UPS, e-ticaret patlamasından yararlanıyor

UPS, e-ticaret patlamasından yararlanıyor

UPS Pazarlama Direktörü Thomas Zeller, e-ticaretin itici gücü olarak pandemi ve sürdürülebilirlik önlemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

UPS'in DA-CH bölgesi Pazarlama ve Strateji Direktörü Thomas Zeller,  "Pandemi, e-ticaret eğilimini birkaç ay içinde beş yıl ileriye itti," dedi. 

Buna göre, sokağa çıkma yasağı sırasında yalnızca online alışveriş yapan birçok tüketici, fiziksel perakendeye geri dönecek. Ancak online alışveriş yapanlar da e-ticarete sadık kalıyor - Ocak ayında ankete katılanların yüzde 15'i, korona pandemisi sonrasında bakkal dahil satın alma işlemlerinin tamamını veya çoğunu online yapmak istediklerini belirtti. Zeller, "B2C alanındaki artışın pandemi olmadan birkaç yıl boyunca elde edilemeyeceği görülebilir" diyor.

Özel müşteriler için üç K

Zeller'e göre, özel müşterilere teslimat söz konusu olduğunda üç K var: “kolaylık, konfor, kontrol”. “Pandemi sırasında tek bir çözüm olmadığı netleşti; Bunun yerine, Müşteri ve paketi alıcı için en iyi olan yerde bir araya getirmek önemli”diyor Zeller. Esneklik ve şeffaflık gereklidir: "Müşteri, UPS My Choice platformumuzu kullanarak gönderisinin nerede olduğunu ve ne zaman geleceğini görebilir, paketini yönlendirebilir veya farklı bir depolama konumu belirleyebilir".

ups-lightbox.jpg

Daha fazla esneklik için yatırımlar

Geçen yıl UPS, müşterilerine daha kolayla teslimat sağlamak için ek bir hizmet olarak Cumartesi teslimatını da başlattı. Zeller, "Büyüme stratejisinin bir parçası olarak UPS, müşterilere tam esneklik sunmak için altyapıya, teknolojiye, araçlara ve çalışanlara önemli yatırımlar yaptı" diyor. 

Hedefimiz 2035 yılına kadar CO2 emisyonlarını yarıya indirmek

UPS ayrıca 2050 yılına kadar iklim açısından nötr olmayı ve 2035 yılına kadar koli başına CO2 emisyonlarını 2020 bazında yarıya indirmeyi taahhüt etti. Bir yaklaşım, çok fazla gidilen her kilometreden kaçınmaktır - Zeller'e göre, alanların çakıştığı yerleri de hesaba katarak akıllı rota planlaması yapılması lazım. UPS'teki pazarlama uzmanına göre, rota planlaması sürücülerin motoru gereksiz yere çalıştırmasını önlemeli.

UPS, 1990'lardaki ilk yakıt hücreli araçtan, 2007'de piyasadaki ilk akülü elektrikli ticari araçlarla yapılan testlerden, o zamandan beri elektrikle çalışan ilk araçlara kadar, uzun süredir alternatif taşıtlar  konusunda deneyim kazanıyor. 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.