• BIST 117.235
  • Altın 161,959
  • Dolar 3,7784
  • Euro 4,6204
  • İstanbul : 5 °C

Volvo İki Yakayı Buluşturacak

Volvo İki Yakayı Buluşturacak
Çalışmaları süren 3. Boğaz Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, ASC Türk’ün distribütörlüğündeki Volvo iş makineleri projenin her aşamasında tüm segmentleri ile sahada yerini aldı.

Proje kapsamında Demirciköy Şantiyesi’nde çalışmalarını sürdüren Ada Metal ve Madencilik A.Ş. Genel Müdürü Bekir Onat; inşaat sektörünü, projeyi ve projede ağırlığını hissettiren bir marka olarak Volvo iş makinelerinin tam bir yakıt tasarrufu sağladığını söyledi.

‘Bu proje bize prestij sağlayacak’

20 km’lik bir alanda çalışma yapan Ada Metal ve Madencilik’in yürüttüğü çalışmayı değerlendiren Onat, kendileri için bu projenin marka değeri açısından önemine değindi. Onat, ‘Kıbrıs’ta Ercan Havaalanı ile Gazimağusa arasındaki 43 km duble yolu 2001’de tamamladık. Karaman’dan Bucakkışla köyüne giden 11 km’lik yoldaki 52 tane virajı 14 viraja düşürmemiz Türkiye’deki en zor işlerden biriydi. Diğer taraftan Trabzon’un başlangıcından havaalanına kadar olan yaklaşık 21 km’lik sahil yolunu yaptık. Doğalgaz boru hattı dâhil çok çeşitli projelere girdik. Ama bu bizim için çok prestijli bir proje. Şu anda Elbistan’da 10 milyon metre küplük, 85 kamyonun, 30 ekskavatörün çalıştığı büyük kapsamlı işimiz bana göre bu projenin yanında çok küçük kalıyor. Belki ekonomik bedel olarak burası küçüktür ama kazandırdığı itibar açısından bu projeyle kıyaslanamaz’ şeklinde konuşarak, projenin kendileri için değerini ifade etti.

Prestijli projede, prestijli marka
Çalışmaların ilk etabı için yaklaşık 5 milyon dolarlık makine yatırımında bulunan Ada Metal ve Madencilik yatırımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Mevcut yatırımlarla yürütülen çalışmalar Elbistan’daki şantiyeden eklenecek Volvo marka iş makineleri ile kapsamlı bir hal alacak. Onat, “Volvo’dan son derece memnunuz, onu seçmemizin sebebi de bu” sözleriyle makine yatırımlarını gerekçelendiriyor. Yakıt tasarrufuna da değinen Onat, “Yakıt bu işteki birinci ölçütümüz. İşimizin ana kalemi. İş keşfi için harcanan bedelin yarısını yakıt oluşturuyor. Volvo bize tam bir tasarruf sağlıyor’ dedi. Uzun ömür, yakıt tasarrufu Volvo’da
Onat’ın makinelere biçtiği ömür ise pazardaki diğer ürünlere kıyasla hayli uzun: “2000 yılında aldığımız Volvoları hala kullanıyoruz. İlk günkü gibi çalışıyorlar. Makineleri değiştirme süremiz, 10 yıl, çok uzun gözükebilir ama değil. Bu makineler 15-20 yıl bile kullanılabilir. Volvo motoru 1 milyon km çalıştırdım. Bu 20 bin saate karşılık geliyor. Bu da 10 yıl demek. Volvo sağlamlık konusunda güvenilir bir marka’ dedi.

Çalışanlar Volvo’dan memnun
Kuzey Marmara Otoyolu Köprüsü inşaatında çalışan Halil Çakıcı da Volvo iş makineleriyle ilgili olarak şunları ifade etti: “Volvo’dan EC480 model dört tane yeni makine edindik. Operatörler makinelerden gayet memnun’ şeklinde değerlendirmelerde bulundu.


 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler