Daimler Kamyon CEO'su Martin Daum pillere odaklanma çağrısında bulunuyor

Daimler Kamyon CEO'su Martin Daum pillere odaklanma çağrısında bulunuyor

Daimler Kamyon CEO'su Martin Daum, gaz ve havai hat kamyonlarına yönelik olumsuz görüşlerini tekrarladı. Daum, bu alternatifler yerine Pillere ve yakıt hücrelerine odaklanma çağrısında bulunuyor.

Daimler Kamyon CEO'su Martin Daum,  Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) platformu için  yazdığı yazısında, doğal gaz ve havai hat kamyonlarına yönelik tutumunu tekrarladı. Martin Daum, Her iki teknoloji için de "pahalı çıkmaz sokaklar" diye benzetmesini yapıyor. Bunun yerine Daum, politikacıları pille çalışan veya hidrojen ve yakıt hücreleriyle çalışan kamyon ve otobüslere odaklanmaya çağırıyor.

Martin Daum: çıkmaza girmemeliyiz

Daum, "İş dünyasında olduğu kadar siyasette de - gerçekten geleceğe yönelik emisyonsuz ulaşım teknolojilerine konsantre olmalıyız" diyor. "Çünkü ancak o zaman kaynaklarımızı ve bütçelerimizi gerektiği kadar verimli kullanabiliriz."  Örneğin doğal gaz tahrikleri. , CO2 içermez ve bu nedenle sadece pahalı bir köprü teknolojisidir. "Ve havai hatların, Avrupa çapında binlerce ve binlerce kilometreyi aşan kapsamlı bir altyapıya ihtiyacı olacaktır." Daum, ilgili planlama süreçlerinin oldukça karmaşık, uzun ve büyük belirsizliklerle dolu olduğunu düşünüyor. Bu, bu teknolojinin uygulanmasının pratik olarak imkansız olduğu anlamına gelir. "Sert havai hatlar aynı zamanda nakliyecileri de alacaktı. günlük taşımacılık işlerinde onlar için çok önemli olan şey: esneklik. ”Bu nedenle Daum, politikacılara ek pilot tesislere daha fazla fon yatırımı yapmamaları çağrısında bulunuyor. "Zaman ve parayı başka yerlerde kullanmaya  ihtiyacımız var."

Daum'un net tavsiyesi: emisyonsuz taşımacılık adına pilleri ve yakıt hücrelerini teşvik etmek. "Akü teknolojisi artık seri üretime hazır ve akülü elektrikli kamyonlar ve otobüsler her gün yollarımızda zaten kullanılıyor." Hidrojen bazlı yakıt hücresi önümüzdeki birkaç yıl içinde seri üretime hazır olacak. Her iki teknoloji de yerel olarak tamamen CO2 nötrdür ve birbirini mükemmel şekilde tamamlar.

Daimler: Bu durumda teknoloji açıklığı yok

Martin Daum, bir üreticinin belirli bir teknoloji yolundan yana bu kadar net bir şekilde açıkça konuşmasının oldukça sıra dışı olduğunu kabul ediyor. “Kural olarak, şirketler ve dernekler teknolojiye açıklığı savunuyorlar - başka bir deyişle, herhangi bir spesifikasyon belirlememeyi ve pazarın bireysel teknolojilerin başarısı ve başarısızlığı konusunda karar vermesine izin vermemeyi savunuyorlar.” Tek sorun şudur: “Bu yaklaşım zaman ve paraya mal olacaktır. ve ikisi de kıt."

Bu nedenle Daum'un talebi: "İddialı iklim hedefleri göz önüne alındığında, bundan sonra taşımacılık sektörü için piller ve yakıt pilleri üzerinde yoğunlaşmalıyız." Avrupalı ​​kamyon ve otobüs üreticilerinin büyük çoğunluğu zaten burada iyi bir yolda. "Artık politikacılar da kendilerini taahhüt etmek zorundalar."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.