• BIST 1.542
  • Altın 442,399
  • Dolar 7,3985
  • Euro 9,0105
  • İstanbul : 10 °C

Türkiye Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği kuruldu

Türkiye Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği kuruldu
Yeni kurulan Türkiye Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği(TISİAD)'nin başkanlığına lojistik sektörünün tanınan ismi Nevaf Kılıç getirildi.

İki ülke halkının ekonomisine destek sağlamak amacıyla böyle bir oluşum gerçekleştirdiklerini söyleyen Türkiye Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği(TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç amaçlarının iş yapılacak çevrelerle çıkabilecek sorunların çözümüne yardımcı olmak olduğunu söyledi. Türkiye ve Irak sanayicilerinin ve iş adamlarının arasında ekonomi, kültür, ticari, sanayi ve sosyal faaliyetlerin geliştirilmesi gerektiğini belirten Kılıç derneği kurmalarındaki diğer amacı ise şu şekilde özetledi: “Derneğimiz, meslek kuruluşlarla güç birliği çerçevesinde görüş alışverişi, Koordinasyonunu sağlamak, Projeler hazırlamak ve hayata geçirmek, Bölgesel ve sektörel potansiyelleri en iyi bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak, Girişimciliği geliştirmek, Yatırımcıların, İhracatçıların önünü açacak politikalar oluşturmak. Bilgi alışverişi yol gösterici ticari şuuru geliştirmek ve iş birliğini sağlamak iş çevreleri arasındaki dostluğun anlayış ve ortak menfaatlere dayalı gelişmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur” şeklinde ifade etti. Türkiye- Irak sanayicileri ve iş adamları derneği ( TISİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluşuyor. Yönetim Kurulu Başkanı: Nevaf Kılıç Başkan Yardımcısı: Cihat Gündoğar Genel Sekreter: Özlem Andız Arslan Sayman: Serdar Yıldızgörer Üye: Devrim Deletioğlu Üye: Emrah Deniz Üye: Ahmet Aktaş www.tasimacilar.com 25.05.2012 / 18:06Yorumlar
K. Engin ÖZAYDEMİR
2012-05-25 20:40:33

Değerli büyüğümüz Nevaf KILIÇ'ı bu önemli derneğin kuruluşundaki emeği nedeniyle naçizane tebrik ederim. Hiç şüphesiz bu oluşum, ülkemiz ihracatçısı için çok önemli bir adımdır.

Dış ticaret rakamlarımız incelendiğinde Irak'ın önemi çok daha iyi anlaşılacaktır. Irak'ın uluslararası sisteme entegrasyon çalışmaları sürerken neredeyse bütün ülkenin bir inşaat ve ticaret sahası haline geldiğini söylemek fazla iddialı olmayacaktır.

Irak pazarı hızla büyürken Türkiye, her geçen gün buradan daha büyük bir pay almaktadır. Bununla birlikte sigorta şirketlerinin mal sigortaları başta olmak üzere hemen tüm branşlarda bu bölgeyi istisnalara alması, ihracatçımızın en büyük sorunlarından birisi olmaktadır.

Bu ihtiyaç nedeniyledir ki Aktiv TK Sigorta olarak biz, yurtdışındaki iş ortaklarımızla yaptığımız çalışma sayesinde bu önemli boşluğu doldurma yolunda önemli bir adım atmış bulunuyoruz.

Mayıs 2012 tarihinden itibaren Irak ve Afganistan'ın dahil olduğu bu coğrafya için (depolama, terör risklerinin de dahil edilebildiği) All Risks teminatlı mal sigortası çalışmalarımız başlamıştır.

Tüm dostlara, güzel günlerde ve güzel çalışmalarda buluşabilme dileğiyle, saygı ve selamlarımı sunarım.

K. Engin ÖZAYDEMİR
Satış Müdürü
Aktiv TK Sigorta
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim