• BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul : 15 °C

Serin Treyler, Serin Corner’lar ile En Yaygın Satış Ağını Kuruyor

Serin Treyler, Serin Corner’lar ile En Yaygın Satış Ağını Kuruyor
Treyler Sektörünün yenilikçi firması olarak öne çıkan Serin Treyler, oluşturdukları yeni iş modelleri ve satış teknikleri ile sektörde ilklerin öncüsü olmaya devam ediyor.

Serin Treyleri, “Kazandıran Köşeler Serin Corner’lar” adı altında hayata geçirilecek projeyle; Türkiye’nin en yaygın Treyler Satış Ağının kurulması hedefleniyor.

Bu yıl içinde 15 adet Serin Corner açmayı planladıklarını dile getiren Serin Treyler Genel Müdürü Recep Serin, ürünlerin bütün Türkiye’de tek fiyat ile satılacağını vurguladı. Serin Corner’ların hem girişimcisine, hem de müşterisine kazandıracak yepyeni bir iş modeli olduğunu dile getiren Serin, geliştirdikleri iş modeli ile bayilik yapısından acentelik yapısına geçtiklerini bu sayede Serin Corner olmak isteyecek iş ortaklarının üzerindeki maddi yükümlülükleri de en aza indirdiklerini söyledi.

Kazandıran Köşeler

Treyler sektöründe devrim niteliğinde olan ve Türkiye’nin en yaygın Treyler Satış ağını olması planlanan “Kazandıran Köşeler Serin Corner’lar Projesi hakkında bilgi veren Serin Treyler Genel Müdürü Recep Serin hayata geçirdikleri proje kapsamında Türkiye’nin hemen her bölgesinde açılacak Serin Corner’lar ile Treyler müşterilerinin“ürüne ulaşımlarının daha kolay hale geleceğini söyledi.

Hedef, çekici bayileri ve galeriler ile ortaklık

Genel Müdür Recep Serin, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: ‘Türkiye’nin her ilinde girişimci iş ortakları ile açacağımız ve Serin Corner adını vereceğimiz satış noktalarımız ile treyler sektörüne, sektörde devrim niteliğinde olan satış noktası uygulamalarını kazandırmayı ve hali hazırda pazardaki konumumuzu güçlendirmeyi istiyoruz” dedi. Sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Serin Corner’lar hangi marka olursa olsun çekici bayilerinin ve 2 el çekici satan galerilerin plaza ve satış alanlarına açılacak. Asli işleri çekici satmak olan iş ortaklarımız müşterilerinin treyler ihtiyacına da cevap verebilecek ve çekici ile treyleri bir bütün olarak satabilecekler. Bir başka ifade ile Serin Corner’lar müşterilerine komple çözüm önerileri sunabilecekler.”

Serin Corner olan iş ortaklarının satışlarını desteklemek için 2013 yılı içinde hayat geçecek bir dizi pazarlama ve tanıtım faaliyeti planladıklarını ifade eden Serin, bunun en önemli ayağı olan tasarımı Serin tarafından yapılan Serin Corner Stantları olacağını söyledi. Serin Treyler tarafından Serin Corner olan bayi ve galerilere ücretsiz olarak verileceğini müjdeledi.

'Teminat, senet, ipotek yok, ödül ve teşvik var…'

Yakında uygulamaya girecek olan proje de Serin Corner olmak isteyen iş Ortaklarından Teminat Mektubu, Teminat Çeki/Senedi, İpotek vb. hiçbir teminat yükümlülüğü talep etmeyeceklerini belirten Serin, İş Modelinde otomotiv sektörünün kuralcı bayilik kültürünü değil, otomotiv sektöründe yer alan kişi ve şirketlerin yabancı olmadığı ‘Sigorta Acentalığı’ sistemini temel aldıklarını belirtti.

Serin Corner projesinde; iş ortaklarından yıllık satış garantisi, stok bulundurma zorunluluğu, teşhir ürünü satın alma şartı, kota taahhüdü vb. yükümlülükler istemediklerine dile getiren Serin,“Yıllık satış garantisi istemememize rağmen, Serin Corner’ların yıllık satışlarını arttırmaları halinde ürünlerimiz için belirlediğimiz kazanç prim oranlarına ek olarak belirlenen performans primlerini ayrıca veriyoruz. Bir başka ifade ile Serin Corner’ların olabildiğince çok sayıda ürün satmasını kurallarla değil ödül ve teşviklerle sağlamayı planlıyoruz.” dedi.


 

‘Tüm Türkiye’de tek fiyat…’

Recep Serin, fiyat politikasında da önemli değişikliklere gideceklerini belirterek şunları söyledi: “Serin Treyler ürünlerinin tüm Türkiye’deki perakende satışlarında tek fiyat listesi uygulayacağız ve satışa sunduğumuz ürünlerin perakende satış fiyatları konusunda kamuoyunu sürekli bilgilendireceğiz. Açıklayacağımız perakende satış fiyatları sadece Serin Corner’lar için değil Serin Treyler’e ait satış noktalarından da yapılacak satışlarda uygulayacağımız fiyatlar olacak. Bir başka ifade ile Serin Treyler, Serin Corner olan iş ortakları ile rekabet eden fiyatlarla satış yapmadığı gibi Serin Corner’lar arasında haksız rekabete sebep olacak; bölgelere, illere veya kişilere göre farklı fiyat listeleri yayınlamayacak” dedi.

Kazanç paylaşım modeli

Serin Corner projesi ile sektörde oldukça yüksek oranlarda kabul edilebilecek, satış ve performans prim oranlarından oluşan bir kazanç paylaşım sistemini de hayata geçirdiklerini belirten Serin, “Üstelik bu primler sadece Serin Corner’ların kendilerinin yaptığı satışlar için değil, Serin Treyler tarafından onların adına yapılan satışlarda da ödenecek.” dedi.

Serin sözlerine şöyle devam etti: Serin Corner’larda satışa sunulacak ürünlerimizin müşterilere kazandırılmasında emeği geçecek olan satış temsilcilerini de takımın bir parçası olarak kabul ediyoruz ve onların çabalarının karşılıksız kalmaması gerektiğine inanıyoruz.”

‘2014 Yılı Sonunda 90 Serin Corner’

Uzun zamandan beri Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen Serin Treyler ürünlerinin satışı için bayilik taleplerinin bu proje ile karşılanacağını ifade eden Srin Treyler Genel Müdürü Recep Serin Projeyle ilgili hedeflerini ise “Serin olarak 2013 yılının sonuna kadar yaklaşık 15 adet Serin Corner satış noktası oluşturmayı planlıyoruz. 2014 yılı sonunda ise en az 50 Serin Corner satış noktası ile müşterilerimize hizmet vermek en önemli proje hedefimiz…”dedi.

www.tasimacilar.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 - 212 258 77 87 | Faks : 0212 259 78 85 | Haber Yazılımı: CM Bilişim