Kariyer Günlerine UND'den aktif katılım sağladı

Kariyer Günlerine UND'den aktif katılım sağladı

Horoz Lojistik Lisesi Kariyer Günleri etkinliklerine Eğitimlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi ve Eğitim Merkezi Müdürü Muammer Ünlü, sektörün geleceğinde nitelikli işgücünün önemi hakkında gençlere önemli paylaşımlarda bulundu.

Yaklaşık 100’den fazla lojistik bölümünde okuyan gençle buluşan Ünlü, eğitime verdiği önem ve katkılarıyla bilinen UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu’nun, 2. Başkan Şerafettin Aras ve UND Yönetim Kurulu Üyelerinin gençlere selamlarını iletti. Her sektörde olduğu gibi Lojistik sektöründe de en önemli sorunun nitelikli eleman eksikliği (beceri uyuşmazlığı) olduğunu, bunun çözümünün de meslek liselerinde okuyan gençlerin hayatı ertelemeden, zaman kaybetmeden iş ve okul yaşamını dengeli bir şekilde yürütmelerinden geçtiğini belirtti.

Tüm dünyada ve ülkemizde de lojistik sektörü özellikle “TIR Şoförlüğü” konusunda mesleğe yeni girişlerin beklenen düzeyde olmadığı ve ihtiyacın her geçen gün daha da arttığını belirten Ünlü, mesleğin özgürlük başta olmak üzere, dünya ülkelerine seyahat, kültür etkileşimleri ve yüksek kazanç gibi çok cazip yönlerinin olduğunu, dolayısıyla da gençleri mesleğe davet ettiklerini ifade etti.

horoz-lojistik-lisesi-kariyer-gunlerine-und-den-aktif-katilim-saglandi-3.jpg

Kariyer Buluşmasında yaşanmışlıkların ve yaşanması öngörülenlerin senaryolar üzerine kurgulanan buluşmada, AB Projeleri, dijitalleşme, kitapların büyülü dünyası, analitik düşünme, ekip ruhu, ekibin bir parçası olma, sürdürülebilirlik, iletişim yönetimi, sadakat, kişi ve kurumun itibarı gibi değerler üzerine konuşmalar yapıldı. 

Seminer sonunda okul müdürü Sayın Erkut Küçükaslan, etkinliğe katkılarından dolayı UND İcra Kurulu Üyesi Muammer Ünlü’ye teşekkür plaketi takdim etti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.