• BIST 120.150
 • Altın 302,035
 • Dolar 5,9464
 • Euro 6,5535
 • İstanbul : 9 °C

Servisçi Esnafı Kazlıçeşme’yi İnletti

Servisçi Esnafı Kazlıçeşme’yi İnletti
Yapılan yanlış uygulamalar ve yaşadıkları sorunlar canına tak eden servisçi esnafı, Kazlıçeşme’yi ellerinde dövizleri ve bayrakları, dillerinde öfkeli sloganlarıyla adeta inlettiler.

 

Yıllardır biriken, bir türlü çözüme kavuşturulamayan sorunlar, plaka tahdidi, yanlış ve keyfi uygulamalarla şamar oğlanına dönen servis esnafının öfkesi sokaklara taştı. Servis esnafı, Kazlıçeşme’den haklı olmanın verdiği cesaret, mağdur olmanın verdiği öfke ve yılların getirdiği servis esnafı adabı ve onuru ile seslendi tüm yetkililere…

Kazlıçeşme’den servis esnafı geçti

 

 

Cumartesi günü Kazlıçeşme’de İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) öncülüğünde toplanan aileleriyle birlikte sayıları 10.000’ini bulan servisçi esnafı ilk kez bu kadar kalabalık bir kitleyle ortak sorunlar ve ortak çözüm yolları üzerine alanda buluştu. İstanbul’da eyleme destek olmak amacıyla birçok il ve ilçeden mesleki kurum ve temsilci sabah saatlerinde Kazlıçeşme alanına ulaştı. Fakat mitinge asıl damgasını vuran İSAROD Başkanı Hamza Öztürk’ün sözleri ve servis esnafının kararlı duruşu oldu. Alana kilometrelerce uzunlukta araç kuyruğu ile giriş yapan servisçilerin coşkusu da öfkesi de görülmeye değerdi.


Memleket gibiydi servisçinin hali, memlekete benziyordu servisçinin şiiri


Miting oldukça anlamlı bir şiirle başladı. Cahit Sıtkı Tarancı’nın Memleket İsterim adlı şiiri miting alanını dolduran on binler tarafından coşkuyla dinlendi. Ardından ilk konuşma İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkan Vekili Mustafa Nuhoğlu tarafından yapıldı. Nuhoğlu coşkulu kitleye hitaben şunları söyledi: ‘ Böylesi bir günde bizleri bir araya getiren Hamza Başkan’a ve yönetim kurulu üyesi tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnşallah, bu mitingin ardından haklarımızı alacağız, servis araçlarımız plakalarımızı alacak. Bunun için birlik ve beraberliğimiz korumalıyız, buna çok ihtiyacımız var. Bu bütün kapıları açan en önemli anahtardır. Bugün özellikle servis araçları işletmecilerinin ekmeğini ve geleceğini ilgilendiren konularda sayın yetkililere sesimizi duyurmak amacıyla bir araya geldik ve inşallah bu konuda sonuç alacağız’ dedi.

Öztürk: ‘servisçinin sıkıntısını en iyi servisçi bilir’


İSTESOB Başkan Vekili Mustafa Nuhoğlu’ndan sonra mikrofonu alan, İSAROD Başkanı Hamza Öztürk kitleyi selamladıktan sonra uzun bir konuşma gerçekleştirdi. Servis esnafının tüm sorunlarını tek tek anlatan ve oda olarak yönetim kurulu üyeleriyle yaptıkları çalışmalar, sorunların muhataplarıyla gerçekleştirilen görüşmeler ve beklentilerin yanı sıra eleştiriler ve birlik beraberlik mesajları öne çıktı. Başkan Hamza Öztürk sözlerine şöyle başladı: ‘sorunlarımızın çözümünde bir araya gelmemiz çok önemli, bu sebeple bugün bu sorunların sizler tarafından sahiplenilmesi ve bunca kalabalık için hepinize çok teşekkür ediyorum’ dedi ve servisçinin sıkıntısını en iyi servisçi bilir diyerek yaşanan sorunları sıraladı. Plaka tahdidi başta olmak üzere korsan yasası, yetki belgesi karmaşası, sektör içindeki haksız kazançlar, engelli donanımı, , trafik sigortasına yapılan yüksek zamlar ve KDV tevkivatı bu konuşmada Başkan Öztürk’ün sıkça vurgu yaptığı konulardı. Başkan sözlerini şöyle sürdürdü: ‘bugün burada toplanmamızın amacı sıkıntılarımızı yetkililere duyurmaktır. Türkiye genelinde 27 ilde uygulanan plaka tahdidinin İstanbul’da uygulanmasına yasal olarak hiçbir engel yok. Biz hakkımız olan şeylerin peşindeyken, birileri aramıza giriyor o kişiler plaka tahdidini çok farklı şekilde anlatıyor. Bizler, sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Büyük Şehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’ın meseleye olan duyarlılıklarını, esnafa olan tavrını çok net biliyoruz’ dedi.


Plaka tahdidi her kesime katkı sunacak


Plaka tahdidini sosyal bir güvence olarak talep ettiklerinin altını çizen Öztürk, ‘İstanbul trafiğinde bugün dolaşan, 41 bin servis arabası var. Bu servis arabalarının hiçbir tanesi evine ekmek götüremiyor. 25 yıldır sizinle birlikteyim, sizinleyim’ dedi. İstanbul’da plaka tahdidi olduğu zaman sadece kendilerine katkı sağlamayacaklarını savunan Başkan, aynı zamanda İstanbul’un trafik sorunun çözümüne de katkı sağlayacağını ifade etti. Plaka tahdidinin işverene, esnafa, işverene, öğrenci velisine de katkı sağlayacağını ifade etti.

‘Plaka hakkımız söke söke alırız’


Korsan yasasına da değinen İSAROD Başkanı Hamza Öztürk’ün sözleri sık sık atılan ‘plaka hakkımız söke söke alırız’ sloganı ile kesildi. Korsan yasasına ilişkin şu ifadelere yer verdi: ‘Biz korsan yasasını talep ederken bir bumerang gibi bizi vursun diye talep etmedik. Hepinizin bildiği gibi birçok işyerinde, birçok okulda binek arabalarla servisler çekiliyor. Birçoğumuzun ekmeğine bu hususi araçlar zarar veriyor. Alacağımız yevmiyeler bunlardan dolayı tırpanlanıyor. Onun için korsan yasasını talep ettik. Fakat iş uygulamaya gelince öyle olmadı. Korsan yasasının çıkış nedeni usulüne uygun yapılmayan taşımacılığın önüne geçmekti diye hatırlatmada bulunan Öztürk, alanı dolduran binlere sordu: ‘aranızda çalışıp da vergi mükellefi olmayan var mı? Aracı ticari olmayan var mı? Ticaret odasına kaydı olmayan var mı? O halde neyin korsanı sorarım size? İsteklerimizin tamamını İç İşleri Bakanlığı’ndan tutun da Emniyet Müdürlüğü’ne kadar herkese ilettik. Sizler korsancı değilsiniz, çalışma ruhsatı ve ticari araç ruhsatı olan hatta belediyelerden çalışma izin belgesi alan esnaflarsınız, yasa çok şey anlatıyor ama iş uygulamaya gelince öyle olmuyor’ diyerek tepki gösterdi.


Çelişkiler yumağına dönen,’ korsan yasası’


Yasayı hatırlatarak servisçi esnafının yaşadığı anlamsız ve derin çelişkiye dikkat çeken Hamza Öztürk şunları kaydetti: ‘Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yolcu taşımacılığı yapmak için, Büyükşehir Belediyesi’nden gerekli izin belgesi almadan yolcu taşınmaz. Geçen gün bir aracımız bağlandı, 3 tane izin belgesi var. Bu adam nasıl korsan olur? Akşam arkadaşının acil bir durumu var onun yerine servise gitmiş…Korsan!... Böyle bir korsan yok!’dedi. Başkan’ın sözleri servisçi esnafın attığı ve dakikalarca süren ‘en büyük başkan bizim başkan’ sloganı ve alkışlarıyla kesildi.

Öztürk: ‘esnafın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz’


Başkan daha sonra korsan yasasının önüne geçebilmek için önerilerini de şöyle sıraladı: ‘mutlaka hususi ve ticari araç ayrılmalıdır. Biz ticari araç olduğumuzu sonuna kadar kanıtladık. Bunun yolu çok fazla ceza kesmek, araç bağlamak değil. Gerçek korsanlara müdahale edilmiyorsa o zaman bir yanlışlık var demektir. Bizler yazın memleketimize gidemiyoruz. Düğünümüze, cenazemize, hatta pikniğe dahi gidemiyoruz. Yolda çevriliyor, ceza yazılıyor’ dedi. Konu ile ilgili çok önemli bir uyarıda bulundu: ‘Bizim isteğimiz, kimlik kontrolü yapılmadan ceza makbuzlarına imza atmayın. Bu bizim için mahkemelerde ve hukuksal süreçte en önemli savunma noktamız oluyor’ dedi. Konuyla ilgili müjdeli bir de haber verdi. Belediye ile bu sorunun çözümü noktasında görüştüklerini ve kendilerine bir belge verileceğini ifade eden Başkan Hamza Öztürk: ‘EDS ile cezalar yazılıyor, bunu çözmek için çalışıyoruz” dedi. Esnafın hakkını kimseye yedirtmeyeceklerini belirten Başkan, yiyen kişilere şirketlere de hakkımızı helal etmiyoruz’ diyerek alanda toplanan kararlı servisçinin coşkusuna coşku kattı.


‘Mesleğimize ve meselemize sahip çıkanları destekleyin’


Konuşmasında eleştirilere de yer veren Öztürk, ‘şimdi çuvaldızı kendimize batırma zamanı, bugün buraya gelen arkadaşlarımızın yüzde 60’ı ticaret odasına kayıtlı… Ticaret Odası’na kayıtlı arkadaşlar, şunu iyi bilin ki kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz’ diyerek tepkisini dile getirdi ve sözlerini şöyle sürdürdü. ‘Bugün burada mücadelesini verdiğimiz sorunların ve en önemlisi plaka tahdidinin İstanbul’da uygulanmamasının nedeninin ve bu uygulamayı istemeyen Ticaret Odası olduğunu biliyor musunuz?’ dedi. Yakın dönemde gerçekleşecek olan Ticaret Odası seçimlerine atıfta bulunan Öztürk, ‘kendine güvenen arkadaşlarımız, Ticaret Odasının Taşımacılık Komitesi’nde görev almak istiyorlar. Ticaret üyesi arkadaşlarımızdan ricamız şu, mesleğimize ve meselemize sahip çıkanları destekleyin, seçin. Olduğunuz yerde kalın ama sizi gerçekten kimin temsil ettiğini de bilin! Sizin üzerinden para kazananlara dikkat edin, desteklemeyin’ diyerek, uyarılar da bulundu.

Trafik Sigortası zamları haftaya Meclis’te


Servis esnafının yaşadığı bir diğer sorun olarak trafik sigortası konusuna da değinen Hamza Öztürk, ‘2013 yılı esnaf açısından hiç de hayırlı olmadı, birçok yasa aleyhimize uygulandı. En kötü olanı da trafik sigortalarıydı’ dedi. Konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: ‘emniyet yetkilerinden aldığımız bilgilere göre, Türkiye sınırları içinde ticari araç kategorisinde en az kaza yapan servis şoförleridir, servis araçlarıdır. Trafik sigortalarının eksilmeli, bunun için de çalışmalara başladık. Bu konuda meclisle de görüştük, önümüzdeki hafta konu meclis gündemine alınacak buradan da güzel haberler gelecek inşallah’ diyerek, yaşanan gelişmeler hakkında kitleye bilgi verdi.

Derdimiz ekmek parası


Araçlarda yaş sınırlamasına dikkat çeken Öztürk, ‘her yeni araba hak ettiğini kazanmıyor. Araba değiştirmek mesele değil ama önceliğimiz evimize getireceğimiz ekmektir. Biz ekmeğimizi kazanırsak, otobüslerimizi de değiştiririz. Bizim sıkıntımız araba değiştirmek değil, ekmek kazanamamak! Eğer araç üniversiteden, muayene istasyonundan uygun belgesini alıyorsa sınırsız bir şekilde çalışsın istiyoruz’ diyerek, konu ile ilgili talebi Kazlıçeşme’den yetkililere iletti.


Öderken yüzde 18, alırken yüzde 8 olmaz


Konuşmasının sonunda fatura keserken, yaşanan tevkifat sorununa yönelik şunları kaydetti:’ Maliye Bakanlığı KDV oranlarını belirlemiş. Bu tevkifat yasasının direkt esnafı ilgilendirdiğini ilgili bakanlığa ilettik. Buna da çare arıyoruz. Bizim KDV’miz öderken yüzde 18, alırken yüzde 8 olmaz. Böyle bir şey yok, tevkifat yasası tekrar gözden geçirilsin. Esnafın bu sıkıntısı mutlaka dinlensin. Biz devlete vergi ödemeyelim demiyoruz, Hak ettiğimiz kadar kazanalım vergisini de ödeyelim’ dedi.

‘Biz yolda bulduğumuzu taşımıyoruz ki!’


Engelli donanımı ile ilgili olarak 7 Temmuz 2013 tarihinin verildiğini ifade eden Öztürk, “Biz yolda bulduğumuzu taşımıyoruz. Bizim taşıdığımız yolcu yıl boyunca belli. Taşınan okulda veya şirkette engelli söz konusu ise ona uygun araç bulundurulması zaten mümkün olur. Bunu tüm servisçilere zorunlu olarak sunmak anlamlı değil. Üstelik bu donanımı yaptırsanız da TÜVTURK muayenesinden geçemiyorsunuz” dedi ve konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğinin altını çizdi.

Başkan eylem planını açıkladı


Oldukça kalabalık bir kitleyle coşkulu başlayan mitingde tempo hiç düşmedi. Sorunlar çözüme ulaştırılmaz ve servisçinin sesi duymazdan gelinirse İSAROD Başkanı Hamza Öztürk, önümüzdeki süreçte gündeme gelecek olan eylem takvimini de Kazlıçeşme’den açıkladı.

Eylemden sonra ilk buluşma 9 Haziran’da


Buna göre Başkan kitleyi 9 Haziran’da İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası olarak yapılacak olan pikniğe tüm servisçileri davet etti ve ekledi: ‘bu piknikte siyasiler olmayacak, politika olmayacak fakat bugün burada olduğu gibi hep beraber yaşadığımız sorunlar ve çözüm yolları üzerine tartışacağız, çözümü beraber belirleyeceğiz. Dolayısıyla hepinizi bu pikniğe bekliyoruz’ dedi. Kararlılıklarını ise şu cümlelerle ifade etti: ‘bugün Kazlıçeşme Meydanı’nı dolduran esnaflar olarak alanları bırakmayacağız, haklarımızı alana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Bugün buraya haklı olduğumuzu, samimi olduğumuzu ve mağdur olduğumuzu yetkililere iletmek için geldik. Kademe kademe yapacağız eylemlerimizi, bunun ilk ayağı Kazlıçeşme’ydi. Bundan sonra ki toplantımız 9 Haziran’da olacağız. Bu ikisi esnafça yapılan eylemler, haklarımız verilmezse iş giriş ve çıkışlarımızı 10’ar dakika geç başlatacağız’ diyerek önümüzdeki sürece vurgu yaptı. Servis esnafı görkemli ve olaysız geçen mitingin ardından yine servis araçlarına binerek, kornolar ve sloganlar eşliğinde alanı terk etti.

Alev ARSLAN / Oya KAYA

www.tasimacilar.com 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Özgür Karatan
2013-05-17 20:23:58
BAZI TUR ŞİRKETLERİ KAPATACAKMIŞ GEC BİLE KALDILAR. CEHENNEMİN DİBİNE KADAR YOLLARI VAR. KAPATSINLAR ŞİMDİYE KADAR SÖMÜRDÜKLERİ YETER...
Özgür Karatan
2013-05-17 20:22:18

bBen bu eyleme katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

9 hHaziran'da bunu 2 katına çıkarsak daha iyi olacak diye düşünüyorum. Başkanımızın aldığı kararlara harfiyen uyarım, ama 10 dk geç girme işi pek ses getirmez diye düşünüyorum. Ancak topluca 1 vites giderek geç girersek o zaman yalakalarında önünü kesmiş oluruz. Yani 8 girişli işi 8:10 geçe indirmeliyiz önceden 7:40 veya 7:50 gibi indiriyorduk. Başkanımız kararı açıkladımı 08:10 1 2 vites hem trafik sıkışacak hemde yalakalarda mecburen bizimle geç giriş yapacaklardır.

Zaten 9 Haziranda bizimle olmayan servisci arkadaşlarımın telefon numarasını siliyorum. Selam bile almam da vermemde bunu 11 mayısta gelmeyenlere söyledim. 9 Haziranda çamura battı yan yattı şu oldu bu oldu hiç birisine inanmayacağım. ALLAH bir acı manikeder vermez ise her serviscini katılması gerekir hHamza başkanımıza HEP DESTEK TAM DESTEK...

SAYGILARIMLA,

Fahrettin Adam
2013-05-17 13:34:54

1-istanbul genelinde servisçiler 7. aydan sonra yol belgesi almasın

2-en son yapılacak eylem kontak kapatmak olsun (1. madde arabası korsan diye bağlanan esnaf arkadaşlar için 2. madde ise bizi sömürenlere karşı bir eylem olmasını istiyoruz.) miting gayet güzel oldu. Hamza Öztürk'ün duruşu buysa sonuna kadar desteklenecek. Esnaf odası eylem kararı aldığı zaman nasıl ses getirir. Bunuda esnafla paylaşırsa iyi olur. Biz maslak'ta bu kararlı duruşu gösterebilecek sayısı azımsanmayacak derecedeyiz bu eylemlerin deseklenmesini istiyoruz. Hem esnaf odamız hemde servisçi arkadaşların destek olmasını bekliyoruz. Bizde korsanız bizi de bağlasınlar...

Oğuz Erdem
2013-05-15 11:45:45

Arkadaşlar Yol KAPATMAK En Son Çaremiz Olsun.

Vatandaşı Yolda Zor Durumda Bırakmak Olmaz. Tepki Alma ihtimailimiz Çok Yüsek... Benim Görüşüm Tabi Bu... 1 gün 2 Gün Deil Gerekirse 3 Gün Kontak Kapatalım. Ne İşe Gidelim, Ne de Okul Servislerini Alalım...

Servet Korkut
2013-05-14 20:20:47
Tur firmalarının şimdiden etekleri tutuştu. Bu birleşmeyi onlar bile beklemiyordu. Şundan emimin bizim sesimizi duruymamız için tek çözün hafta içi birgün başta E5 - E6 Boğaziçi ve FSM köprülerinde kontakları kapatacağız. Ne zamanki tamam plakalarınızı dondurduk, açın yolları diyene kadar açmayacağız. He arabalarımızı çekebiliyorlarsa çeksinler hay hay... Gider otoparktan alırız, ama hakkımızı da alırız...
Adem Kurt
2013-05-14 18:23:38

Organizasyonda emeği gecen herkese teşekkür ediyorum.

Bence herkesin ortak görüşü biz 10 dakka geç çıkıp giremeyiz! Çünkü çıkışta servis sorumluları ceza yazacağız der başta yalakalar uymaz. Buna arkasından servis şirketlerini sırtında taşimaktan zevk alanlar geride 3-5 gariban kalır sap gibi.

Sabah girişte çoğu arabanın birden fazla girişi var ilk servisi zaten yarım saat önce indiriyor bunu 20 Dakika'ya düşürse hiç bir önemi olmaz, iş başı saatinden 10 dakika sonra indirmesi gerekiyor. O zamanda ikinci servisdeki personel taksiye biner. Taksi parası, cezası, bir yevmiye eksik yine biz zarar ettik.

Beni kimse yanlış anlamasın ben her yola varım ama bunları bize katılmayan, Tur şirketlerine arkasını dönüp eğilip ellerini dizkapaklarina koyup ben halimden memnunum siz sırtımdan geçinmeye devam edin diyen kişiler var ona dayanarak söylüyorum. Eğer ki biz sabah servisleri almayıp yolları kapatırsak o zaman etkili oluruz o zaman bize katilmayip servis alan kisilerde servisini yapamaz taksi tutan personel de isine ulaşamaz.

Bu benim görüşüm ama yinede başkanımız ne derse ben onu yapmaya hazırım. 10 dakka geç çıkacağımız zaman şirketin park yerinin önüne arabamı çekip kimsenin çıkmasına izin vermeyeceğim aramızdaki yılanların basını böyle ezmeyi düşünüyorum.

Herkese hayırlı işler...

Çetin Soyutürk
2013-05-14 15:08:06

Son yıllarda yapılan düzenlemeler mevzuatlar ulaştırma yonetmeliğini adeta arap saçına çevirmiş bulunaktadır. Doğru yerinde mevzuatlar getirilirken maalesef yalnış mevzuatlarda getirilmiştir. İnsanlar adeta sürekli araba alma araba yeniletmeye borç batağına maalesef teşvik edilmiştir. Tüm verilen belge türlerinde problemler baş göstermiş bulunmaktadır. Yeni bir araştırma komisyonu kurularak yeni bir kara ulaştırma mevzuatına acilen ihtiyaç duyulmuştur. Mevzuatlar varlıklı firmaların yada şahısların daha az varlıklı firma ve şahısları ortadan kaldırma zihniyetine yönelik değilde, Herkesin pastayı paylaşacak şekilde hazırlanması gerekmektedir.

2 örnek vermek isterim, yaş sınırı neden? Muayene istasyonları trafiye elverişsiz aracın muayenesini zaten yapmamaktadır. Yaş sınırında esnetilme yapılmalıdır.

C2 uygulamasındanda bir örnek vermek isterim, 11 taşıt birim sayısı neden isteniyor. İnsanlar adeta 11 araç almaya zorla teşvik ediliyor. bu uygulama yalnıştır. Yıllarca uygulandı, hep de başarısız olundu. Oysa araç sayısı indirilseydi, bugün uluslararası taşıma bu hale gelmezdi. 3 araçla adam şirketini çalıştırabilseydi, zorluğu görür belkide bırakırdı işi. Yada 11 araç almak zorunda kalmazdı. Son derece yalnış bir uygulama. Aynı sıkıntı diğer belge türleri içinde geçerli. Şuan da şoför sıkıntısı mevcut, şimdi SRC belgesini verelim diyorsunuz. İyide bu sınavı geçecek şoför adetide az. Yani baştan sona birşeylerin esnetilmesi gerekmektedir.

Halil Coşar
2013-05-14 14:27:18
10 BİNİ AŞKIN BU İNSANLARI BİR ARAYA TOPLAMAK İÇİN GÜVEN VERMEK LAZIM. HAMZA BAŞKANIM SİZ BU GÜVENİ HERKESE LAYIKIYLA VERDİNİZ. HELAL OLSUN SONUNA KADAR YANINDAYIZ. BİZE DE NEYE MAL OLURSA OLSUN. EYLEME SİNLER BİZİ...
İlke Eski
2013-05-14 12:09:51
Değerli servisçi kardeşlerim demekki bişeyleri yapmak için elimizi taşın altına koymak lazım bugün 7 bin kişi yarın 15 bin kişi demek herkez gördü gücümüzü biraz daha azim ile bu işin üstesinden geleceğimize hepimizin inanması lazım mitinge gelmeyen arkadaşlarımızın hepsi bu birleşmeyi gördü coğu pişman gelmediği için benim düşüncem..

Hamza başkan bizler senin her zaman yanındayız AnadoLu yakası Etiketçileri adına
Oguz erdem
2013-05-14 11:36:06
Tüm Servisci Arkadaşlara Ve Emegi Gecen Tüm Kuruluşlara Tşkler...İnş Daha Güzel Günler Yakındır...İş Yerlerine 10 dk Geç Gitmek Sanırım Fazla Ses Getirmiyecektir...

Nedeni ise Zaten 8 Giriş İş Yeri Oldumu 07:30 Gibi Bırakıyoruz...

Bu Yüzden Bu EYLEM Amacına Ulaşamaz..
Ses Getirecek EYLEM OKULLAR KAPANMADAN KONTAK KAPATMAKTIR YOKSA ÇOK GEÇ OLACAKTIR HER ŞEY SICAGI SICAGINA YAŞANIR..
Güven Aksöz
2013-05-14 11:05:12
öncelikle oda başkanımız HAMZA ÖZTÜRK ve diğer yönetici arkadaşlarıma, yüksek katılımından dolayı esnaf arkadaşlarıma, katılmayıp kahveler fayans döşeyen arkadaşlarıma da çok çok teşekkür ediyorum.

ulaş-iş,servis-der'in de odamızın servisçinin tek yuvası olduğunu görüp, yapacağı eylemleri odmızla ortaklaşa yapmasını temenni ediyorum

GÜVEN AKSÖZ.
Diğer Haberler
 • OSD 2019 Özet Raporu13 Ocak 2020 Pazartesi 16:10
 • Yüzde 316 ile yüzde bin arasında zam geldi.13 Ocak 2020 Pazartesi 09:54
 • Arkas Lojistik yeni Ceo'su Onur Göçmez09 Ocak 2020 Perşembe 13:46
 • DFDS Akdeniz'de önemli atama gerçekleşti08 Ocak 2020 Çarşamba 17:17
 • 2019 yılını rekorla kapattı08 Ocak 2020 Çarşamba 14:06
 • Son teslimatı Digit yapacak08 Ocak 2020 Çarşamba 12:43
 • "Güvenli Ödeme Sistemi" geliyor07 Ocak 2020 Salı 16:44
 • Boeing, THY'ye 150 milyon dolar tazminat ödedi31 Aralık 2019 Salı 15:32
 • DHL ormanı için 13.000 tohum toprakla buluştu31 Aralık 2019 Salı 13:10
 • 2019’u zirvede tamamlayanlar ödüllerini aldı31 Aralık 2019 Salı 13:00
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim