• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul : 15 °C

Servis araçları hizmet yönetmeliğinde değişiklik yapıldı

Servis araçları hizmet yönetmeliğinde değişiklik yapıldı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

28/8/2007 tarihli ve 26627 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinin 2 nci maddesi değiştirildi. Aynı yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a), (ç), (e) ve (ğ) bentlerinde de değişikliğe gidildi.

Buna Göre, Taşımanın tamamının veya bir kısmının bir büyükşehir belediyesi / belediye sınırları içerisinde gerçekleşmesi halinde; taşımacı, şehir içinde izlenecek güzergah için ilgili büyükşehir belediyesinden/belediyeden özel izin belgesi alacak.

Taşımacının B2, D2 veya D4 yetki belgelerinden birine sahip olması gerekecek Ayrıca taşımacı, 7/6/2005 tarihli ve 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu uyarınca belirlenen fiyat tarifesine uyacak. Belediye sınırları dışına ya da dışından yapılan okul servis hizmetleri için; taşımacının ayrıca Bakanlıkça düzenlenen ve yapılacak taşımanın şehirlerarası veya il içi olmasına bağlı olarak B2, D2 veya D4 yetki belgelerinden birine sahip olması gerekecek.

Bu durumda, kişilerin adlarına tescilli taşıtların koltuk sayısı, taşınacak toplam öğrenci sayısının üçte birinden az olmamak kaydıyla gerçek ve tüzel kişiler birlikte taşıma işlemi yapabilecek. Bu husus aracın kiralanması aşamasında komisyon tarafından dikkate alınacak. Öğrenci velileri istemeleri halinde, çocuklarını herhangi bir okul servis aracı işleteni ile anlaşarak da taşıtabilirler. Bu hakkın kullanılması halinde; ilgililerine/yararlananlara kamu hizmetinin sunulmasında ve okul alanının kullandırılmasında farklı muamelede bulunulamaz.”

www.tasimacilar.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Bahadır İnpolat
2013-08-13 20:20:47
Servisçi'nin nasıl bir kıskaçta olduğu, yapılan şu haberdeki fotoğrafta Tursan'ın çaktırmadan reklamının yapılmasından anlaşılıyor.
İsmail Baydı
2013-08-08 00:54:59
MERHABA İYİ BAYRAMLAR BİZLER SERVİSÇİ ESNAFI OLARAK BUNDAN MEMNUNİYET DUYMUYORUZ KARNIMIZ DOYACAKKİ ULAŞTIRMA BAKANLIGINA TEŞEKKÜR EDELİM BİZLER HALA ÜÇÜN BİRİNE TALİM EDİYORUZ MADEMKİ ULAŞTIRMA VE DENİZÇİLİK BAKANLIGININ 26 İLDE PLAKA TAHDİT YETKİSİ VARDA İSTANBULDA NİYE SÖZÜNÜ GEÇİREMİYOR ANLAMIŞ DEGİLİM PLAKA TAHDİT İÇİN ULAŞTIRMA BAKANLIGINA YAZI YAZDIGIM ZAMAN PLAKA TAHDİT BİZİ İLGİLENDİRMİYOR SİZ BELEDİYENİZLE PLAKA TAHDİDİ SORUNUNU ÇÖZÜN DİYOR

BUNLAR SIRTIMIZDAKİ SEMERLERİ YENİLİYORLAR HEPİSİ BOŞ LAFLAR BİZİM PLAKALARIMIZ TAHDİT OLMADIGI MÜTTETCE BİZLERİ KANDIRMAYA DEVAM EDECEKLER O YÜZDEN HEDEFİMİZ 14 VE 16 AGUSTOS 2013 SAAT 10 DA İBB ÖNÜN MİTİNG YAPACAGIZ HAKKIMIZI PLAKAMIZI ALACAZ DEMOKRATİT ÜLKEDE ŞİRKETLERİN SÖMÜRÜSÜNDEN KURTULMAK İSTİYORUZ.

HERKESE İYİ BAYRAMLAR
İSBAY
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 - 212 258 77 87 | Faks : 0212 259 78 85 | Haber Yazılımı: CM Bilişim