• BIST 107.397
  • Altın 173,881
  • Dolar 4,0910
  • Euro 4,9872
  • İstanbul : 23 °C

ZF, Busworld'e otobüsler için geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle katılacak

ZF, Busworlde otobüsler için geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle katılacak
24-27 Nisan 2014 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Busworld fuarına ZF,otobüs grubuna ait ürünlerin sergileneceği bir stand ile katılacak.

Friedrichshafen AG Otobüs biriminden üst düzey yöneticilerin de hazır bulunacağı fuar standında, şehir içi otobüsler için tam otomatik 6 vitesli ZF Ecolife şanzıman ve kendisini şehirler arası otobüslerde kanıtlamış12 vitesli AS Tronic şanzıman ailesinin, şehir içi 9m otobüsler için üretilmiş yeni üyesi AS Tronic Lite’ı sergilenecek. Ayrıca kapasitesi arttırılmış RL82EC Bağımsız Ön Süspansiyon ile alçak taban araçlar için üretilmiş olan AVE130 Elektroportal aks da görücüye çıkacak. Fuarda sergilenecek başlıca ürünler
AS Tronic:
Şehirlerarası otobüsler için yakıt tasarrufu ve düşük bakım maliyetleri ile mükemmel bir ürün olduğunu kanıtlayan ZF AS Tronic şanzıman, vites geçişlerinin en doğru devirlerde yapılarak motorun en uygun devirde ve ekonomik çalışmasını sağlar
AS Tronic Lite:
AS-Tronic şanzıman ailesinin şehir içi, 7m-9m hafif otobüsler için geliştirmiş olduğu 6-vitesli otomatik şanzımanıdır. AS-Tronic şanzımandan en belirgin farkı, hava basıncı yerine, elektrohidrolik kumanda ile kontrol edilebildiği için, hava kompresörü bulunmayan küçük araçlarda da kullanılabilmesidir. Ürünün ayrıca ZF HyTronic Hibrid çözümü de mevcuttur.


Ecolife:
ZF-EcoLife otobüs şanzımanının 6 vitesinin tahvil oranları hassas bir şekilde kademelendirilir, böylece motor her kullanım durumunda düşük devir aralığında çalıştırılabilir. Standart donanımda sunulan TopoDynLife vites değişim programı, yolun topoğrafik durumuna ve otobüsün yüküne göre olabildiğince erken vites büyüterek, özellikle duraklarda kalkış sırasında aracın çıkardığı sesi hissedilir şekilde azaltır ve bu sayede maksimum konfor sağlar. Çift soğutucuya sahip ZF Ecolife, Euro 6 normlarına uyumludur.


AVE 130:
13 tonluk azami aks yükü ve 2x120 kilowatt’lık bir motor gücü ile alçak tabanlı Elektroportal Aks, şehir içi otobüsler için uygundur. Tekerlekler, iki kademeli tahvil oranına sahip su soğutmalı, aşınmasız asenkron motorlarla tahrik edilmektedir. AVE130’un az kayıplı, elektrikli direkt tahrik sistemi ile birlikte seri hibrid işletmesi, geleneksel dizel tahrik sistemlerine göre %30'a varan yakıt tasarrufuna olanak sağlamaktadır. Şimdiye kadar 200’ün üzerinde Elektroportal aks muhtelif araçlarda yaklaşık 4 milyon kilometrelik toplam kullanıma ulaşmıştır. Bunun büyük kısmı, AVE 130’un küçük bir dizel jeneratörle birlikte seri hibrid şeklinde kullanıldığı körüklü otobüslerde gerçekleştirilmiştir.


RL 82 EC:
22,5” jant ölçülü otobüsler için geliştirilmiş olan RL 82 EC, selefi RL 75 EC’ye göre taşıma kapasitesi 7,5t’dan 8,2t’a arttırılmış bağımsız ön süspansiyon sistemidir. Ayrıca bağımsız ön süspansiyon ailesine yeni katılan midibüs uygulamaları için geliştirilmiş 19,5” jantlı ZF RL 55 EC versiyonu da üretilmektedir.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2000 TAŞIMACILAR.COM | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 258 77 86 - 212 258 77 87 | Faks : 0212 259 78 85 | Haber Yazılımı: CM Bilişim