• BIST 123.940
 • Altın 296,888
 • Dolar 5,9319
 • Euro 6,5705
 • İstanbul : 2 °C

Servisçiler son 30 yılın en büyük eylemini gerçekleştirdi

Servisçiler son 30 yılın en büyük eylemini gerçekleştirdi
Servisçi esnafının günlerdir beklediği büyük eylem 30 yıldır görülmemiş büyük bir coşku ve öfke ile gerçekleşti.

Davullu zurnalı, pankartlı dövizli ve bol sloganlı eylem olaysız ama coşku, kalabalık ama örgütlü, yaşanan sorunlara rağmen gelecek için umut vaat eden bir eylemdi.

Servisçi Esnafının öfkesi sokağa taştı

Sabahın erken saatlerinde araçlarıyla gelen eylemcilerin, Soğanlık Bölge Trafik Müdürlüğü alanına araçlarını park etmesi ve diğer eylemcilerin de eyleme katılması ile sayı beklenenin çok üstüne çıktı.

Yaklaşık 1700 araç daha önceden belirlenen otoparkta toplandı. Eyleme araçsız olarak katılanlarla beraber sayının tahmini olarak 2 bin kişiye yükseldiği ifade edildi. Sayıları giderek artan kitle, Kartal’da görülmemiş bir coşku ve rekor sayıda katılımla UKOME önüne doğru yürüyüşe geçti. Eylemciler yol boyunca sürekli sloganlar atarak seslerini duyurmaya çalıştı. Kalabalık grup UKOME’nin önüne geldiğinde sıcak havaya aldırış etmeden büyük bir öfkeyle taleplerini dile getirdi. Sık sık ‘vur vur inlesin, UKOME inlesin!’, ‘Plaka tahdidi hakkımız, söke söke alırız’, ‘servisçi burada, plaka nerede?’ sloganlarının atıldığı eylemde servis şoförlerinin yaşadıkları sorunlar itibarıyla son derece öfkeli oldukları gözlemlendi. Taleplerini duyurmak için sokağa dökülen ve Kartal’dan tüm Türkiye’ye ve yetkili makamlara seslenen servisçilerin taşıdıkları dövizler yaşanan sıkıntıların ve taleplerin bir özeti gibiydi.


Erdoğan, konuşmasında kararlı ve çok sertti

UKOME önünde kitleye ve başta UKOME yetkilileri olmak üzere sürecin tüm bileşenlerine seslenen İstanbul Servisçiler Derneği Başkanı Murat Erdoğan, bunun tarihi bir eylem olduğunu söylerek sözlerine başladı. Konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi: ‘İstanbul’da 30 yıllık servisçilerin -en değerli varlıklarınızı taşıyanların- tarihinde ilk defa STK’lara baskı yaparak, meydanlara indiler’dedi.

UKOME raporu neden ciddiye almadı?

Sektör çalışanlarının sorunlarına değinen Erdoğan, 40’a yakın vilayette uygulanan plaka tahdidinin İstanbul’da uygulanmamasını eleştirdi. Konuyla ilgili İBB Kent Ekonomisi Meslek Odaları Başkanlığı’na başvuruda bulunduklarını, komisyon başkanı tarafından yapılan inceleme sonucu haklı bulunmalarına rağmen 3 yıldır UKOME’nin mevcut raporu neden dikkate almadığını sordu.

İBB ve UKOME’den ilginç açıklama: ‘başımız yeteri kadar dertte, bir de sizinle uğraşamayız’

2012 yılında Belediye Başkanı’nın İstanbul’da tahditle ilgili esnafın herhangi bir mağduriyetinin olmadığını söylediğini hatırlattı. Yine İBB ve UKOME üst düzey yetkililerinin kendilerini dikkate almamasından yakınan Murat Erdoğan, söz konusu ilgili mercilerin ‘başımız yeteri kadar dertte, bir de sizinle uğraşamayız’ gibi gayri ciddi bir ifade ile karşılaştıklarını anlattı. İBB ve UKOME’nin bu insanlığa ve işgal ettikleri yerin ağırlığına yakışmayan davranışlarının sebebini sordu.


UKOME’nin keyfiyatı, İTÜ’nin bilimsel raporu

Sıcak hava koşulları altında servisçi esnafına seslenen Erdoğan, UKOME’nin, gereksiz yaş yaş sınırı uygulamasına karşılık, İTÜ’nin teknik raporunu hatırlatarak, ticari araç ömrü, yaş sınırlaması ile değil, 1 milyon kilometre olduğunu ve bunun uygulandığı gibi keyfi değil, belirlenen normların bilimsel bir çalışmanın sonucu olduğunu söyledi. UKOME’nin bu sınırlamayı hangi bilimsel verilerle yaptığını sordu.

Paramız yurt dışına çıkıyor, şoför intiharı düşünüyor

Tüm bu uygulamalar sonucu, milli servetin havaya uçup gittiğini, servisçi esnafının mağduriyet üzerine mağduriyet yaşadığını, İstanbul’da yaşayan özellikle öğrenci velilerinin Türkiye’nin en pahalı taşımacılık sistemini kullandıklarını belirterek, meselenin yalnızca kendi sorunları olmadığının altını çizdi. Konuyla ilgili sunları kaydetti: ‘İşi bilmeyen insanlara süslü yalanlarla kredi ve sıfır araçlar satılıp, sektöre yeni mağdurlar sokulup, paramızın yurt dışına kaçmasına ve sektör çalışanlara darbe vurulmasına göz yumuluyor’ dedi. Murat Erdoğan, yaşanan mağduriyetlere çarpıcı bir örnekle devam etti: ‘Resmi bir kurum olan, esnafın haklarını savunması gereken İSAROD web siteleri üzerinden yabancı marka araçların reklamını yaparak, servis çalışanlarını yanlış yönlendirerek borç batağına girmelerinin önünü açıyorlar’ dedi.

Yuhalamalar ve Sloganlarla kitle derdini anlatmaya çalıştı

Murat Erdoğan’ın konuşması öfkeli grup tarafından sık sık sloganlarla kesildi. Erdoğan’ın konuşmasına zaman zaman kitlenin UKOME, İBB ve İSAROD yönetimini yuhalaması nedeniyle devam etmekte zorlandığı gözlendi. Murat Erdoğan’ın konuşmasının bu bölümü eylemciler tarafından sık sık ‘Eylemciler sık sık ‘ULAŞ-İŞ Sendikası burada, Ankara Esnaf Oda Başkanı burada. İstanbul Servis Araçları Oda başkanı Hamza Öztürk nerede?’ sloganları atıldı.

Konuşmasına devam etmekte zorlanan Murat Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: ‘Yol belgeli araçların bile korsan yasasının yanlış anlaması nedeniyle 2 aylık araç bağlamalar ve 4000 TL’lik cezalarla servisci esnafının intiharı düşünür hale geldi’ dedi.

Erdoğan: ‘Değil yol kesme, trafiği kapama bize hayatı durdurtmayın!’

29 Mayıs’ı son gün olarak tayin ettiklerini belirten Murat Erdoğan, sözü geçen sorunların çözümü için başta UKOME olmak üzere servisçi esnafını intiharın eşiğine getiren uygulamalardan sorumlu tüm yapıların kendilerine çeki düzen vermesi, servisçi esnafını bu sıcakta sokağa dökenlerin yaşananlara kayıtsız kalmamaları gerektiğini belirtti ve şöyle devam etti ‘kendilerine 1 ay süre veriyoruz, aksi taktirde bu işin günahı vebali onların boynunadır’ diyerek sendika ve dernek olarak kararlılıklarına vurgu yaptı. Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: ‘İstanbul’da kontak kapandığı anda oluşacak bu zararın vebalini ne odalar, ne STK’lar, ne de UKOME karşılayabilir’ dedi. Bundan sonra UKOME’dan yol belgesi almak istemediklerini belirten Erdoğan, UKOME fiyat tarifimizi belirleyemez, sadece öneri verebilir’ dedi ve ‘buyrun 70000 tane aracı nereye bağlarsanız bağlayın, İstanbul’un taşıma araçları içerisinde sayı olarak en büyüğü bizleriz, bizi sokağa dökmeyin, İstanbul’da değil yol kesme, trafiği kapama, bize hayatı durdurtmayın! diyerek resti çekti.


Erdoğan: ‘İstanbul’un ana artellerini 70 bin araçla durdururuz!’

Bundan sonra ki süreç için kesin ve net konuşan Murat Erdoğan şunları söyledi: ’taleplerimiz dikkate alınmazsa, 29 Mayıs 2013 sabahından itibaren, ilk etapta 1 gün süre ile İstanbul’un ana artellerini 70 bin araçlık bu servisçiler ordusunun aksatmak zorunda kalacağını buradan ilan ediyoruz’ dedi.

Ve gemiler yakıldı!

Murat Erdoğan’ın bu kararlı ve ateşli konuşmasının hemen ardından kitle yaşanan sorunlar karşısında duyarsız kalan muhattaplarına 29 Mayıs sonrası kararlılıklarını göstermek için eylem alanında sembolik gemileri ateşe verildi.

UKOME’nin kapısına temsili tabut

Ayrıca sonra aç-susuz kalmış, borçlu olarak ölmüş cebinde kefen parası dahi olmayan gariban servisçiyi temsil eden, eylemcilerin alana beraberlerinde getirdikleri temsili tabut UKOME’nin kapısına bırakıldı.

Tuncay Elmadağlı:’İstanbul’daki plaka tahdidi tüm Türkiye’yi düzene sokar’

Eylem sırasında telefonla eylemcilere seslenen Ankara Servis Araçları Oda Başkanı Tuncay Elmadağlı eylemcileri selamlayarak şunları söyledi: ‘İstanbul’a bu tahdit davasının gelmesi tüm Türkiye’deki servis araçlarını bir düzene, bir nizama sokacaktır. Türkiye genelinde 31 tane odamız var. 31 odamızın olduğu illerde 28 ilimizde tahdit mevcut. Bir tek İstanbul’a tahdit getiremedik. İnşallah sizlerin bu katkılarıyla, sizlerin desteği ile bu İstanbul’a da tahdit gelecektir’dedi.

Barın: ‘benim koltuğum şoför koltuğu’

Mikrofonu devralan ULAŞ-İŞ Başkanı Abdurrahim Barın ise geçmiş sürece atıfta bulunarak: ‘3 yıl içinde bir avuç insanla yola çıktık ve 82 makamla görüştük. Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Servisçiler Odası da vardı. Bilirkişi raporuna dayalı servisçilerin plaka tahdidini hak ettiğine yönelik belgeleri resmi makamlarca çıkardık. Bu yasanın uygulanmasındaki iddiamız ile vatandaşlar daha ucuza taşınacak’ dedi. Konuşmasını şu sözlerle sürdüren Barın, ‘bu hayal değil gerçek, bu uygulamanın aynısı Ankara’da yapılıyor ve insanlar ucuz taşınıyor yani hem vatandaş, hem de servisçi bundan faydalanıyor’ dedi ve şunları ifade etti ‘İstanbul’da olduğu gibi Türkiye’nin ilk ve tek koltuksuz başkanıyım. Bundan gurur duyuyorum. Benim koltuğum şoför koltuğu’ dur dedi.

10 km’lik alan 2 saatte kornolar ve Sloganlar eşliğinde geçildi

Yapılan konuşmaların ardından eyleme katılan servisçi esnafı araçlarına binerek, E-5 üzerinden UKOME önünden Cevizli Köprüsü ile Soğanlık Bölge Trafik Müdürlüğü arasındaki 10 km hat üzerinde trafiği engellemeden 2 saatlik korno çalarak, slogan attılar. Eylem sorunsuz ve olaysız bir şekilde eylemcilerin dağılması ile son buldu.

Alev ARSLAN / Oya KAYA 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Aytekin Soylu
2013-05-18 13:04:04

Merhaba arkadaşlar herkesin bu hak arama mücadelesini saygıyla selamlıyorum ve bu bir başlangıç diyorum bu yapılan eylemler yapılacakların yüzde biri. Arkadaşlar bu yeryüzü var olduğundan bu yana hiç kimse kimseye istemeden, mücadele etmeden, bedel ödemeden hak vermedi bundan sonrada vermeyecektir.

İşte buyüzdendirki bizler bu başlattığımız hak arama mücadelesini yılmadan usanmadan sonuna kadar kararlı bir duruşlu sürdüreceğiz.ilk başta hak arama deneyiminden yoksun kalmış meslektaşlarımızı örgütlememiz gerekiyor...

"PLAKA HAKKIMIZ SÖKE SÖKE ALIRIZ"

Ali Töre
2013-05-11 15:42:44
EVET ÇOK MAĞDUR DURUMDAYIZ. BİZİM HAKIMIZ YOKMU? PLAKALARIMIZA GEBZE'YE GİREMİYORUZ AMA ONLAR İSTEDİGİ GİBİ İSTANBUL'DA CİRİT ATIYORLAR.
Recep Akça
2013-05-07 16:56:10
Halil Coşar bey size interneti iyi takip etmenizi söylemeliyim. Ankara servis araçları oda başkanı geçtiğimiz cuma günü bizim odamızdaydı. 11 mayısa tam desteklerini bildirdi. Aynı zamanda soğanlıkta kendi adı kullanılarak hamza başkan ve odamıza laf söylenmesini de eleştirdi. Hamza başkanın plaka tahdidi için yaptığı çalışmaları en iyi kendisinin bildiğini de söyledi. Tuncay başkan ile Hamza Öztürk arasında bir sorun olsa böyle bir ifade kullanılırmı? Bunlar hep dedikodu. Dedikodu ile iş yürümez. Sorunun nerde olduğunu, dedikodunun kaynağını bence daha iyi araştırıp bulman lazım.Hamza başkanımızı tanıyorsan ara kendisinden öğren. Ben iki günde bir gidiyorum odaya. Her şeyi soruyorum. Yeri geldiğinde eleştirimide yaparım.
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2013-05-07 10:38:23

MESLEKTAŞLARIM NEYİN KAVGASINI YAPIYORSUNUZ. ODALARIN VE ESNAF KURULUŞLARININ DEVLET GÜVENCESİ ALTINDA OLDUNU BİLİYORMUSUNUZ ASIL KAYBIMIZ 70 BİN MESLEKTAŞIMIZIN HİÇBİR GÜVENCESİ YOKTUR. ONLAR İÇİN HAVA HOŞ PLAKA TAHDİT OLSA NOLUR OLMASA NOLUR NASIL OLSA 70 BİN ÜYEDEN YILLIK AİDAT GELİYOR KİMİN UMURUNDA.

İNŞALLAH DEVLET BABA ONLARI DEVLET GÜVENCESİNDEN ÇIKARIRDA, BİZİM GİBİ SOKAKLARDA EKMEK ARARLAR MASA BAŞINDA OTURMAKLA İNSANLARI SÖMÜRMEKLE OLMAZ. DEVLETE DAYAMIŞLAR SIRTINI OH NEALA MESLEKTAŞLARIM. BİZDE KENDİMİZİ GÜVENCE ALTINA ALMAMIZ İÇİN NEBAHASINA OLURSA OLSUN PLAKALARIMIZI ALMAMIZ LAZIM. KİMSE ODALARINA GÜVENMESİN HERKES KENDİ PLAKASI İÇİN TAHDİT İÇİN MÜCADELE VERSİN. İNŞALLAH 11 MAYIS 2013 KAZLIÇEŞME HAYIRLI UGURLU OLUR.

Halil Coşar
2013-05-06 16:12:55

RECEP AKÇA bizim ticaret odasıyla işimiz olmaz orası tamamen patronlar kulubu ben de şoförler odası üyesiyim. Hamza başkanımla da birkaç sefer Yılmaz ŞİRİN le yanına gittik iyide konuşuruz. 11 mayıs ilk afişlerinide asan ve yetmedigi için hamza başkandan isteyen biziz.

Şimdi bu anlatacaklarımı iyi oku ve ona göre yorumla bizim servisciler olarak temsilcimiz ve resmi yetkilimiz İSAROT ve sayın başkanımız Hamza ÖZTÜRKTÜR. Servisçilerin dernek ve sendika olarak yapıldığı eyleme ANKARA SERVİSCİLER ODASI BAŞKANI TELEFONLA KATILDI VE DESTEKLERİNİ SUNDU.

Bizim asıl temsilcimiz Hamza başkan neden gelmediğini araştırdımızda bu yetkililerle bazı sorunlar oldunu ve bu yüzden katılmadığını duyduk inşallah böyle bişey yoktur. Olsa dahi bu çatlak sesleri giderecek en yetkili kişi Hamza başkandır birliktelide sağlayacak odur kişisel çatışmalara bu dava yarım kalmasın tek ses olalım. Servisçinin sesi nerdeyse hepimiz tek ses olarak orda olalım.

11 MAYIS'TA KAZLI ÇEŞMEDE BULUŞALIM TEK SES OLALIM...

Öner Yollu
2013-05-05 16:59:41

Soğanlık eylemi bir ilk ise bunun gerçekleşmesi sürecinde daha ne kadar sokaklara çıkıp slogan atmaya veya kontak kapatmaya veya yol kapatmaya gerek varsa ben ve arkadaşlarım sonuna kadar varız. 1998 yılından bu yana bu işle meşgulüm. Gerçekleri söyleyebilerek cesareti ve önderliğiyle diğer başkanlara da örnek olması gerektiğini düşündüğüm başkanlarımız MURAT ERDOĞAN'a ve ABDURRAHİM BARIN'a teşekkür ediyorum.

Bu hak verilecekse tüm esnafımıza ve tüm odalarımıza verilecek.Buradan diğer başkanlarımıza sesleniyorum; bu iş masa başında çözülmeyecek arkadaşlar şayet çözülseydi de bu zamana kadar oluşturulan talep ve gerekçeli kararlara bir cevap alınırdı. Belli ki bizler kimsenin umurunda değiliz. Plaka tahdidi sokaklardan, meydanlardan, kontak kapatmaktan geçiyorsa sonuna kadar varız.

Recep Akça
2013-05-04 23:22:43
Halil Coşar nasıl da saçma sapan yorumlar yapıyorsun öyle. Ne ihaneti bu anlayamadım. Biz ihanetin nereden geldiğini iyi biliyoruz meraklanma. Ben isarod üyesiyim ve gurur duyuyorum başkanımdan. Biz bu odanın eski hallerini biliyoruz. Yaşadık hepsini. Dikkatimi çekti. Odamızı saçma sapan gerekçelerle eleştirme çabasında olanlar nedense ticaret odası,istab gibi kurumlara laf söylemekten çekiniyorlar. Aklımıza kötü kötü şeyler geliyor. İhanetin nasıl bir şey olduğunu 11 Mayıs'ta göreceğiz. İto üyeleri isarodu karalayacaklarına ticaret odasının servis bölümünün seçimlerine neden girmezler? Servis araçları odasına karşı gösterdiğiniz düşmanca tutuma harcadığınız enerjinin 10 da birini harcasanız ticaret odasının yönetimine gelirdiniz harbiden.
Halil Coşar
2013-05-04 13:43:56

ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI SAYIN HAMZA ÖZTÜRK'Ü DE ARAMIZDA GÖRMEK İSTERDİK.

EĞER RAHATSIZLIĞI SEBEBİYLE 1700 KİŞİNİN KATILDIĞI EYLEME KATILMADIYSA, SAYGIYLA KARŞILARIM. YANLIZ İNSANLARIN KULAĞINDA DOLAŞANLARDAN SEBEP KİŞİSEL SEBEPLERDEN DOLAYI BU DAVAYI HİÇE SAYMIŞLAR. BU İNSANLARI TANIMIYORLARSA UNUTMASINLAR. ODANINDA ŞEÇİMİ YAKIN??? İNŞALLAH BU KURUMLAR BİRLİKTELİK MESAJLARINI EN KISA ZAMANDA TÜM SERVİSÇİ ARKADAŞLARA GÖSTERİRLER. BU İHANETİ SERVİSCİLER ASLA UNUTMAZ...

GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR...

İsmail Bayıldı
2013-05-03 22:46:48

29 NİSAN 2013 SOĞANLIK UKOME EYLEMİNDE BİZLERE YARDIMCI OLAN EMNİYET TEŞKİLATINA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM...

İSBAY

Güven Aksöz
2013-05-03 16:13:21
GÜNNNN BİRLİK GÜNÜ GÜNNN BERABRLİK GÜNÜÜ GÜNNN 11 MAYIS SERVİSÇİNİN BAYRAM GÜNÜÜ HAYDİ SERVİSÇİ ARKADAŞKALARIM 11 MAYISI BAYRAM YAPALIM VURMADAN KIRMADAN DÖKMEDEN ADAM GİBİ MİTİNG YAPALIM.

Çocuklarını kendi canlarını bize emanet eden İstanbul halkından da bize destek olmalarını istiyorum.O gün binlerce servis yollara çıkacağı için trafikte aksamalar olabilir şimdiden halkımızdan özür diliyoruz siz seviyoruz.
Özer Berberoğlu
2013-05-03 00:37:26

Selamun aleyküm arkadaşlar,

Bu gün o eyleme katılan katılan arkadaşları canı gönülden kutluyorum. Pazartesi olmasaydı hafta sonu olsaydı katılım daha fazla olacaktı. Murat Erdoğan 29 Mayıs'a kadar süre verdi. Ondan sonra genel grev kararı alınmalıdır. Bu karar diğer odalarlada görüşümeli ve tüm servisçi haberdar edilmelidir. 3 gün süre ile kontakt kapama eylemi gerçekleştirilmelidir. Servisçi arkadaşların çoğunun buna hazır olduklarını düşünüyorum. Zaten Haziran'a kadar tahdit olmazsa çok kişi arabasını satacak. Özellikle çok kişi Haziranı bekliyor. Artık bıkmışlar. Bu insanlar kontak kapamayada katılırlar. Bu işi yapamazsak olmayacak gibi görünüyor.

Herkese Selam...

Ersin Karagöz
2013-05-02 21:49:26

Sayın Murat Erdoğan,

Abim Rabbim sizden sonsuz razı olsun. Biz 29 Nisan'ı nasıl sabırsızlıkla beklediysek 29 Mayıs'ı da sabırsızlık ve heyecanla bekleyeceğiz. Nefesimizi kesmek isteyenlerin inadına ve ekmeğimiz uğruna zatı halinize nefes olacağız. Sizde sesimizsiniz inşaallah. Takip etmeye devam edeceğim sizin olduğunuz heryerde bizde varız.

Allah kuvvet versin...

İsmail Baydı
2013-05-02 10:32:21
SAYIN MESLEKTAŞLARIM UKOME NE İŞE YARIYOR BİRTÜRLÜ ANLAMADIM ARAÇLARIMIZ BAGLANIR UKOME YOK SİGORTA ŞİRKETLERİ KAFASINA GÖRE BEDEL BİÇER UKOME YOK ŞİRKETLER YÜZDE 40-50 KESİNTİ YAPARLAR UKOME YOK ŞİRKETLER 3 AY SONRA CANLARI İSTERSE ÖDEME YAPARLAR UKOME YOK ŞİRKATLER YAKIT İSTASYONLARINDAN İNDİRİM ALIRLA BİZLERE YANSITMAZLAR KARTIMIZLA ALALIM DERİZ GÜNÜNDE ÖDEME YAPMAZLAR.

UKOME NEDİR ARKADAŞLAR ŞİRKETE BİZİ BU FİAT KURTARMIYO DİYORUZ ARABA ÇOK DİYE AKŞAMA ARABA BULU YORLAR 41 P PLAKALI ARKADAŞIM BU FİAT KURTARMAZ DİYOR AMAN DUR HELE SAKINA GİTME DEYİP ZAM VERİYORLAR BU UKOME DENEN NEYSE NE İŞE YARADIGINI ÇÖZEMEDİM ARTIK ONLAR BİLE SERVİSÇİ MESLEKTAŞLARIMI KALE ALMIYORLAR İNTERNETTEN İZİN BELGESİ VERİYORLAR BİRTÜRLÜ ÇÖZEMEDİM İNŞALLAH 11 MAYIS 2013 GÜNÜ KAZLIÇEŞMEDE MESLEKTAŞLARIMIZLA VE BAŞKANLARIMIZLA ÇÖZERİZ

İSBAY
Erhan Murat Toraman
2013-05-01 21:35:03
11 MAYIS 2013 başka bişey demiyorummm
Doğan kudalak
2013-05-01 20:55:23
Merhaba Çilekeş servisci arkadaşlar,

Benim önerim şöyle plaka verilene Kadar, bütün servis araçlarımızın önüne ve arkasına reklam yapabiliriz Reklam,da şöyle. (SAYIN BAŞBAKANIM MAĞDURUZ) İnanın bu reklam ses Getirecektir.
Bahadır İnalpolat
2013-05-01 20:30:36
İnşaallah hakkımızı söke söke alıcaz,işimden dolayı orada bulunamadım ama çok gelmek istedim,11 mayısta daha büyük bir eylemle sesimizi duyurmaya devam edicez.

Bazı şirketler araçlarımıza yazı asmamıza bile izin vermiyor.ama hiçbir şekilde hakkımızı almamıza engel olamayacaklar
Murat Erdoğan
2013-05-01 20:15:20
Emeği geçen içi yanmış tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ederim ...

Gayet güzel mesajlar verildi sadece beni üzen ulusal basının duyarsızlığı oldu 3 saat konvoy sürdü 3.000 e yakın insan 2.500'ün üzerinde araç sadece 500 kişi olarak yansıtıldı ve UKOME'ye yaptığımız 29 mayıs uyarısı hiç bir ulusal basında çıkmadı ...

Bizi susturmak için ne kadar çaba sarfediyorlar görün işte arkadaşlar ...

Bu iş 29 mayıstan sonra çok olaya gebe ...
Bu arada Sn Ersin KARAGÖZ sizede iyi dileklerinizden dolayı teşekkürler.

Olaylar ortada bu saatten sonra kimse hakkında bir şey demek istemiyorum yorumu siz değerli meslektaşlarıma bırakıyorum.

Selam ve sevgiler Her zaman yanınızda olmak hepimizin haklarını savunmak bize onur verecektir.

Murat Erdoğan
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2013-04-30 20:34:02
MEDYADA EYLEMİ TÜM GERÇEKLERİYLE YAYINLAYAN TAŞIMACILAR.COM TEŞEKKÜRLER HELAL OLSUN DESTEKLERİNİZİN DEVAMINI BEKLİYORUZ..
Mehmet Avcı
2013-04-30 20:22:08
Helal olsun, bu millet uyandı. Sonunda Birlik olduk. İnşallah davamız yarım kalmaz...
Tamer Dağlar
2013-04-30 17:47:09

Selam servisci dostlarım, mağdur arkadaşlarım.

11 Mayıs'ta devamını ve çok daha büyük bir kalabalığı KAZLI ÇEŞMEDE GÖRMEK İSTİYORUZ. SÖZ SERVİSÇİNİN ARTIK. BİZİ KİMSE SÖMÜRÜP HAKKIMIZI YİYEMEYECEĞİNİ ÖĞRENSİNLER. 11 MAYIS 2013 KAZLIÇEŞME PLAKALARIMIZI SÖKE SÖKE ALACAGIZ.

Mustafa Tutar
2013-04-30 13:46:07
Plaka tahdidi gelirse İstanbul'a bu günleri ararsanız şimdi yine en iyi günleriniz...
İsmail Baydı
2013-04-30 10:23:05
ARKADAŞLAR MEDYA ÇALIŞANLARINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BİZLERİN DERTLERİNİ ÇOK AÇIKÇA ANLATANLARA tEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYOR BİZLERİ TEMSİLEN KONUŞAN BAYAN MESLEKTAŞIMADA AYRICA TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM.

İNŞALAH MEDYA GURUBU 11 MAYIS 2013 BİZLERİ DESTEKLER SİZLERİN DESTEGİNE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR BAŞKANLARIMA MESLEKTAŞLARIMA ÇOK ÇOK SELAM HAYIRLI İŞLER.
Adem Kurt
2013-04-30 01:38:29
Oncelikle bu organizasyonu düzenleyen Ulaş İş, İsder ve emegi gecen kisilere teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün serviscilerinde bir araya gelip haklarını isteyebilecekleri açıkça ortaya çıkmıştır. Servisci arkadaslar İsarod baskanı bu mitinge gelmedi diye kazlıçeşmeye gelmemezlik yapmayalım. Bu mitingler Servisci esnafının çıkarına bizim için atılan her adıma biz koşarak gidelim. Bu soyguna serviscilerin sırtından geçinen insanlara hep beraber dur diyelim. Biz beraber hareket ettikçe kimse karşımızda duramaz.

Artık evimize ekmek götürme zamanı geldi. Bu yola çıkıldı bir kere kimse geri dönmeyi düşünmesin bu bizim hakkımız söke söke alacağız. Çoluk cocuğumuzun rızkını kimseye yedirmeyeceğiz. İlgili kurumlarda anlasınlar nasıl bir kitle ile karşılaşacaklarını, oturup hesabını yapsınlar servisciler bir sabah hiç servis almayıp İstanbul'un bütün yollarını kapatırsa Türkiye ekonomisinin ne kadar zarar edeceğini. Bizim ne kadar önemli bir iş yaptığımızın farkına varsın artık bu Devlet.

Saygılarımla
Orhan Turan
2013-04-30 00:35:24
Eyleme iştirak eden tüm esnaf arkadaşlarımı kutluyorum gerçekten çok etkili bir eylem oldu eger binlerle bu kadar ses getiriyorsak onbinlerle kim bilir neler yaparız düşüncesi bile korkutucu:)) darısı inşallah 11 mayıs mitingine diyorum.

Sayın oda başkanları lütfen birlik olalım bu yanan ateşi söndürmeyelim.hep beraber elele kol kola 11 mayısa hazırlanalım konvoy noktaları belirleyelim organizasyonumuz eksiksiz olur inşallah diyorum.

Saygılarımla.

Ayrıca taşımacılar.com sitesine teşekkür ederim.
Eren
2013-04-30 00:13:16
Bugün orada bulunan meslektaşlarıma canı gönulden tesekkur ederım.

Bu ısı el ele cozecegımızden bugunden sonra emın oldum saolun
11 MAYISTA KAZLICESMEDE GORUSMEK DILEGIYLE
Osman Özkaya
2013-04-29 23:46:32
SAYIN GELMEYEN SERVİSÇİ ARKADAŞLAR BİZLER ORADAYDIK SİZ NEREDEYDİNİZ ...

BİZLER SADECE HAKKIMIZ OLAN ŞEY İÇİN MÜCADELE ETTİK DİLERİM SİZLERDE 11 MAYISTA EYLEMDE YANIMIZDA OLURSUNUZ ÇÜNKÜ BİZ BİR OLMAZSAK HAKKIMIZI ALAMAYIZ..

SAYIN SENDİKA BAŞKANLARIMIZIN YAPTIKLARI EMEKLER BOŞA GİDER...
SLOGANIMIZ = ALAKAMIZI İSTİYORUZ .....
Hüseyin Uzunyılmaz
2013-04-29 23:45:26
SEVGİLİ ARKADAŞLAR BU GÜNKİ EYLEMİMİZ İÇİN KATILAN TÜM ARKADAŞLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM VE HER ZAMAN AYNI BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMAMIZ GEREKİYOR,ANCAK BERABER HAREKET EDEBİLİRSEK HAKKIMIZI VE HAKLARIMIZI ALABİLİRİZ, ANCAK KEŞKE BU GÜNKİ EYLEMİMİZDE İSAROD YANIMIZDA OLSAYDI EYLEMİMİZ ÇOK ÇOK DAHA ETKİLİ VE DAHA YUKARLARDAN DUYULA BİLECEK ŞEKİLDE OLURDU...

YİNEDE TÜM KATILAN ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜRLER, 11 MAYISTA TEKRAR VE DAHA KALABALIK BİR ŞEKİLDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE....
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2013-04-29 22:23:50
İNŞAALLAH KONTAK KAPATMAYA GEREK KALMADAN SIKINTILARIMIZ GİDERİLİR...
İsmail Baydı
2013-04-29 22:17:39

ANIYLA ŞANIYLA BAŞKANLARIMIZA ÇALIŞAN TÜM ARKADAŞLARIMA ÇOK SEVDİGİM MESLEKTAŞLARIMA ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

MUHTEŞEM BİR EYLEM GERÇEKLEŞTİRDİK, HARİKAYDI. HERKESİ ÇOK SEVİYORUM. BAŞARACAGIZ GERİ DÖNÜŞÜ YOK. GEMİLER YANDI HAYDİ ARKADAŞLAR 11 MAYIS 2013 KAZLIÇEŞME PLAKALARIMIZI SÖKE SÖKE ALACAGIZ.

HERKESE SELAM İSBAY,

Ersin Karagöz
2013-04-29 22:11:12

Bugünkü eylem gelecekte olacakların yansımasıdır. Gelecekte daha büyükşeyler olacak ama İSAROD'un bugün orada esnafın yanında olmayışı çok acı. BUGÜN KİMİN NEYİN PEŞİNDE OLDUGU, GAYET NET ANLAŞILMIŞTIR. İSAROD GERÇEKTEN ÇOK ÜZDÜ BUGÜN ESNAFI...

AMA BİZ 11 MAYISDA KAZLIÇEŞMEYE GİDECEĞİZ. ÇÜNKÜ BİZ ESNAFIZ VE MAGDURUZ. İSAROD BİZİ DESTEKLEMEDİ AMA BİZ ONLARINDA MİTİNGİNE GİDECEĞİZ. ARTIK ÇEKİŞMENİZİ BİTİRİN YETER. BİTİREMİYORSANIZ, SUSUN DA ADAM SANSINLAR. BU İKİLİYE SONSUZ DESTEK ULAŞ-İŞ, İSDER MURAT BAŞKANIM SİZİ İLK KEZ CANLI OLARAK İZLEDİM. TEBRİK EDİYORUM ESNAF YANINIZDA...

Bu arada ben ticaret odası üyesiyim. Murat başkanı da ulaş-iş sendikasınıda tanımışlığım yoktur. Yorumdan taraflı olduğumu anlamayın. Bugün soğanlıkta olanlar ne demek istediğimi gayet net anladılar. İşin özü şudur ki, İSAROD BİRGÜN BU ŞEHİRDE PLAKA TAHDİDİ OLURSA KENDİLERİNDEN BAŞKA KİŞİLERİN EMEĞİ VE ZAHMETİ İLE OLMASINI HAZMEDEMİYOR. PLAKA TAHDİDİ İSTİYOR MU ODA ŞÜPHELİ...

BAŞKANIM EYLEMSE EYLEM YOL KESMEKSE YOL KESMEK SONUNA KADAR ARKANDAYIZ MURAT ERDOĞAN. SENİN SÖZÜN BİZİM SÖZÜMÜZ.

HER ZAMAN HERYERDE ESNAF EL ELE...

Bahattin Kartal
2013-04-29 21:34:22
Düzenleyen ve organizasyona katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkürler. Vergi levhasına kadar hertürlü belgesi olan ve ekmek parasını kazanmaya çalışan bizleri akla ziyan sebeple korsan olarak gösterip ceza yazan ve araçlarımızı bağlatanların bu uygulamayı biran önce bırakmaları gerekli. Birçok ilde plaka tahditi varken İSTANBUL'DA olmaması yöneticilerin çıkar ilişkilerimi var. Acaba diye aklımızdan geçiyor. Ticari bir aracın ticaret yapmasını kısıtlayarak iş yapmasını engelleyen kamu yöneticileri iş vergi ve diğer ücretlere gelince eksiksiz zamanında talep ediyorlar. Bu haksız ve akla ziyan uygulamanın kaldırılması için sendika ve derneklerimizin öncülük yapmalarını alkışlıyor kendilerine teşekkür ediyorum.
Suat Aytekin
2013-04-29 21:25:50

Merhaba,

Tüm servisçi arkadaşlarım harika bir birleşim oldu ve tüm servisçiler orda tek yürek oldu ve hep aynı ağızdan PLAKA tahdidi istiyoruz dedik. Tüm hepimiz orda kol kola idik ve inşallah bu olay çözülür vede herşey tatlıya bağlanır. Yoksa daha sonrasıda inşallah oralara gitmez ya olur yada KONTAK kapatmaya kadar gider bu iş.

Teşekkür ederim sayın admin yayınladığınız için...

Diğer Haberler
 • Yüzde 316 ile yüzde bin arasında zam geldi.13 Ocak 2020 Pazartesi 09:54
 • Arkas Lojistik yeni Ceo'su Onur Göçmez09 Ocak 2020 Perşembe 13:46
 • DFDS Akdeniz'de önemli atama gerçekleşti08 Ocak 2020 Çarşamba 17:17
 • 2019 yılını rekorla kapattı08 Ocak 2020 Çarşamba 14:06
 • Son teslimatı Digit yapacak08 Ocak 2020 Çarşamba 12:43
 • "Güvenli Ödeme Sistemi" geliyor07 Ocak 2020 Salı 16:44
 • Boeing, THY'ye 150 milyon dolar tazminat ödedi31 Aralık 2019 Salı 15:32
 • DHL ormanı için 13.000 tohum toprakla buluştu31 Aralık 2019 Salı 13:10
 • 2019’u zirvede tamamlayanlar ödüllerini aldı31 Aralık 2019 Salı 13:00
 • MAN, Servis ağını genişletiyor31 Aralık 2019 Salı 12:09
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim