• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul : 27 °C

SGS TRANSITNET’ten devrim niteliğinde uygulama

SGS TRANSITNET’ten devrim niteliğinde uygulama
SGS TRANSİTNET, Müşterilerinin Polonya’nın herhangi bir gümrük idaresine T1/T2 beyanı sunması için çalışmalarını tamamladı.

Transit Rejimi konusunda Türkiye’yi AB ve EFTA ile ülkelerine bağlayan, lojistik sektörünü alternatif transit sistemleri konusunda yönlendiren SGS TRANSİTNET; kapsamlı teminat hizmeti verdiği Türkiye, Almanya, İtalya, Fransa, Romanya ve Bulgaristan’ın ardından Polonya’da da gerekli altyapıyı hazırladı. “Polonya’daki herhangi bir gümrük idaresine T1 ve T2 beyanında bulunulabiliyor.”
TransitNet sisteminin kullanıcısı nerede olursa olsun, Polonya’daki herhangi bir gümrük idaresine T1/T2 beyanını, Türkiye içerisinde bir Türk varış gümrük idaresi veya diğer herhangi bir Ortak Transit ülkesindeki varış gümrük idaresini seçerek sunabiliyor. Beyanın gümrüğe sunulduktan sonra Polonya gümrüğü tarafından atanan geçici tescil numarası TransitNet sistemine otomatik düşüyor, bu numaranın taşıt sürücüsüne ulaştırılması yeterli oluyor. “Aracı firmalar devreden kaldıran sistem.”
Herhangi bir çıktı alınmasına, faks veya e-mail gönderilmesine gerek olmaksızın ilgili gümrük görevlisinin varış gümrüğüne kadar geçerli olacak onaylı T1 / T2 beyanını sürücüye vermesiyle gerçekleştiren bu yöntem sayesinde, herhangi bir aracı firmaya da ihtiyaç olmadığından lojistik süreçte hız ve tasarruf sağlanıyor. “Araç başına 200 Euro tasarruf.”
Gerek Polonya’dan gerek Kuzey ve Doğu Almanya’dan ve gerekse de İskandinav Ülkelerinden Polonya güzergâhını kullanarak taşıma yapan taşıtların kullanabildiği sistem birçok pilot taşıt ile gerçek ortamda başarıyla denendi. Diğer Transit sistemlerine göre taşıma başına 200 € civarında tasarruf sağlayan bu yöntemin, lojistik sektörünce kısa zamanda benimsenmesi bekleniyor. “Hizmetin fiyat farkı olmayacak.”
Son yenilikleri hakkında Sektörü bilgilendiren SGS TRANSITNET Transit Sistemi Destek Hizmetleri A.Ş. yetkilileri, Şirketin kuruluşundan bu yana uygulanan şeffaf, ekonomik ve hakkaniyetli fiyatlandırma anlayışından taviz vermeyeceklerini yeni hizmetin fiyat farkının olmayacağını ifade etti. www.tasimacilar.com 10.03.2014/ 12.25

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 - 212 258 77 87 | Faks : 0212 259 78 85 | Haber Yazılımı: CM Bilişim