• BIST 92.383
 • Altın 209,751
 • Dolar 5,3147
 • Euro 6,0646
 • İstanbul : 18 °C

Türkiye Otobüsçüler Konseyi’nden Galip Öztürk’e destek

Türkiye Otobüsçüler Konseyi’nden Galip Öztürk’e destek
Otobüsçülük sektörünün sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve firma sahipleri ortak bir basın toplantısı düzenleyerek Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk’e destek açıklamasında bulundu.

Sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan TOFED Genel Başkanı Mehmet Erdoğan; Galip Öztürk’ün, paralel yapı kaynaklı bir operasyonun mağduru olduğunu belirterek yeniden yargılanması için kampanya başlatacaklarını söyledi.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, Uluslararası ve Yurtiçi Otobüsçüler Federasyonu (UYOF) Genel Başkanı İmran Okumuş ve firma sahipleri, 22 Çarşamba günü, TOFED Genel Merkezi’nde gerçekleştirdikleri ortak basın toplantısı ile Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk’e, yeniden yargılanması için destek açıklamasında bulundu. Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün tamamını temsil eden üç federasyonun, “Türkiye Otobüsçüler Konseyi” olarak yaptıkları ortak basın açıklaması şöyle: 

“Bugün Türkiye’nin en büyük yolcu taşıma firmalarından biri haline gelen Metro Turizm’i genç yaşta kuran Sayın Galip Öztürk, Türkiye’nin dört bir yanında 30’u aşkın okul yaptırarak eğitimin hizmetine sunan, binlerce öğrenciye burs veren, kimsesiz çocuklara sevgi evleri yaptıran, bünyesindeki şirketlerde 30 bin kişiyi istihdam ederek onlara iş, ailelerine aş imkânı sunan, Bosna Hersek’te eğitime destek veren  ve Afrikalı çocuklara dahi yardım elini uzatan bir iş adamıdır.

Karayoluyla yolcu taşımacılığı sektörünün lider isimlerinin başında gelen Sayın Galip Öztürk, 2000 yılında Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği (UATOD) Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün kamusal alanda menfaatlerinin korunması ve sektörün bir çatı altında toplanması için 4 Ocak 2005 tarihinde 70 ilde örgütlenen  Türkiye Otobüsçüler Federasyonu'nun (TOFED) kurulmasına öncülük ederek kurucu başkanı oldu. Sayın Galip Öztürk,   ihtiyaç sahibi sektör mensuplarına eğitim bursu verilmesi,  sektörde eğitim,  mesleki gelişimin artması ve sektör mensuplarının  sosyal  sorunlarının çözümü  için;  Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu  “Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfını”  (TOSEV)  24 Ocak 2013 tarihinde kurmuştur .  

Sayın Galip Öztürk; Karayolu Yolcu Taşımacılığında  lider ülke   konumuna gelen ülkemizin,  yolcu taşımacılığında tüm dünyada söz sahibi ve belirleyici   konuma gelmesi  için Türkiye merkezli ilk uluslararası mesleki birlik Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği (IPRU) kuruluşunu, Ulaştırma Bakanlığımızın  destekleriyle    18 ülkeden 20 sivil toplum örgütüyle kurucu başkan olarak gerçekleştirdi.

Galip Öztürk’ün yeniden yargılama talebini sonuna kadar destekliyoruz!

Karayolu Yolcu Taşıma sektörünün  tek çatı altında toplanması,  meslek örgütü olarak bilinirliğinin ve saygınlığının oluşturulmasında cesur adımlar atan  Sayın Galip Öztürk, 2012 yılında “paralel örgüt” diye bilinen grubun,  sonradan görevlerinden alınmış, adliye ve emniyet teşkilatı içerisindeki işbirlikçileri tarafından, haksız ve hukuksuz iftiralarla sindirilmek istenmiş ve bu amaçla bir süre  özgürlüğünden yoksun bırakılmıştır.  

Son zamanlarda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere devlet büyüklerimizin ve çeşitli basın yayın organlarının, “paralel örgüt” olarak adlandırılan yapılanma ile ciddi bir mücadele içine girdikleri herkes tarafından bilinmektedir.   Sayın Galip Öztürk bu yapılanmanın haksız menfaat taleplerine karşı geldiği için kendisi hakkında birçok asılsız soruşturma ve dava açılmıştır. Haksız itham ve suçlamalarla zan altında bırakılan Sayın Galip Öztürk,  paralel yapı diye bilinen şer odaklarının yaptığı hukuksuzlukları her platformda dile getirmiş ve haklı mücadelesinden asla vazgeçmemiştir.

 TOFED, TOSEV VE  İPRU kurucu başkanımız olan ve  Karayolu Yolcu Taşıma Sektörü’nü her daim ileri noktalara taşıyan Sayın Galip Öztürk hakkında yürütülen ceza davasına  ve  Yargıtay sürecine, “paralel örgüt”  tarafından  müdahale edildiği  basın yayın organlarında dile getirilmektedir. Sayın Galip Öztürk paralel yapı tarafından suçsuz olduğu bilinmesine rağmen kendisine iftira atılarak linç edilmek istendiği sektörümüz tarafından dikkatle izlenmektedir. Karayolu Yolcu Taşıma Sektörüne 25 yıldır katkılarını sunarak sahip çıkan, kurumsallaştıran ve saygın bir sektör olarak gelecek nesillere taşıyan Sayın Galip Öztürk’ün suçsuz olduğuna dair sektör olarak en ufak bir şüphemiz bulunmamaktadır.  Bu nedenle Sayın Galip Öztürk hakkında yapılan, şaibeli ve evrensel adil yargılanma ilkesinden uzak yargılamanın, yeniden adil olarak yapılması hususunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”


galip-ozturk-g1.jpg
 
 
galip-ozturk-g2.jpg
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Hafif Ticari araç pazarında düşüş03 Ekim 2018 Çarşamba 16:17
 • UTİKAD'dan Lojistik zirvesi organizasyonu26 Eylül 2018 Çarşamba 15:25
 • OSD, Devletimiz İlk adımı attı25 Eylül 2018 Salı 10:12
 • Matrah indirimine destek geldi24 Eylül 2018 Pazartesi 16:56
 • LASİD'den Kurban Bayramı öncesi uyarı09 Ağustos 2018 Perşembe 14:47
 • UTİKAD'IN yeni TİO yönetmeliği12 Temmuz 2018 Perşembe 12:09
 • Gümrük Müşavirleri 109. Yaşlarını kutladılar14 Haziran 2018 Perşembe 13:29
 • İSTAB iftarında sektör buluştu13 Haziran 2018 Çarşamba 16:18
 • İSAROD iftarı gerçekleşti13 Haziran 2018 Çarşamba 14:30
 • TOFED 49. İftar programını gerçekleştirdi12 Haziran 2018 Salı 16:05
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 258 77 86 - 212 258 77 87 | Faks : 0212 259 78 85 | Haber Yazılımı: CM Bilişim