2022 Atlas Lojistik Ödülleri Sahiplerini Buldu

2022 Atlas Lojistik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Lojistik sektörünün ve iş dünyasının sonuçlarını her yıl büyük bir ilgiyle beklediği Atlas Lojistik Ödülleri başarılı markaları taçlandırdı.

Lojistik sektörünün medyası ve sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla 13 yıldır kesintisiz devam eden “Atlas Lojistik Ödülleri” yarışmasının ödül töreni 17 Kasım 2022 tarihinde Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

2022 yılında da yoğun ilgi gören ve tüm dallarda toplam 114 adayın yarışmasıyla yeni bir katılım rekoru kırılan Atlas Lojistik Ödülleri’nde lojistik sektörüne katkı sağlayan çalışmalarıyla öne çıkan 7 ihracatçı ve üretici firma jüri tarafından ödüle layık görülürken tüm kategorilerde toplam 31 ödül sahipleriyle buluştu.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Atlas Lojistik Ödülleri Organizasyon Komitesi Başkanı İlker Altun, “Bu yıl 13. Kez düzenlediğimiz yarışmamıza 114 aday başvurdu. Heyecanı düşmeyen, itibarı giderek artan bu yarışma, artık sektöre mal olmuştur. Bugüne kadar erişilen en yüksek sayıdaki başvuru bunu kanıtlıyor.” dedi.

Altun konuşmasına şöyle devam etti: “Taşımacılık ve lojistik endüstrisinin sahiplenerek büyük destek verdiği yarışmamızın temel amacı; sektörün kendi içinde bile yeterince görüp takdirini sunamadığı başarıları daha görünür kılmaktır. Burada, bir spor karşılaşması gibi birinin diğerine üstünlüğünü kanıtlama yarışı yapılmıyor. 

Bu yarışma sayesinde; şirketlerin, çalışanların ve projelerin bazılarını karşılaştırma şansına sahip oluyoruz. Böylece bir örnekleme yoluyla, sektörün genel performansı, çalışanlarının motivasyonu ve projelerin dönüştürücü etkisini gözlemleyebiliyoruz. Öte yandan, sektörel bir değerlendirme yapma fırsatı da doğmaktadır. “

İlker Altun'un konuşmasının ardından aynı zamanda Atlas Lojistik Ödülleri Jürisinde de yer alan UND Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener ve UTİKAD Başkanı Ayşem Ulusoy da lojistik sektörü ve Atlas Lojistik Ödülleri‘yle ilgili görüşlerini dile getirdikleri birer konuşma yaparak törene katılan sektör temsilcilerine hitap ettiler.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.