• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul : 14 °C

TMSF, BMC’ yi satışa çıkardı

TMSF, BMC’ yi satışa çıkardı
TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) , BMC Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü satışa çıkardığını duyurdu.

TMSF, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri uyarınca haczedilen ve BMC'ye ait olan   gayrimenkuller, menkuller (makine teçhizat, demirbaş vs.) Türk Patent Enstitüsü nezdinde ki haklar (marka, patent ve endüstriyel tasarımlar) ve internet alan adı ile bu varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmeler ve bu sözleşmelerden doğan ancak başlı başına iktisadi değeri olmayanlar da dahil olmak üzere diğer tüm mal, hak ve varlıklardan oluşan "BMC Ticari ve İktisadi Bütünlüğü"nü satışa çıkarttığı Resmi Gazete'de yayımlandı.

BMC, 985 milyon TL’ye ihaleye çıkacak.

10 Nisan saat 11.00'de TMSF'nin İstanbul'da bulunan merkezinde yapılacak olan ihale de BMC’nin satışa sunulacağı rakam 985 milyon lira olarak belirlendi. Satış ihalesine katılacak olanların 98,5 milyon lira nakit teminat yatırması gerekiyor. 

İhale, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek olup, Kurulun onayı ile sonuçlandırılacak. 

Satış Komisyonu, Şartname'deki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren "katılımcılar" arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların kısa listesini oluşturacak. Kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden ihaleye açık artırma ile devam edilecek. 

“Teklifler peşin olarak TL cinsinden verilecek”

Kurul, en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde açık artırma aşamasında en yüksek ilk üç teklifi veren mali teklif sahibi arasında ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesi yönünde karar alabilecek. Teklifler peşin olarak TL cinsinden verilecek.

Kurulun ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık 11 Nisan 2014 tarihinde saat 11.00’de TMSF'nin İstanbul adresinde yapılacak.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 - 212 258 77 87 | Faks : 0212 259 78 85 | Haber Yazılımı: CM Bilişim