TAİD, Ağır Ticari Araçlar Derneği’nin yeni Başkanı, Burak Hoşgören oldu.

TAİD, Ağır Ticari Araçlar Derneği’nin yeni Başkanı, Burak Hoşgören oldu.

Ağır Ticari Araçlar Derneği’nin (TAİD) genel kurulunda Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Yeni dönemde Kässbohrer Treyler Yönetim Kurulu Üyesi İffet Türken, TAİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevine atanırken yönetim kurulu üyeleri olarak Krone Treyler Genel Müdürü Semih Pala, Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Otokar Ticari Araçlar Yurtiçi Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Tokatlı, Renault Trucks Türkiye Marka İletişim Direktörü Z.Şebnem Uygurtürk ve Schmitz Cargobull Genel Müdürü Kerem Taş dernekte görev alıyor. 

Burak Hoşgören, TAİD’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak verdiği demeçte; “Türkiye’deki tüm ağır ticari araç markalarını buluşturan ve 2017 yılından bu yana yönetiminde Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere aktif görevler aldığım TAİD’in Yönetim Kurulu Başkanı seçilmekten dolayı mutluluk duyuyorum. TAİD, ülkemizdeki yerleşik ticari araç sektörünün gelişimini sağlamak ve sektörün rekabetçiliğini korumak için öncülük görevini başarı ile sürdürüyor. Sektörümüz, küresel platformda kendini kanıtlamış nitelikli oyunculardan oluşuyor. İstihdam ve ihracat gücüyle ülke ekonomisinin önde gelen itici güçleri arasında yer alıyor. Derneğimiz çatısı altında bir araya gelen markalar olarak bizler de mühendislik, üretim, teknolojik gelişim ve hizmet standartlarının yükseltilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Öte yandan ülkemizde hepimizi derinden üzen çok büyük bir afet dönemi yaşıyoruz ve el birliğiyle bu zor zamanları aşmaya gayret ediyoruz. TAİD çatısı altındaki tüm üyelerimiz, ilk günden itibaren destek olmak üzere harekete geçti. İlgili kurum ve kuruluşların koordinasyonu ile acil ihtiyaçlar doğrultusunda ayni ve nakdi desteklerde bulundular. TAİD olarak yakından takip ettiğimiz bu destek çalışmaları, ülkemize duyduğumuz sorumluluk bilinci ile yeni dönemde gündemimizde olacak. Hem Türkiye’de hem de uluslararası arenadaki etkimizi, yarattığımız değer zincirimizle arttırmak için de çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye belirtti. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.