• BIST 83.067
  • Altın 146,627
  • Dolar 3,7912
  • Euro 4,0490
  • İstanbul : 5 °C

Takografçılar bir çatı altında toplandı

Takografçılar bir çatı altında toplandı
Takograf servisçileri ve satıcıları bir çatı altında birleşerek "Uluslararası Takografçılar Derneği"’ni kurdu.

Türkiye’de araçlarda takograf kullanımı Karayolları Trafik Kanununun 31’inci maddesine göre Otobüs, Kamyon ve Çekici cinsi araçlarda Takograf cihazlarının bulundurulması ve kullanılır durumda olması can ve mal güvenliği açısından artık zorunlu hale geldi. Takograf servis ve satıcıları resmi olarak, 28.02.2012 tarihi itibariyle Türkiye’de ve Dünya’da faaliyet gösteren takograf servisçilerinin ve satıcılarının menfaatini gözetmek ve sektördeki sorunlarına çözüm bulabilmek adına Kayseri’de Uluslararası Takografçılar Derneği (UTD) çatısı altında bir araya geldi. “Dernek takograf servislerinindir”
Farklı meslek gruplarının özellikle derneğe alınmayacağını ifade eden Uluslararası Takografçılar Derneği (UTD) Başkanı Mustafa Çobanlı “Derneğimiz takograf satışı ve servisi ile iştigal olan arkadaşlarımızın ortak bir oluşumu olup, farklı meslek grubu ya da üretici, ithalatçı üyemizin olmaması gibi bir prensip kararımız vardır. Dolayısıyla bu dernek sadece biz takograf servislerinindir. Amacımız hepimizin malumu ağırlaşan sektör şartlarında birleşip değişen ve gelişen koşullara ayak uydurma ve hep birlikte ortak menfaatlerimizin arkasında sağlam durabilmektir” şeklinde konuştu. “Amacımız sektörü ileriye taşımak”
Takograf servisçilerini bir çatı altında toplayarak sektörü daha ileri seviyelere taşımak istediklerini kaydeden Çobanlı “Yarının koşullarında ortak gücümüzle sesimizi duyurabilmemiz ve muhatap alınabilmemiz için birlik olmamız gerekmekte. Bizim temelini attığımız bu kuruluş, yetkili takograf servisçilerinin katılımıyla yönetime katkıda bulunmalarıyla var olacak ve hedeflediğimiz güce ulaşacaktır” diyerek Uluslararası Takografçılar Derneği’ni kurduklarını dile getirdi. www.tasimacilar.com 05.03.2012 / 17:17

Diğer Haberler