• BIST 1.542
  • Altın 411,808
  • Dolar 7,5315
  • Euro 8,9768
  • İstanbul : 4 °C

Suriye Bab El Hawa Gümrük kapısında TIR’lar alev alev yanıyor

Suriye Bab El Hawa Gümrük kapısında TIR’lar alev alev yanıyor
Suriye'nin Türkiye'ye açılan Bab El Hawa Sınır Kapısı'nın muhaliflerin kontrolüne geçmesi sırasında çıkan çatışmada gümrük sahası parkında bulunan 12 Türk TIR'ının da yakıldı.

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Gümrük Kapısı'nın karşısındaki Bab El Hawa Sınır Kapısı ve çevresinde çıkan çatışmalar sırasında gümrük sahasının park alanında bulunan araçların da yakıldı. Suriye kapısında yaşanan olayların ardından Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yer alan Cilvegözü Sınır Kapısı'nda uzun araç kuyrukları oluşturdu. Bölgedeki çatışmaların şiddeti artarken, Bab El Hawa'da giriş-çıkışlar muhaliflerin kontrolüne geçti. Muhaliflerin sınır kapısını ele geçirmeleri sırasında çıkan çatışmada yanan Türk TIR'larının şoförleri Cilvegözü tarafına kaçarak canlarını zor kurtardı. Bazı şoförler araçlarının yanmasını görüntüledi. Tamamen yanan yüklü TIR'ları almaya giden kurtarma araçları da geri dönmek zorunda kaldı. Sınır kapısının Suriye tarafında yaşanan çatışmaların ardından Cilvegözü kapısında askerler geniş güvenlik önlemleri aldı. www.tasimacilar.com 21.07.2012 / 11:21Yorumlar
Ahmet Türkoğlu
2012-07-22 15:34:06
Kamyonlarımızın yakılması hem milli zarar, hem milli onur yarasıdır. Ancak, bu hale; nasıl, neden, nereden gelinmiştir? "SOVYET RUS İMPARATORLUĞU NASIL YIKILDI?" yı anlamadan, o gözlüğü kullanmadan, Kuzey Afrika' daki "devirme" leri devrim gibi yutarak, Suriye'yi ve dost iken-düşman edilişimizi görmek/anlamak mümkün değildir. Tunus, Fas, Libya, Mısır ve sıradakiler arasında da bugün kullanılan Türkiye. Dünkü "Kardeş Esad", nasıl düşman ve hatta kalleş Esad oluvermiştir? Sebeplere ve planlara, taktiklere iyi bakmak gereklidir. Bu durum aynen şudur: Oralardan çıkar sağlamak peşindeki yamyam USA, AB,İsrail; kancayı takıp-parçalamak istedikleri ülkelere; dün fısıltı radyolarıyla yaptıkları -halkı ayartma- yayınlarını, şimdi internet üzerinden yapmaktadırlar; ayartmaktadırlar, silahlandırmaktadırlar, isyan ettirmektedirler, bölünmüşlüğü giderek onulmaz bir hale getirmektedirler. "SOVYET RUS İMPARATORLUĞU NASIL YIKILDI?" Yıl 1973 dür. Gorbaçov, Rus Ticaret Bakanıdır. ABD'ye, buğday alımı konusunu görüşmek üzere gönderilir. Çünkü, o yıl Rus buğdayı yetersiz kalmıştır. İhtiyaç olan miktar için, hakim piyasa, ABD dedir. Konu görüşülürken, daha başta, ABD bir ön şart öne sürer: -"FİYAT KONUSU KOLAY. ANLAŞIRIZ. AMA,SİZE BUĞDAYIMIZI BİR ŞARTLA SATARIZ!" -"NEDİR?" -"BİZİM RADYO YAYINLARIMIZI ÜLKENİZE SOKMAMAK İÇİN YAPMAKTA OLDUĞUNUZ PARAZİTLEME ENGELLERİNİ KALDIRACAKSINIZ!" Gorbaçov, ülkesinin yönetimiyle görüşür, olumlu bakılır, "KABUL ET!" talimatını alır, cevabını resmen söyler: -"KABUL EDİYORUZ. RADYO YAYINLARINIZ ÜLKEMİZE ENGELSİZCE GİRECEKTİR!" Satış anlaşması imzalanır. ABD hem buğday göndermeye başlar, hem de radyo yayınlarını. Radyo yayınlarında yayın türü konusu ne olursa olsun, çok hafif duyulabilen fısıltılar da gönderilir. Fısıltılar; -Öff burada hayat ne kadar zor.-Ah Avrupa, -Ah Amerika -Ah hürriyet vb... Yıllar geçer, Rus vatandaşı uyanır, Gorbaçov Devlet Başkanıdır, 6 yıldır iktidardadır, 1991 de daha fazla götüremez ve Sovyet Sistemi çökertilmiştir. O DÖNEMDE RADYO VE FISILTILARI, ŞİMDİLERDE İNTERNET! DAHA HIZLI, ETKİLİ İLETİŞİM İLE İSTER (+), İSTER (-) GÖNDER. Şimdi Libya'da en az 2 devlet konuşulmuyor mu? Mısır ve diğerleri daha mı iyi oldular? EN ÖNEMLİ SORU: AÇLIK ÇEKEN ÜLKELERİ DOYURMA İNSANLIĞINI YAPMAK VARKEN, NEDEN "DEMOKRASİ(!) GÖTÜRME" AŞIĞISINIZ? -"DOYURURKEN MADDİ KAYIP, DEMOKRASİ İLE KAZANÇ OLDUĞUNDAN MI?" Ve bizim kamyonlkarı yakanlar/yaktıranlar; -"Bizim rahatımızı, ülke bütünlüğümüzü bozmaya kalkıştınız, bizi yaktınız, biz de sizi yakıyoruz!" mu diyorlar?
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim