• BIST 1.325
  • Altın 459,854
  • Dolar 7,9493
  • Euro 9,4663
  • İstanbul : 10 °C

Zamma kızıp kamyon sattılar!

Zamma kızıp kamyon sattılar!
Her geçen gün zamlanan akaryakıt 75 üyesi bulunan kooperatifte 45 kişiye kamyonunu sattırdı.

Akaryakıt zamları ile başa çıkamayan kamyoncu esnafı, çareyi kamyonunu satmakta buldu. Bu gün 4 TL’yi aşan mazot fiyatı, yıllardır para kazanamayan kamyoncu esnafını son noktaya getirdi. Akaryakıt fiyatlarında yapılan son artışla motorinin litresi 4 TL'yi geçti. Maliyetleri katlayan bu fiyat artışı, tüketiciler kadar otomotiv ve nakliye sektörünü de kaygılandırıyor. “Zamlardan sonra kooperatifte üye kalmadı”

Zamların ardından kendi giderlerinin arttığını aktaran S.S Motorlu Taşıyıcılar Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Rafet Sakallı, daha önceleri S.S Motorlu Taşıyıcılar Kamyoncular Kooperatifinde 75 üyesi olduğunu ancak bu sayının 30’a düştüğünü vurgulayarak mazot zamları sonucu ortaya çıkaran tabloyu gözler önüne serdi. “Zamlar ile nakliyeciler zor durumda kaldı”
Zamların her zaman nakliye sektöründe kaygıya sebep olacağını aktaran Başkan Sakallı, "Buradan yetkililere sesleniyoruz. Üst üste yapılan ve 4 TL'yi geçen motorin zamları nakliyeci esnafının belini bükmüştür. Bu zamlar sadece motorinle sınırlı değil. Lastik fiyatı, yedek parça fiyatı ve diğer masraflarla beraber nakliyecilik yapan, otobüsü olan, minibüsü olan, taksicilik yapan bütün esnafımızın belini bükmektedir. Bari bu zamlardan sonra insanımızın yükünü biraz hafifletmek adına vergileri düşürün” “Depoyu doldurmak için 2 bin TL lazım”

Sakallı, “Çok zor hayat şartlarına rağmen vatanına, milletine bağlı bireyler olarak hayatlarımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Yetkililerden isteğimiz şudur. Bu zamları yaparken iyi düşünün. Bizim hak ve hürriyetlerimizi koruyun. Şoför ve nakliyeci esnafı olarak bizleri daha fazla mağdur etmeyin. Şu an birçok kamyoncu mazot pahalı olduğu için 10 numara yağ kullanmak zorunda kalıyor. Mazot yerine yağ kullanarak kamyonlarının motorunu yakmak pahasına risk alıyorlar. Bir kamyonun 500 litre deposu var. Bu depoları doldurmak için tam 2 bin TL gerek. Bu zamlara artık bir son verin" şeklinde konuşarak çektikleri sıkıntıları dile getirdiler. Mehmet Şenol/Edirne www.tasimacilar.com 05.04.2012/17:41Yorumlar
bitirilen servisci
2012-05-08 23:23:47
Gökhan kardeşim. çok doğru söylüyorsun. Haldeki kamyonetçiler 3 yıldır belediyenin ertelediği otopark zamına karşı, 1 gün halde çalışmayıp ,girişi kapattılar, büyükşehir hemen toplandı, zamları görüşmeye. servis sendikasyla haberleşirsen onlar gösteri yapıyormuş. serviscilerle ilgili hem gebzede , hem istanbul büyükşehir önünde gösteriyi, servis sendikası yaptı . haberler vermedi okulların açıldığı gün 6 şubatta . amam internette görüntülü haber vardı. daha sonra internetten servis sendikası sitesinden ,servisciler için ankarada ve istanbulda çok şeyler yaptıklarını gördüm. özellikle, belediye bilirkişi raporunun , tahdit kanunu uygulanmalı raporu bence çok önemli. servisciler için çalışan birileri varmışta haberimiz yokmuş. tanıdıklarıma servis sendikasından bahsediyorum. birde istanbullu veliler öteki şehrlerden 2 kat pahalı taşınıyormuş. biizim cebimize girmeden , işletmecilere gidiyor ya.arkadaşlar tüm seviscilere servis sendikasından haber verin. birtek adam gibi mertce mücadele eden bir onlar birde ist servis derneği görünüyor orda. belediiye taki minibüs halk otobüslerinde uyguladığı tahditi neden serviste uygulamazç. öbür şehirler yanlışmı yapıyor, ist belediyemi .tahdit yoksa önümüzdeki beld. seçide oy moy yok. hayırlı işler.
Gökhan Sivritepe
2012-04-09 19:14:33
Sayın, abiler kardeşler ben servis şöförüyüm. Şireklerin ağına düşmüş haldeyiz. Üstünede mazot zamları ile iyice çökmüş haldeyiz. Bence sesimiz duyurmamız lazım. Yakarak yıkarak değil, izinli olarak eylem gerçekleştirilmesini istiyorum. Ben şuan eylem yapacaz desem; 100 kişi bulurum. Bence sizde düşünün.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 | Haber Yazılımı: CM Bilişim