• BIST 1.542
  • Altın 442,399
  • Dolar 7,3985
  • Euro 9,0105
  • İstanbul : 13 °C

TREDER: Yol denetimlerinin artması sektörü geliştirecektir

TREDER: Yol denetimlerinin artması sektörü geliştirecektir
TREDER yol denetim istasyon sayısının artırılması kararını desteklediklerini belirterek bu uygulama ile; can, yük ve yol güvenliğinin artacağını ekonomik kayıpların da önüne geçileceğini söyledi.

Yol denetim istasyon sayısının artması ile can, yol ve yük güvenliği artacağını ve sektörün en büyük sorunlarından biri olan haksız rekabetin önüne geçileceğini belirten TREDER Başkanı Recep Serin denetimlerin; araç, yolcu ve yük üçgeninde etkin olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti. Sektörün disipline edilmesi için alınan kararı çok olumlu bulduklarını açıklayan TREDER, “Uzun süredir uğraş verdiğimiz haksız rekabet konusunda da atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz” açıklamasında bulundu. “Sağlıklı, güvenli ve ekonomik bir taşımacılık için yol denetim istasyonu şart”
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yeni 48 yol denetim istasyonu daha yapılacağını açıkladı. Şu anda 23 olan yol denetim istasyonu yeni açılacak istasyonlarla 71”e yükselecek. TREDER Başkanı Recep Serin dernek olarak uzun süredir kamu ile ortak çalıştıklarını ve sektör için atılması gereken adımlarla ilgili onları bilgilendirdiklerini belirterek “Bu karar sektörümüzü umutlandıran ve önümüzü açan bir karardır. Bu işin can, yük ve ekonomik boyutu vardır. Trafik kazalarında her yıl binlerce insanımızı kaybediyoruz. Bu kazaların Türkiye’ye ekonomik maliyeti ise yılda 16 milyar TL’yi geçiyor. Sağlıklı, güvenli ve ekonomik bir taşımacılık için bu karar çok yerinde olmuştur” diye konuştu.


“İstasyon sayısı denetimle desteklenmeli”
Başkan Recep Serin istasyon sayısının artmasının önemli olduğunu ancak bunun etkin denetimlerle desteklenmesi gerektiği uyarısında da bulunarak, “Bakanımız Sayın Binali Yıldırım yeni kurulacak istasyonlarda ek 1.000 kişiyi daha istihdam edeceklerini ve 3 vardiya çalışacaklarını söyledi. Böylece kaçakların önüne geçilecektir. Başta tonaj olmak üzere, araçların ve sürücülerin de deneteme tabi tutulması ile haksız rekabet de önlenecektir” şeklinde konuştu. “Kanunlar hayata geçerse bir anlamı olur” diyen Recep Serin TREDER olarak yol denetimlerinin nasıl olması gerektiği konusunda her türlü bilgi ve eğitime açık olduklarını söyledi. Serin, “Yol denetimlerinde araçlarda hangi noktalara bakılması gerektiği, nelerin göz önünde bulundurulması gerektiğini denetçilere uygulamalı olarak gösterebiliriz. Özellikle usulsüzlüklerin, ihlallerin nerede yapıldığını, güvenlik için hangi şartların aranması gerektiği gibi konulardaki bilgi ve deneyimimizi aktarabiliriz” dedi. www.tasimacilar.com 28.06.2012/16:43

Yorumlar
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-07-02 10:30:11
Mrh,Bu yazdığım yorumun gerekli yerlere iletilmesini rica ediyorum. Bu konuda yardımcı olursanız insanlık adına memnun olurum.

Selamlar iyi çalışmalar dilerim.
Kimlik bilgilerinin görüntülenmesini istemiyor
2012-07-01 14:46:01
Bu konuyla alakalı Ben Konya dan bahsetmek istiyorum. Konya'nın 7 adet şehirlerarası giriş çıkışı var. Ama sadece Konyada 1 adet oda sadece Konya Ankara çıkışında varda neden başka yollarda yok. Konya metropol büyükşehir neden diğer yolların girişi değilde Ankara yolu çıkışı...

Neden sadece Ankara yolu...Diğer yerlerde herkes ağır tonajlarla istediği gibi çalışıyorda Bu Ankara yolunda çok insan 50-80 kg. fazlalıklarla tonaj cezası yiyor. Neden yetkililer bu işi hafife alıp haksız rekabete destek veriyorlar...

Acaba menfaat birlikteliğimi var bu insanlarla insanın aklına bu sorular gelmiyor değil. Konya Ankara yolunda artık TIRlardan geçilmiyor. Araçlar damperler satılıyor ama 10 numara yağı yakan nakliyeciler ucuz taşıma yüzünden hava kirliliğide dahil olmak üzere herkese ve herşeye zarar veriyorlar. Ne arayan soran takip eden kontrol eden var. Kimseler ilgilenmiyor bu durumla Allah akibetimizi hayretsin inşaallah...

Bu konudaki herkesi Emniyeti, Ulaştırma Bakanlığını, Çevre Bakanlığını, Karayollarını vs artık bu konuda kim kendisine görev addediyorsa görevini yapmasını rica ediyorum.

Yollar bozuluyor, hava kirliliği oluyor,haksız rekabetler oluyor hiç kimselerde tık yok.

Bilinçli insanım diyen herkese göreve davet ediyorum.
Hüseyin Aktaş
2012-06-29 00:10:27
Treyler üreticilerinin yol denetim istasyonlarının sayılarının artırılmasını istemesinin amacı kamyonla nakliye yapanların tonaj sıkıntısı yaşaması ve bunların araçlarını satarak tır treyler kombinasyonuna geçmesidir.Onların bu isteğine karşı biz de 50 ayakların bir an önce yollarda yürümelerini istiyoruz. Bu memleketin her bölgesi kış mevsiminde kar ı görüyor, biz kar yağdığında yollarda yürümeyen TIR görmek istemiyoruz.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim