve çok daha kötü olasılıklardan kaçınmak için hayati önem taşıyor ve aracın muazzam emniyet donanımı daha az zarar görmesini sağlıyor ve tamir maliyetlerini düşürüyor. Araca dahil olan Dinamik Kontrol Sistemi ile dokuz adet elektronik cihaz sürücüye yardımcı oluyor ve koruma sağlıyor. Bu cihazlar arasında Savrulma Önleyi Kontrol Sistemi (Anti – Roll), Elektronik Fren Dağılımı, Ani Frenleme Uyarı Sistemi, Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Sistemi, Elektronik Denge Kontrol Sistemi, Hidrolik Fren Asistanı, Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Acil Durma Sinyali ünitelerini sayabiliriz. Ayrıca araçta “Şerit Takip” sistemi de bulunuyor.

Pasif Emniyet

Hyundai mühendisleri olası çarpışma hallerinde tüm yolcuların ve sürücünün güvenliğini maksimum düzeye getirdi. Yepyeni kaportada %75 oranında kullanılan az karbonlu çelik ile kapalı ring sistemi darbe kuvvetini ve üst üste binen yan çerçeveleri eşit olarak dağıtarak, darbeleri daha etkin bir şekilde emiyor. H350, segmentinde kazalara karşı dayanıklılık açısından en iyi derecelendirme notuna sahip. Ticari Araç müşterilerinin aradığı kalite, sağlamlık, ekonomi, konfor ve güvenlik gibi değerleri sunmak üzere tasarlanmış ve üretilmiş H350, ürün yelpazesi, standart ve opsiyon özellikleri ile göz doldurdu.

hyundai_h350_07.jpg

 

hyundai_h350_66.jpg

 

hyundai_h350_68.jpg

 

hyundai_h350_72.jpg

 

hyundai_h350_77.jpg

 

hyundai_h350_121.jpg

 

hyundai_h350_120.jpg

 

hyundai_h350_167.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Hakan Ateşer
01 Ağustos 2017 Salı 01:42
01:42
Bende 16+1 turizm için araç yapacağım bu seriden harika olmus
Jan
26 Mayıs 2017 Cuma 11:34
11:34
Benimle iletişime geçermişsiniz 05435060358
Mehmet
20 Kasım 2016 Pazar 17:52
17:52
İnan ki araç çok güzelsin ama orjinal döşeme değildir orjinal döşeme olursa inan ki bütün araçlara bin çeker
Mehmet
20 Kasım 2016 Pazar 17:51
17:51
Araç çok güzel ama orjinal döşeme değildir orjinal döşeme olursa inan ki Ford abim çeker
YILMAZ
28 Haziran 2016 Salı 23:33
23:33
LÜTFEN BİLEN BİRİSİ PANELVANIN FİATINI YAZSIN
ersin
11 Haziran 2016 Cumartesi 11:47
11:47
İçi oturma düzeni fiati nerde bulamiyorum
arap sarı
10 Mayıs 2016 Salı 21:34
21:34
2016 modeli cıkmıyomu sadece 2015 modeli var
hüseyin
05 Şubat 2016 Cuma 15:15
15:15
Harika bir araç ben çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim almayı düşünenler zaman kaybetmeden alın çok ekonomik çok seri bir araç harika işçiliği var.
MURAT DURAN
20 Ekim 2015 Salı 21:34
21:34
SÜPER BİR ARAÇ.BİZZAT SÜRDÜK VE TEST ETTİK.16+1 85 BİN CİVARINDA ARACA TAKILMASINI İSTEDİĞİNİZ ÖZEL ŞEYLER İÇİN EKSTRA HESAP ÇIKABİLİR DEDİLER.SERİ BİR ARAÇ.
MKKK
29 Eylül 2015 Salı 14:36
14:36
GERÇEKTEN FİAT NERDE BUNU NERDEN BULACAZ
şahin
22 Eylül 2015 Salı 12:24
12:24
harika
erkan
26 Ağustos 2015 Çarşamba 19:08
19:08
150 hp 83500 tl 16+1
metto
19 Ağustos 2015 Çarşamba 18:09
18:09
hiç bir yerde fiyatı yok araştırdım bedava galiba.
ferhat
09 Temmuz 2015 Perşembe 09:51
09:51
arkadaşlar bu araba kaç para interneti aradım taradım hiç biryerde fiyat listesini bulamadım bilen varsa açıklarsa memnun olurum
mehmet özmez
26 Mayıs 2015 Salı 09:29
09:29
Fiyat listesi
Diğer Haberler
 • TEMSA markalı araç sayısı 5 bini aştı28 Mayıs 2018 Pazartesi 15:47
 • Iveco'nun yeni stratejisi LNG yakıt24 Mayıs 2018 Perşembe 16:33
 • Yenilenen Ford ticari ailesi24 Mayıs 2018 Perşembe 11:53
 • İVECO, Japan Truck Show'da17 Mayıs 2018 Perşembe 13:27
 • Iveco'dan yeni ağır segment aracı15 Mayıs 2018 Salı 16:25
 • Tırsan Long Haul Days etkinliğine katıldı15 Mayıs 2018 Salı 16:16
 • Renault Trucks 20.yılı kutlamaları15 Mayıs 2018 Salı 15:27
 • Performanslı tasarruflu yeni nesil motor14 Mayıs 2018 Pazartesi 20:40
 • Ticari araç üretimi otomotivi yükseltti14 Mayıs 2018 Pazartesi 14:05
 • TEMSA, MD9 LE model aracını sergiledi11 Mayıs 2018 Cuma 10:46
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 - 212 258 77 87 | Faks : 0212 259 78 85 | Haber Yazılımı: CM Bilişim