Arüsder 20 yaşında!

Arüsder 20 yaşında!

Ülkemizin önde gelen sektörlerinin tek temsilcisi konumunda olan Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinecileri Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) 20. Yaşını görkemli bir gala yemeği ile kutladı.

10.Ocak akşamı Hilton Garden otelde gerçekleştirilen geceye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, MAİB Başkanı Kutlu Karavelioğlu, Başkan Yardımcısı Sevda Kayhan Yılmaz, MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl,İMDER-İSDER-İŞİM-KAZANSİAD başta olmak üzere bir çok sivil toplum kuruluşunun başkanları ile MAKFED üyesi derneklerin Genel Sekreterleri, kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri katılmışlardır.

Sektörün bu önemli buluşmasında ARÜSDER’in hizmetlerinin ve temsil ettiği sektörün ülkemiz açısından ne kadar önemli olduğuna vurgu yapılarak, bu ve bundan sonraki yıllarda beklentinin daha da fazla olduğunun altı çizilmiştir. Oldukça geniş bir katılımla ve coşkuyla gerçekleşen gecede sponsor firmalara plaket takdişmi yapılmış, katılımcılar Nejat İnan Orkestrasının müzikleri eşliğinde keyifli saatler geçirmişlerdir.

1999 yılında kurulan ARÜSDER halen ülkemizin cari açığının kapatılmasında önemli ölçüde destek veren 66 üyenin temsilcisi olarak çalışmakta. İç pazarda kanunun hizmetine sunduğu itfaiye, çöp kamyonu, ambulans, kanal açma, personel ve yük kaldırma platformları, askeri araçlar gibi pek çok  ürünün yanısıra iş makineleri konusunda da lider firmaların birlikteliğinden doğan bir sivil toplum kuruluşu.

Sadece yurt içinde değil dünyanın 145 ülkesine ihracat yapan ARÜSDER üyesi firmalar çok önemli bir görevi de yerine getirmekteler. Ülkemizin üst düzeyde tanıtımı. Dünya üzerinde bir çok fuara katılan, temsil heyetlerinde yer alan, ilgili yabancı yetkilileri ülkemize davet ederek yerinde görmelerini sağlayan bu birliktelik çatısı altında temel amaç; dünya pazarlarındaki rekabet gücünü artırabilmektir.

Son yıllarda hızal büyüyen ve genişleyen dernek üyelerinin ihracat başarısı gelecek yıllara dair de son derece ümit verici düzeydedir. Nitekim, artık kendi dünya markalarını yaratma yolunda ciddi çabalar harcanmaktadır.

Tüm bu gelişmeler ışığında, ülkemizde bir sivil toplum kuruluşu olarak 20 yıl hizmet vermenin ne kadar zor, ne kadar meşakkatli olduğunun bilincinde ve birlikten doğan gücün peşinde kenetlenmiş olmaktan da bir o kadar gururluyuz.

arusder_20_yil-kutlamasi.jpg

 

arusder-derne-kutlama.jpg

 

arusder-dernek-20.yil.jpg

 

arusder.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.