• BIST 90.529
  • Altın 213,679
  • Dolar 5,3738
  • Euro 6,0725
  • İstanbul : 10 °C

UND, 20 Öğrenciye Burs Belgelerini Verdi

UND, 20 Öğrenciye Burs Belgelerini Verdi
UND, İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu’nun, ulaştırma ve lojistik eğitimi konusunda Türkiye’de açılmış ilk yüksekokulunun “Fakülte” olması dolayısıyla düzenlenen kutlamada ve 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni'nde burs alan öğren

İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi kuruluş lansmanı ve açılış töreninde lojistik öğrencileriyle bir araya gelen UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Kurulduğu günden bu yana, bu vizyonu takip eden ve gücünü, ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından biri olan İstanbul Üniversitesi’nin akademik birikiminden alan “Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu”, UND gibi etkin ve vizyoner sektör kuruluşlarıyla geliştirdiği işbirlikleri ile, bugün dünya çapında akademik tanınırlığa sahip, saygın bir kimlik kazanmıştır.” dedi.

   Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Türkiye’nin uluslararası taşımacılık sektörünü küresel rekabette ileriye taşıma hedefi çerçevesinde sektöre eğitimli insan yetiştirmek amacıyla verdiği desteği sürdürüyor. UND, İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’nde gerçekleşen İ.Ü. Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi açılış töreninde bu fakültede eğitimi tercih eden 20 öğrenciye burs belgelerini verdi.

   İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi’nin açılış lansmanında konuşan UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Dernek olarak lojistik eğitiminin gelişmesi için İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu (ULYO) ile etkin ve örnek bir üniversite-sektör işbirliği tesis ettiklerini belirtti. Nuhoğlu, “İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulunun 1999’dan bugünlere taşıdığı muazzam bilgi ve değer birikimini artık bir “Fakülte” çatısı altında daha ileriye taşıyacağı yepyeni bir dönemin başlangıcını hep birlikte kutlamaktayız.” dedi.

   “Ulaştırma ve Lojistik” alanının, henüz ülkemizde, bir “Doçentlik Bilim Alanı” olarak kabul edilmemiş olması ve bu sorunun aşılamaması nedeniyle, bugün ulaştırma ve lojistik alanındaki lisansüstü ve doktora eğitim programları sağlıklı şekilde geliştirilemediğini dile getiren Nuhoğlu, şunları söyledi:

   “Küresel ekonominin hızla değişen dinamikleri, teknolojideki hızlı gelişmeler ve dünyanın siyasi, ekonomik, sosyal konjonktüründe yaşanan muazzam dönüşüm, bu hızlı değişim ve dönüşüme ayak uydurabilecek; küresel ve çok boyutlu düşünebilme ve küresel dili konuşabilme donanım ve becerilerine sahip “yeni nesil lojistik profesyonellerine ve uzmanlarına” ihtiyaç doğurmaktadır. Bu hedef doğrultusunda Steve Jobs’un sözünü sizlere aktarmak istiyorum: “Aç olun, aptal olun. Her zaman öğrenmeye açık olun.” dedi.

 

Nuhoğlu: “Lojistik eğitimini sektör beklentilerini karşılayacak şekilde tasarladık”

   UND olarak lojistik eğitimine verdikleri desteği de belirten Nuhoğlu, konuşmasının devamında UND bünyesinde Türkiye’den farklı üniversitelerden gelen akademisyenlerimizin katkılarıyla başlattığımız bir çalışma ile, Lojistik Müfredatında çağdaş bir reform sürecinin temellerini hazırlamaya çalıştık. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gelen akademisyenlerimizin de değerli görüş ve katkılarıyla, dünyadan örnekleri analiz ederek ilerlediğimiz bu süreçte, lojistik müfredatının olmazsa olmazlarını belirleyerek eğitim içeriğini “sektör beklentilerini karşılayacak şekilde” ideal bir düzeyde tasarladık. Bu çalışmalarımız sonucunda akademisyenlerimiz ile beraber, “Ulaştırma ve Lojistik Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği” , kısa adıyla ULAKDER’in kurulması kararına varıldı. 26 kurucu üye ile yola çıkan ULAKDER, ülkemizde lojistik alanındaki lisans programlarının çağdaş gereksinimlere yanıt verecek ve uluslararası alanda rekabet edebilecek bir kalite standardını yakalanması için önemli bir rehberlik hizmeti sunacak.” ifadelerine yer verdi.

 

UND’den 20 Öğrenciye Burs

   UND,  İstanbul Üniversite Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi’ni tercih eden öğrencilerden kayıt başarı sıralamasında ilk 10 öğrenciye, ilk 2 tercihinden biri lojistik fakültesi olanlar arasında ilk 10 öğrenciye, burs verdi.

 

Okuldan Mezun Olanlar 75 Ülkede Tanınır Bir Diplomaya Sahip Olacak

   İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi, merkezi Cenevre’de bulunan Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU-International Road Transport Union) tarafından akredite edildi. Fakülte öğrencilerine kendi diplomalarının yanında verilecek olan IRU Academy CPC Diploması, öğrencilere uluslararası geçerli bir Mesleki Yeterlilik Diploması kazandıracak, aralarında AB ülkeleri, ABD, Kanada ve Çin’in de bulunduğu IRU üyesi 75 ülkede akredite olarak çalışmalarına imkân sağlayacak.  

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim